خبر یزد

آخرين مطالب

معاون فرمانداری اردکان کمک خیران و صنایع به ورزش بانوان را خواستار شد سياسي

معاون فرمانداری اردکان کمک خیران و صنایع به ورزش بانوان را خواستار شد
  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزد - معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردکان با بیان اینکه ورزش دختران دچار محرومیت است و کمتر دیده می شود ، گفت: لذا، نگاه مهربانی افراد خیر و صاحبان صنایع شهرستان به ورزش بانوان، زمینه پیشرفت و توسعه فعالیت های ورزشی آنها را فراهم می کند .

به گزارش ایرنا ، رقیه کرمانیان روز پنجشنبه در آیین رونمایی از پیراهن تیم بانوان بسکتبالیست اردکان با قدردانی از حمایت خانواده ها ، حامیان مالی هیات بستکبال بانوان شهرستان افزود: همراهی و دلسوزی اولیا و مربیان زمینه رشد بانوان ورزش دوست را ایجاد کرد و اولین ها را رقم زد.
وی با بیان اینکه رفع معضل مالی باعث ایجاد نیروی محرکه برای ورزشکاران خواهد بود تاکید کرد که آنها با فراغ بال در زمینه اعزام به مسابقه های مختلف کشوری اقدام کنند .
معاون فرمانداری اردکان اظهار کرد: استعدادیابی و تعامل مسئولان اداره ورزش و جوانان و هیات های ورزشی با آموزش و پرورش مساله ای است، باعث شد که توان نهفته دانش آموزان شناسایی و با شکوفایی آنها قهرمانان بزرگی پرورش یابند .
کرمانیان یادآور شد: تعامل و استعدادیابی در بحث ورزش نیازمند ارزیابی دقیق و ایجاد ارتباط مجموعه اداره ورزش و جوانان با ورزشکاران و اداره های مرتبط است و بر همین اساس می‌توان در این زمینه به صورت متمرکز و جامع برای توسعه ورزش شهرستان برنامه‌ریزی کرد

خبر یزد


.
همچنین دبیر هیات بسکتبال استان یزد با بیان اینکه ورزشکاران انسان های موفقی در زندگی فردی و اجتماعی هستند، گفت: این قشر فعال هم در بعد قهرمانی و همگانی فعالیت های خوبی داشته و به عبارتی دیگر می توان گفت این حوزه بیش از گذشته متحول شد.
حمیدرضا حدادزاده اظهارکرد: بانوان ورزشکار باید جایگاه واقعی خود را بیابند و اصول پیشرفت را بسنجند .
وی یادآور شد: بانوان ورزشکار می توانند با مشارکت فعال و بازگویی مشکل و موانع پیش روی خود جایگاه برابری را همردیف مردان فراهم کنند چرا که ظرفیت های خوبی در حوزه ورزش بانوان وجود دارد.
حدادزاده با بیان اینکه بهره گیری از مربیان مجرب در ورزش بانوان همواره مورد تاکید است، گفت: هم اکنون کمبود امکانات و تجهیزات مورد نیاز و حتی کمبود فضاهای ورزشی در حوزه بانوان بیش از گذشته در استان احساس می شود و از طرفی دیگر نیز تفکیک جنسیتی بیش از گذشته فعالیت های این قشر را تحت الشعاع قرار داد.
وی اظهار کرد: زنان ورزشکار به دلیل نبود حامی ورزشی نمی توانند آنگونه که باید و شاید فعالیت مستمر داشته باشند.
تیم بانوان بسکتبالیست اردکان که با استعدادیابی تشکیل شد همگی ساکن شهرستان هستند و برای حضور در به مسابقه لیگ استان یزد در حال تمرین هستند .
در شهرستان اردکان 37 هیات ورزشی فعالیت دارد که تاکنون 6 هزار و 250 نفر ورزشکاران ازماندهی و بیمه شدند که 60 درصد آنها مرد و بقیه بانوان هستند.
برچسب‌ها
لیگ برتر بسکتبال یزد اردکان بانوان

لینک کوتاه:
https://www.khabareyazd.ir/Fa/News/217752/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.