خبر یزد

آخرين مطالب

در میزگرد تبیین خدمات بسیج استان یزد در ایرنا عنوان شد:

ماموریت‌های بسیج یزد متناسب با نیازهای استان تعریف می‌شود سياسي

ماموریت‌های بسیج یزد متناسب با نیازهای استان تعریف می‌شود
  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزد- اگرچه نام بسیج با دفاع مقدس گره خورده اما حضور این مجموعه برخاسته از آرمان‌های انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف گره‌گشا بوده است؛ در سال‌های پس از جنگ و در شرایطی که جامعه نیازمند خدمات همگانی بوده مانند حوادث طبیعی، سیل و زلزله تا دوران شیوع کرونا، بسیجیان همواره در صف اول کمک بوده‌اند.

به مناسبت هفته بسیج میزگرد تبیین خدمات فرهنگی و اجتماعی این تشکل مردمی با حضور سردار سرتیپ محمدمهدی فرهنگ‌دوست از یادگاران و فرماندهان دوران دفاع مقدس، سرهنگ حسین زارع کمالی جانشین فرماندهی سپاه الغدیر و مجید صادقی مسئول بسیج سازندگی سپاه الغدیر در دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) یزد برگزار شد که حاصل این نشست در ادامه می آید.
فرهنگ ناب بسیج باید در جامعه گسترش یابد
یکی از یادگاران و فرماندهان یزدی دوران هشت سال دفاع مقدس با گرامیداشت هفته بسیج و تاکید بر زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان به ویژه بسیجیان قهرمان ضمن تبیین شرایط شکل گیری و ایجاد این تشکل مردمی بر اساس منویات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام‌خمینی (ره) گفت: بسیج یکی از برکات تعیین‌کننده انقلاب‌اسلامی محسوب می‌شود که نهال آن در دل سپاه رشد کرد و با حضور نیروهای جان برکف در دفاع مقدس شاهد پیروزی و موفقیت‌های چشمگیری در این جنگ نابرابر بودیم.
سرتیپ پاسدار محمد مهدی فرهنگ‌دوست ادامه داد: در جریان حمله عراق به کشور با توجه به اینکه در روزهای پس از پیروزی انقلاب عمده فرماندهان ارتش برکنار، فراری و برخی نیز اعدام شده بودند، ارتش امکان بالایی برای مقابله با دشمن در جنگ نداشت و نیروهای قهرمان و با اخلاص بسیجی با روحیه ولایتمداری و فداکاری در راه دین و ارزش‌های اسلامی برای کشور و نظام افتخار آفریدند و مانع از پیشروی دشمن در خاک ایران شدند.
فرمانده سابق سپاه الغدیر یزد اظهار کرد: اگر حضور بسیجیان شجاع و عاشق شهادت در جبهه‌های حق علیه باطل در دوران هشت سال دفاع مقدس نبود، قطعا پیروزی و غلبه بر دشمنان به سختی حاصل می‌شد و این مسئله بارها در جریان حمله های عراق تاثیر خود را نشان داد.
فرهنگ‌دوست با بیان اینکه اکثر نیروهای رزمنده در دفاع مقدس و عملیات‌های مختلف را بسیجیان دلار تشکیل می‌داد، تصریح کرد: رمز و راز موفقیت رزمندگان اسلام، روحیه ایثار و اخلاص بود، بنابر این باید این ارزش و فرهنگ والا در جامعه حفظ و تقویت شود.
وی ادامه داد: بسیجی بودن از ارزش هایی است که بنیانگذار انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب همواره از آن به عنوان جایگاهی ارزشمند یاد کرده و آن را افتخار دانسته اند، زیرا نیروهای بسیجی فقط برای خدا با روحیه انقلابی و ولایتمداری همواره در تمامی میادین مورد نیاز مردم و کشور حضوری فعال دارند.

