خبر یزد

آخرين مطالب

خدمت رسانی به مردم و حمایت از تولید مهمترین اولویت بانک سپه یزد است اقتصادي

خدمت رسانی به مردم و حمایت از تولید مهمترین اولویت بانک سپه یزد است
  بزرگنمايي:

خبریزد- «ابوالفضل برزگر» در جمع خبرنگاران ابتدا از قدمت و سابقه بانک سپه گفت و افزود: نخستین بانک ایرانی در چهاردهم اردیبهشت 1304 با سرمایه سه میلیون و 883 هزار و 950 ریال در محلی محدود(چند بابت مغازه) تاسیس شد و در 24 اسفند همان سال اولین شعبه بانک سپه در شهر رشت افتتاح شد و اکنون بانک سپه با 98 سال تجربه به عنوان یکی از مهمترین نهادهای مالی و اقتصادی کشور محسوب می‌شود.

وی افزود: در سال های 1336 و 1337 بانک سپه در یزد در محل خیابان قیام، سرای ریسمانی به صورت باجه شروع به کار کرد و بعد از آن به صورت نمایندگی، فعالیت خود را ادامه داد تا این که در اوایل دهه 40 ساختمان شعبه مرکزی یزد در ابتدای خیابان امام خمینی فعلی  ساخته شد و شعبه مرکزی یزد به عنوان اولین شعبه استان آغاز بکار کرد.

به گفته وی، بانک سپه استان یزد در طی سال‌ها فعالیت خود در خوشی‌ها و نا خوشی‌های دولت و مردم، در راستای سیاست‌های دولت، همیشه خدمت‌گذار و در کنار آنها بوده و هست و امیدواریم در حال حاضر که طرح ملی ادغام به پایان رسیده است به عنوان بانکی قدرتمند در توسعه استان نقش خود را به خوبی ایفا کند.

برزگر اظهار کرد:  بانک سپه به عنوان اولین بانک مجهز به دستگاه عابر بانک در بین بانک‌های کشور و نخستین بانکی که به ارائه چک پول یا سپه چک با مبالغ مختلف در سیستم بانکی پرداخت، مفتخر است همچنین در بسیاری از طرح‌های سپرده‌ای و تسهیلاتی و خدمات الکترونیک این بانک نسبت به سایر بانک‌ها پیشرو بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در عرصه بین‌المللی نیز با ایجاد واحدهای بانکی در  کشورهایی چون آلمان، ایتالیا، فرانسه و همچنین بانک بین‌المللی سپه انگلستان، در ارائه خدمات بانکی از جایگاه ارزنده‌ای برخوردار است.

وی درخصوص طرح ادغام نیز عنوان کرد: با ادغام  بانک‌های مهراقتصاد سابق، کوثر سابق، حکمت ایرانیان سابق، قوامین سابق و انصار سابق در بانک سپه  از سه سال پیش تاکنون و اتمام طرح ملی ادغام، در حال حاضر بانک سپه به عنوان بزرگترین بانک ایران با حدود سه هزار و 772 شعبه در کشور  و بیش از 45 هزار نفر نیروی ماهر، توانمند و متخصص توانسته با جذب سرمایه‌های جامعه و سوق دادن آن به سمت فعالیت‌های مولد اقتصادی در جهت تحقق اهداف اقتصادی کلان کشور مشارکتی موثر و مطلوب داشته باشد.

مدیر شعب بانک سپه استان گفت: خوشبختانه تاکنون توانسته‌ایم با 75 شعبه فعال و یک شعبه مستقل ارزی در سطح استان، در زمینه‌های مختلف ریالی و ارزی و با ارائه خدمات متنوع بانکی موفق عمل کرده و دستاوردهای خوبی نیز حاصل شده است به نحوی که در زمینه خدمات ارزی و ریالی طی این سالها،  رشد مناسبی در زمینه گشایش اعتبار اسنادی، صدور حواله‌های کالایی، ثبت بروات، ارائه تسهیلات در بخش‌ها و  زمینه‌های مختلف، جذب سپرده، صدور ضمانت‌نامه و غیره داشته‌ایم.

برزگر افزود: بانک سپه با توجه به سابقه استفاده از دستگاه عابر بانک و استقبال از تغییرات الکترونیکی  و با بهره‌گیری از برنامه‌های نرم افزار موجود و همچنین استقبال مشتریان در طی این سالها به عنوان بانک پیشرو شهره بوده و هست و در حال حاضر نیز با بهره مندی از بروزترین نرم‌افزار بانک از بانک‌های مطرح کشور است.

وی همچنین گفت: بانک سپه استان یزد با داشتن 250 دستگاه عابربانک در استان، بیش از 10 هزار  دستگاه پایانه فروش فعال و 140 دستگاه پیشخوان بانکی(cash less)، ارائه خدمات از طریق درگاه‌های اینترنتی (IPG)، اینترنت بانک، همراه بانک و تلفن بانک( شماره 1557) و حتی ارائه خدمات از طریق سامانه فروش آرد و سبوس نانوایان و اتحادیه‌های تهیه خوراک دام در سراسر استان به صورت حضوری و غیر حضوری آماده خدمت رسانی به هموطنان و عموم مردم است.

