خبر یزد

آخرين مطالب

ضرورت نظارت بر فعالیت مدارس فوتبال در استان یزد ورزشي

ضرورت نظارت بر فعالیت مدارس فوتبال در استان یزد
  بزرگنمايي:

خبریزد- یکی از بهترین و موثرترین راه‌ها برای پرکردن و غنی‌سازی اوقات فراغت و شکوفایی استعداد نوجوانان و جوانان، گسترش و فعالیت قانونمند مدارس ورزشی در رشته‌های مختلف است که به علت محبوبیت و جذابیت، فوتبال از اهمیت و جایگاه بهتری در استان برخوردار است .

در سال‌های اخیر شاهد تشکیل و فعالیت رو به رشد مدارس مختلف فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی در یزد و 10 شهرستان‌ دیگر استان هستیم که نسبت به ارایه آموزش به نونهالان ،نوجوانان و ارتقای این رشته با همکاری برخی نهادها و حمایت دولت اقدام و فعالیت دارد.

گسترش فعالیت مدارس فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی در اکثر مناطق استان و اقبال خانواده‌ها برای ثبت‌نام فرزندان خود در این مراکز، ضرورت نظارت و نگاه ویژه بر آن را در ابعاد آموزشی و فرهنگی توسط مسوولان بیشتر نمایان کرده است.

در این خصوص به دلیل اهمیت موضوع، جمعی از خانواده‌ها، کارشناساس و مسوولان فرهنگی و ورزشی در گفت و گو با گزارشگر ایرنا با اشاره به ضرورت فعالیت این مراکز بر تقویت نظارت، ساماندهی و انجام امور فرهنگی در کنار امور فنی تاکید کردند.

هدف مدارس فوتبال، کسب در آمد نباشد

یکی از اولیای کودکان که نسبت به ثبت‌نام فرزند خود در مدرسه فوتبال در شهر یزد اقدام کرده گفت: به رغم پرداخت شهریه 20 میلیونی ریال برای حدود 2 ماه و نیم عضویت فرزندم در این مدرسه تابستانی، ولی کفیت کار مربیان آن اصلا مناسب نیست.

حسین زارع افزود: اینکه کار این مدارس فقط نگهداری کودکان و نوجوانان در تابستان بدون داشتن طرح و برنامه دقیق و منسجم آموزشی باشد کار مهمی نیست و نباید هدف فقط سودجویی و کسب درآمد باشد.

وی اظهار کرد: فعالیت مدارس فوتبال اگر همراه با نظارت و طبق مقررات و همراه با آموزش‌های مناسب با حضور مربیان مجرب باشد نتیجه آن در آینده عاید ورزش استان می‌شود.

اولیای دیگری به اهمیت برگزاری و انجام فعالیت‌های فرهنگی در کنار ارائه مباحث فنی و آموزشی در مدارس فوتبال و فوتسال استان اشاره کرد و تحقق آن را یک موضوع مهم ذکر کرد.

ضرورت نظارت بر فعالیت مدارس فوتبال در استان یزد

فاطمی ترابی با بیان اینکه برنامه‌های فرهنگی یا در مدارس پیش‌بینی نشده یا اصلا وجود ندارد اظهار کرد: باید برای ارتقای فرهنگی و دینی اعضا توسط دست‌اندرکاران این مدارس برنامه مدون و تقویم اجرایی تعریف شود.

وی به تهدید نرم فرهنگی دشمنان علیه نسل جوان با بهره‌گیری از فضای مجازی اشاره کرد و گفت: باید همراه هر برنامه فنی و آموزشی یک پیوست فرهنگی دقیق و مناسب با حضور اعضا وجود داشته باشد.

حسین رضایی دیگر ولی یک دانش‌آموز که فرزندش در مدرسه فوتبال یزد عضویت دارد به اهمیت برگزاری مسابقات، جشنواره پایانی و ضرورت استعدادیابی اشاره کرد.

وی اظهار کرد: در مدارس فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی افراد مستعدی حضور دارند که باید نسبت به شناسایی و داشتن برنامه برای ارتقای آنها اقدام مناسب صورت گیرد.

فعالیت‌های فرهنگی فراموش نشود

کارشناس و مربی فدراسیون فوتبال گفت: هدف اصلی فعالیت مدارس فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی در کنار غنی‌سازی و پرکردن اوقات فراغت علاقه‌مندان، ارائه آموزش‌های به روز فنی و پیوست فرهنگی است.

جمال دهقانی افزود: کار نظارت برای ارتقای فعالیت‌های مدارس ورزشی در تابستان به خصوص در رشته فوتبال باید نسبت به گذشته افزایش یابد که تحقق آن با همکاری مسئولان و همراهی خانواده‌ها خروجی مناسبی برای آینده ورزش یزد دارد.

وی اظهار کرد: وجود گروه استعدادیاب، برگزاری جشنواره پایانی بین مدارس فوتبال، انجام امور فرهنگی و برگزاری برخی اردوها و سایر موارد مناسبتی با مشارکت خود دانش‌آموزان ضروری است .         

نظارت بر نحوه فعالیت مدارس فوتبال جدی است 

همچنین مسئول بازرسی اداره‌کل ورزش و جوانان یزد گفت: تمامی مدارس در تمامی رشته‌های ورزشی به خصوص فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی برای هرگونه فعالیت باید نسبت به کسب مجوز لازم اقدام کنند.