خبر یزد


فرهنگ‌دوست با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس حدود 40 هزار رزمنده بسیجی از استان یزد در عملیات‌های مختلف در کنار سایر نیروها به نقش‌آفرینی مشغول بودند، یادآور شد: برای غلبه بر مشکلات فرهنگی و اقتصادی باید همانند دوران دفاع مقدس، همان ارزش‌ها و اهداف انقلابی و معنوی به نحو مناسب در جامعه توسط متولیان و رسانه‌های گروهی گسترش یابد.
رییس سابق هیات فوتبال استان یزد گفت: همیشه و در همه جا به فرهنگ و روحیه بسیجی نیاز مبرم داریم و باید برای دفاع از کشور و حفظ ارزش‌ها همه حضوری فعال در میدان داشته باشند.
توزیع 450 هزار بسته معیستی
جانشین فرماندهی سپاه الغدیر یزد نیز گرامیداشت هفته بسیج و تشریح نقش این نیروی مردمی در بخش‌های مختلف از زمان شروع فعالیت تاکنون به خصوص در دوران کرونا در استان گفت: هرچند سال‌های زیادی از جنگ نظامی علیه کشور ما با شکست دشمنان می‌گذرد ولی هم اکنون نیز در عرصه جنگ اقتصادی و فرهنگی با دشمن هستیم و باید با آمادگی و همکاری در این جبهه نیز پیروز شویم .
سرهنگ پاسدار حسین زارع کمالی ادامه داد: ملت با بصیرت ایران و بسیجیان قهرمان در 42 سال گذشته با وجود تمامی توطئه‌ها با هوشیاری و همکاری، تهدیدها را به فرصت تبدیل کردند و قدم های موثری در عرصه های مختلف برداشته اند.
وی با تشریح برخی اقدامات و فعالیت‌های سپاه الغدیر با همکاری رده های بسیج و سایر دستگاه ها در استان از افتتاح 46 طرح اشتغالزایی با ایجاد یک هزار و 100 فرصت شغلی جدید در سال جاری با همت و همکاری مردم، مسئولان و بسیجیان خبرداد و تصریح کرد: این طرح های عمدتا در مناطق کمتر توسعه یافته و یا حاشیه شهرها بود که در این راستا ایجاد 11 کارگاه اشتغالزایی و مشاغل خانگی در کنار ساخت 13 خانه مددجویی در مناطق محروم و روستاهای دورافتاده از اقدامات اجرایی با محوریت بسیج در استان بوده است .
جانشین فرماندهی سپاه الغدیر یزد از ایجاد 70 سالن ورزشی مناسب برای استفاده همه اقشار جامعه و بسیجیان در پنج سال در استان یزد خبرداد و گفت: این فضاها عموما در مناطق کمتر برخوردار از امکانات ورزشی ایجاد شده که مورد اقبال عموم علاقه‌مندان قرار گرفته است .
زارع کمالی در خصوص کرونا و خدماتی که تاکنون با همراهی خیران و مردم و پیگیری مسئولان و با محوریت نقش‌آفرینی بسیجیان صورت گرفته است نیز اظهار داشت: در 18 ماه گذشته بیش از 450 هزار بسته معیشتی به ارزش متوسط هر بسته پنج میلیون ریال در قالب طرح های کمک مومنانه در میان اقشار نیازمند استان توزیع شده است.
وی همچنین با بیان تشکیل و فعالیت 38 قرارگاه محله محور در قالب طرح شهید سلیمانی و تقسیم بندی تمامی شهرستان های استان در قالب 82 محله برای پوشش خدمات توسط قراراگاه های ایجاد شده تصریح کرد: با همکاری دانشگاه علوم پرشکی و بسیجیان، اقدامات موثری در زمینه پیشگیری و مهار کرونا در این طرح با موفقیت در استان انجام شد.

خبر یزد


پرداخت 380 میلیارد ریال تسهیلات
مسئول بسیج سازندگی سپاه الغدیر یزد نیز با تبریک هفته بسیج و بیان نقش موثر نیروهای بسیجی در کنار مردم و مسئولان برای حل مشکلات در ابعاد مختلف، تداوم همکاری میان همه بخش ها با بسیج و بهره گیری بیشتر از ظرفیت های این تشکل را خواستار شد.
سرهنگ مجید صادقی با بیان تشکیل و فعالیت 750 گروه جهادی بسیجی داوطلب در سطح استان خاطر نشان کرد: این گروه های جهادی در فعالیت‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی به خصوص محرومیت‌زدایی به صورت داوطبانه همکاری می کنند.
وی ادامه داد: در سالجاری 380 میلیارد ریال تسهیلات با همکاری بانک‌های عامل برای ایجاد اشتغال به خصوص در مناطق محروم استان به متقاضیان پرداخت شد که زمینه اشتغال 2 هزار و 500 نفر را فراهم کرده است.
این مسئول سپاه الغدیر یزد از فعالیت حدود سه هزار و 100 نفر در مشاغل خانگی و خرد با همکاری و حمایت و پیگیری بسیج سازندگی و همراهی خیران و دستگاه‌های اجرایی در استان خبر داد و اظهار کرد: راه‌اندازی کارگاه‌های اشتغالزایی در مناطق محروم و ایجاد شغل و تولید برای مردم و نیازمندان جزو برنامه‌های محوری بسیج سازندگی است که تاکنون چهار کارگاه از 20 کارگاه در دست ساخت با اشتغالزایی 50 نفر در سال‌جاری افتتاح شده است .
صادقی ادامه دا د: در سالجاری یک هزار و 200 نفر برای دریافت وام قرض‌الحسنه تا سقف یک میلیارد ریال با همکاری کمیته امداد امام‌خمینی (ره) به بانک معرفی شده اند و این روند بر حسب نیاز ادامه دارد.
مسئول بسیج سازندگی سپاه الغدیر از تشکیل و فعالیت 13 مجموعه زیرپوشش در تمامی نواحی مقاومت بسیج در استان خبرداد و گفت: مردم و بسیجیان برای آگاهی از برنامه‌ها و تسهیلات می توانند با مراجعه به این بخش ها در نواحی مقاومت از حمایت های آنان اطلاع حاصل کنند.
استان یزد با یک میلیون و 236 هزار نفر جمعیت 320 هزار بسیجی سازماندهی شده دارد.
برچسب‌ها
یزد اقتصاد مقاومتی هفته بسیج سازمان بسیج مستضعفان
پروندهٔ خبری
بسیج، پیشرو خدمت، امیدآفرین