وی از مهمترین طرح‌های ملی و استانی که با همکاری بانک سپه به بهره‌برداری رسیده را به صنایع مختلف از جمله معادن، فولاد، کشاورزی، غذایی، دارویی، کاشی، نساجی، شیشه و ساختمان و سایر بخشها اشاره کرد و گفت: در مجموع، این بانک سعی دارد تا با حمایت از صنایع گوناگون در سطح استان، زمینه سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال را فراهم کند.

برزگر همچنین از برنامه‌ها و سیاست‌های بانک سپه استان در راستای تحقق اهداف نظام و دولت خبر داد و ابراز امیدواری کرد که در آینده‌ای نزدیک شاهد اتفاقات بسیار خوب در افق تابناک بانک سپه به عنوان  سازمانی توانمند باشیم.

مدیر بانک سپه استان ادامه داد: تمام اهداف تعیین شده در استان به موازات اهداف بلند مدت مشخص شده از سوی مدیران بانک است و این مدیریت ضمن شفاف سازی و تبیین دقیق آن به کلیه همکاران  و مطابق برنامه زمان بندی شده کوتاه مدت، به طور مستمر و روزانه این موارد را مورد رصد، تحلیل و بررسی قرار می‌دهد.

مدیر بانک سپه یزد گفت: با توجه به اتمام طرح ملی ادغام در کل کشور و وجود چالش‌ها و مسائلی که در پیش روی بانک سپه بوده، عملکرد بانک سپه در سال 1400  مثبت ارزیابی کرد که منتج به دستاوردهایی از جمله کاهش 50 درصدی تعداد پرونده‌های مطالبات غیر جاری، افزایش 126 درصدی ضمانت نامه های صادر شده، رشد 55 درصدی مصارف شعب تحت پوشش علیرغم رشد سه درصد سپرده کل شعب، کنترل رشد مطالبات( سه درصد رشد  به نسبت پرداخت تسهیلات جدید و  نسبت مطالبات به مانده تسهیلات) و افزایش فعالیت ارزی منطقه یزد(در زمینه اعتبار اسنادی 100 درصد رشد و حواله ارزی 55 درصد رشد را نسبت به پایان سال 1399 داشته است)، توجه ویژه به محصول بهین کارت بانک سپه به منظور کمک به تولیدات داخلی و حمایت از مصرف کننده و رشد قابل ملاحظه‌ای این محصول در سال 1400 و استقبال خوب صنایع وتولیدکنندگان و فروشگاههای معتبر، تشدید در فعالیت  بازاریابی به نحوی که در چهار ماهه پایان سال گذشته قریب به 70 مورد بازاریابی به صورت بازدید میدانی و حضور در شرکتهای مختلف صنعتی و تولیدی  صورت گرفته است و نیز افزایش اقبال مشتریان و مسئولین استان به مجموعه بانک سپه منطقه یزد با توجه به  تغییرات جدید و جدی در روند طرح‌ها و برنامه‌های بانک و حمایت‌های بیش از پیش بانک از واحدهای تولیدی در سطح استان، شده است.

برزگر در ادامه به برنامه‌های بانک سپه یزد در راستای تقویت جایگاه بانک اشاره کرد و افزود: تمام سطوح منطقه طبق برنامه‌ای که به آنان ابلاغ شده درگیر موضوع ارتقای جایگاه برند هستند و معتقد هستیم اگر همکاری و حمایت همه جانبه تمامی همکاران خصوصاً مدیران را در این زمینه نداشته باشیم، به اهداف مورد نظر دست نخواهیم یافت.

وی ادامه داد: همچنین تقویت بازاریابی و شناخت نقاط قوت و ضعف مجموعه و نشست‌ها و جلسات با مدیران استان از اقدامات خوبی است که هم اکنون در دستور کار است و اطمینان داریم با حرکتی که آغاز شده  در سال جدید بازتاب نتایج موفقیت آمیز آن چشمگیر و ملموس باشد.

برزگر در پایان ضمن تشکر از زحمات کلیه همکارانش در استان و همیاری و همکاری مدیران بانک و استان و همچنین مشتریان و آحاد مردم  در جهت ارائه بهتر خدمات و پیشبرد امور، ابراز امیدواری کرد که با همت و تلاش مضاعف بتوانیم نخستین بانک ایرانی را که حاصل تلاش قریب صد سال گذشتگان ماست، را پاس داشته و سپه را به انتخاب بانک اول مردم ایران تبدیل و جشن برتری بانک سپه را در صد سالگی آن برگزار کنیم.

لینک کوتاه:
https://www.khabareyazd.ir/Fa/News/228461/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

کارگاه آموزشی خبرنگاری بحران در یزد برگزار شد

ایجاد بیش از 8 هزار فرصت شغلی جدید در مناطق آزاد کشور

افتتاح طرح هایی به ارزش بیش از 400 میلیارد تومان در کیش

فلسفه وجودی مناطق آزاد کشور تولید و صادرات محور است

560 میلیارد ریال از محل سفر رییس جمهور و استاندار یزد، به ابرکوه اختصاص یافت

مدیر دفتر بازاریابی وزارت میراث فرهنگی: حمایت از صنایع دستی، اولویت‌ دولت سیزدهم است

رییس بنیاد مستضعفان: شهرستان‌های خاتم و مروست یزد در اولویت آبادانی استان هستند

امام جمعه اردکان: مدیران، دغدغه مسائل فرهنگی و دینی هم داشته باشند

توزیع 600 بسته معیشتی و حمایتی بین اقشار کم‌برخوردار منطقه 15

سفیر صلح و سلامت: 1400 نهال به افتخار مدافعان سلامت و کادر درمان خواهم کاشت

اینفوگرافی/ بهترین و بدترین استان‌های کشور برای سالمندان

افزایش کیفیت نمایشگاه کتاب با برگزاری در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب

نرخ جدید کرایه تاکسی در سال جاری تغییر نمی‌کند

مدیر دفتر بازاریابی وزارت میراث فرهنگی: حمایت از صنایع دستی، اولویت‌ دولت سیزدهم است

یادواره سرداران و 300 شهید بخش مرکزی یزد آغاز شد

امام‌جمعه مهریز، همکاری مردم در اجرای کامل طرح اصلاح یارانه‌ها را خواستار شد

تداوم روزهای بدون فوتی کرونا در استان یزد

چند خبر کوتاه از یزد

یک میلیون فرصت شغلی در سال 1401 ایجاد می‌شود

رئیس مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار منصوب شد

رئیس بنیاد مستضعفان از اختصاص 23 زمین برای ساخت مسکن محرومان خبر داد

مشکلات و مطالبات مردم باید در خبرها دیده شود

صندوق‌های پژوهش 5 هزار میلیارد تومان به دانش بنیان‌ها وام دادند

لزوم توجه به نقش موثر و ارزشمند روابط عمومی در انعکاس عملکرد سازمان‌ها

"اعتمادسازی” و" تقویت سرمایه اجتماعی " از مهم‌ترین وظایف کلیدی روابط عمومی است

خشکسالی، 3 هزار میلیارد ریال به عشایر یزد خسارت زد

چند یوزپلنگ نر در یزد باقی مانده است؟

جایگاه روابط عمومی از حرف تا عمل

دهمین فرماندار ابرکوه منصوب شد

نظارت فراگیر بر نرخ و توزیع کالاهای اساسی در جزیره کیش

12 دستور رئیس قوه قضاییه خطاب به دادستان‌های مراکز استان‌ها

کاراته قابلیت همگانی شدن دارد/جهادتبیین برای بازگرداندن کاراته به خانه یزدیها

چشم امید جامعه به سمت جوانان/پرهیز از الگوگیری از افراد بی هویت

توسعه موزه‌ها اولویت بنیاد مستضعفان/آمادگی برای ایجاد موزه فرش

امام جمعه یزد: کادرسازی برای آینده، اولویت سپاه باشد

حبوبات در میادین 27 درصد ارزان‌تر از سطح شهر است

انجام 1250 هکتار جنگل‌کاری پیرامون پایتخت طی 7 پروژه در نیمه دوم 1400

توضیح در مورد بخشنامه اخیر شهردار تهران|نظارت مستقیم آتش‌نشانی بر ساختمان‌های بیش از 6 طبقه پابرجاست

جایگاه روابط عمومی از حرف تا عمل

آغاز به کار نخستین پسماندمارکت در منطقه3

معابر پایتخت سالانه به یک‌ میلیون و 600 هزار تن آسفالت نیاز دارد/تلاش برای ارتقای بازدهی و افزایش میزان تولید ماهیانه آسفالت

آغاز عملیات بازسازی ورزشگاه شهر سالم 2 در منطقه 20

خشکسالی، سه هزار میلیارد ریال به عشایر یزد خسارت زد

بازدید از برج میلاد در هفته میراث فرهنگی رایگان است

کارکنان خدوم؛ ماموران 137

عمل جراحی رباط صلیبی زانو برای نخستین بار در بافق انجام شد

سهم یزد در فاز نخست تفاهم نامه کشوری ساخت مسکن نیازمندان، 100 واحد اعلام شد

تصاویر زشت‌ترین‌ شهرهای دنیا | این شهرها چه ویژگی‌هایی دارند؟

هم افزایی دیوان عدالت اداری و شهرداری ها در راستای حقوق مردم

بدهی بیمارستان‌های دولتی یزد، دلیل طلب دانشگاه علوم پزشکی از تامین اجتماعی است