لینک کوتاه:
https://www.khabareyazd.ir/Fa/News/217741/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده دقایقی پیش وارد شهرستان دلفان استان لرستان شد

دستگیری یک زن سارق در بافق

دعوت از 26 بازیکن به اردو تیم ملی فوتبال ساحلی

اجرای پویش یلدای رهایی در یزد

مراسم تحلیف هیئت منصفه مطبوعات و جرائم سیاسی استان یزد برگزار شد

قطار واکسیناسیون در یزد بدون توقف در حال حرکت است

واکسیناسیون، شرط حضور دانش آموزان در جلسه امتحان

4 هندبالیست یزد به اردوی تیم‌ملی دعوت شدند

همکاری نزدیک دولت و مجلس مشکلات فعالان اقتصادی مناطق آزاد را حل می کند

بهره مندی ساکنان هندورابی از خدمات پایگاه سیار کنترل سلامت کیش

تعیین نرخ پذیره شهرسازی در کیش منطبق با ضوابط واگذاری اراضی مصوب هیات وزیران

برگزاری جشنواره تفریحی_ورزشی معلولین و جانبازان در منطقه 21

مایوس‌ کردن مردم و مسئولان از آینده انقلاب اهداف دشمنان نظام است

رویای رهایی برای 120 زندانی غیرعمد در یزد محقق شد

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد: بازنشستگان مخزن تجربه، خرد و آگاهی هستند

مشکل مردم، با پشت میزنشینی مدیران حل نمی شود

اصلاح احکام و پرداخت کامل معوقات اجرای طرح متناسب‌سازی بازنشستگان

بهره برداری آزمایشی بیش از 2 هزار متر مکعب آب در کیش

برگزاری دومین نشست ستاد راهبردی هفته گرامیداشت مقام زن و روز مادر

تامین سوخت دوم برای نیروگاه‌های استان یزد

افزایش 67 درصدی ورود گردشگران به جزیره کیش

سیگنال افزایشی از هرات و سلیمانیه به دلار تهران

طرح تکمیل واکسیناسیون کرونا در یک‌هزار مسجد استان یزد آغاز شد

نشست توانمندسازی و اشتغال زنان سرپرست خانوار

آلودگی خاک در دشت یزد - اردکان به مرز هشدار رسیده است

یزد از استان‌های سرطانی و پرخطر در کشور

یزد میزبان مسابقات قرآنی مددجویان منطقه 7 زندان‌های کشور

اشتغال 101 هزار نفر در صنایع یزد/ بیشترین اشتغالزایی در صنایع معدنی

خواهان گسترش همکاری‌های قرآنی با ایران هستیم

اقدامات خوبی درحوزه اصلاح و تربیت زندانهای یزد انجام گرفته است / زندان فرصتی برای توبه و بازگشت شرافتمندانه به اجتماع

زلزله 3.7 ریشتری بهاباد را لرزاند

ایجاد 460 فرصت شغلی با پرداخت 700 میلیارد ریال تسهیلات توسط صندوق کارآفرینی امید یزد

عبدالملکی خبر داد: افزایش پوشش بیمه‌ای و تقویت تولیدات داخلی تجهیزات توانبخشی

رتبه‌های برتر کنکور کارشناسی 1400 عضو خانواده صندوق، تحت حمایت مالی قرار می‌گیرند

برنامه مسابقات هفته های سوم تا پنجم لیگ دسته اول امید

سخنان عجیب شهردار یزد؛ برگ‌های پاییزی را برای عکس‌های یادگاری مردم نگه دارید

درخشش فیلم ساز یزدی در جشنوارۀ بین‌المللی سیمرغ

نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار استان یزد افتتاح شد

60 پرونده ثبتی استان یزد در انتظار ثبت در فهرست آثار ملی

دشمن هزار است

تکنولوژی نسل G3 روستای طزنج مهریز راه اندازی شد

توزیع بسته‌های معیشتی بین نیازمندان در بهاباد

کسب رتبه دوم شرکت گاز استان یزد در کشور

واکسیناسیون 37 هزار رأس دام سنگین یزد علیه تب برفکی

اقدامات سه ماهه معاونت امور مجلس، حقوقی و استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشریح شد

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی رتبه نخست شفافیت و خدمات الکترونیک را به دست آورد

پیام تبریک سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش به مناسبت روز دانشجو

انتظار60 پرونده ثبتی استان یزد برای ورود به فهرست آثار ملی

اردوی جدید فوتبال ساحلی با 26 بازیکن

92 درصد فوتی‌های کرونایی یزد تزریق واکسن نداشتند