ناصر صالحی افزود: در این خصوص علاقه‌مندان برای کسب پروانه فعالیت باید به اداره‌کل ورزش و جوانان و هیات‌های ورزشی مرتبط در استان مراجعه که موضوع بررسی و اقدام مناسب صورت می‌گیرد.

وی اظهار کرد: کار نظارت بر نحوه فعالیت مدارس ورزشی به خصوص در رشته فوتبال و فوتسال که مخاطب بیشتری دارد با همکاری و عضویت برخی سازمان‌ها و نماینده هیات‌ها صورت گرفته و سالانه و در تابستان ادامه دارد.

این مسئول بیان کرد: از عموم خانواده‌ها و شهروندان تقاضا می‌شود در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را بررسی و برای اقدام مناسب به اداره‌کل ورزش و جوانان و هیات‌های ورزشی در استان اعلام که اقدام می‌شود.

صالحی بیان کرد: رعایت مقررات و همکاری همگانی در بخش نظارت از برخی آسیب‌های احتماعی پیشگیری می‌کند و همه افراد به خصوص خانواده‌ها باید خود را مسئول و پیگیری مسایل بدانند.

ضرورت نظارت بر فعالیت مدارس فوتبال در استان یزد

فعالیت 37 مدرسه بدون مجوز در یزد 

همچنین رییس کمیته جوانان هیات فوتبال استان یزد با بیان اینکه هم‌اکنون 37 مدرسه فوتبال در یزد و برخی از مناطق و شهرستان‌های استان بدون داشتن مجوز لازم فعالیت دارد گفت: برای پروانه‌دار کردن این مدارس با همکاری اداره‌کل ورزش و جوانان اقدام شده و به جد برای تحقق قانون، ماموریت خود را انجام می‌دهیم.

هادی محراب افزد: طبق مقررات تمامی افراد، سازمان‌ها و دستگاه‌هایی که تمایل به راه‌اندازی مدارس فوتبال دارند باید قبل از آن با مراجعه به هیات فوتبال استان و اداره‌کل ورزش و جوانان مجوز لازم را دریافت کنند.

به گفته این مسئول، هم‌اکنون فقط 21 مدرسه فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی در سطح استان طبق مقررات دارای مجوز هستند و با مدارسی که غیرقانونی فعالیت دارند با همکاری سایر بخش‌ها  برخورد می‌شود.

محراب گفت: کار سرکشی و نظارت بر نحوه فعالیت مدارس فوتبال در طول سال به خصوص در تعطیلات تابستان با همکاری و هماهنگی اداره‌کل ورزش و جوانان یزد و هیات فوتبال استان به جد پیگیری و اقدام می‌شود.

وی بیان کرد: تلفن 36231500 اداره‌کل ورزش و جوانان یزد و 37208434 هیات فوتبال استان در طول هفته عصرها از ساعت 18 جوابگوی سوالات خانواده‌ها و شهروندان در خصوص نحوه و وضعیت مدارس فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی است.

وی از عموم خانواده‌ها خواست قبل از اینکه نسبت به ثبت‌نام فرزندان خود در سطح استان در مدارس فوتبال، فوتسال و فوتسال ساحلی اقدام کنند حتما در خصوص وضعیت آنها از بازرسی اداره‌کل ورزش و جوانان یزد و هیات فوتبال استان سوال کنند.  

30 تیم فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی استان در لیگ های کشوری و 100 تیم در لیگ استان حضور دارند.

استان یزد با 47 هیات ورزشی 62 هزار ورزشکار سازمان یافته دارد.

لینک کوتاه:
https://www.khabareyazd.ir/Fa/News/232008/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

بازداشت شرور با 180 فقره شکایت در یزد

حریق گسترده در انبار کیف در شیراز اطفا شد

سقوط خودرو پیکان به داخل پل در جاده بافق به یزد، سه فوتی داشت

امام جمعه یزد در بازدید از ایرنا: امانت داری باعث افزایش اعتماد به رسانه‌ها می‌شود

اولویت‌های تعیین شده شهرداری و شورا تحقق یابد

اولویت‌های تعیین شده شهرداری و شوراها تحقق یابد

عاشوراییان یزدی با آئین نخل برداری زندانی آزاد کردند

کشف انبار احتکار مواد شوینده و بهداشتی در یزد

انتصاب نیکونژاد به عنوان رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر یزد

فوت 3 سرنشین در سانحه واژگونی خودرو در محور بافق- یزد

شهردار یزد: فرونشست 560 نقطه شهر پس از سیل اخیر | ارتش دو سیل بند کمکی ایجاد کرد

فرماندار تفت: پروژه استخر سرپوشیده تا نیمه مرداد بازگشایی می‌شود

آخرین وضعیت کرونا در یزد

سقوط سواری پیکان از پل در جاده بافق به یزد

سرپرست دانشگاه پزشکی یزد: تلاش خستگی‌ناپذیر رسانه‌ها در دوران کرونا انکارناپذیر است

پیش ثبت نام اربعین در یزد تا 21 مرداد تمدید شد

خبرنگاران در عرصه جنگ نرم و جهاد تبیین نیازمند حمایت هستند

معاون سیاسی استاندار یزد: خبرنگاران در مقابله با هجمه رسانه‌های بیگانه نقش تعیین کننده دارند

طرح بورسیه شغلی پیشنهادی استاندار یزد در دفترچه راهنمای انتخاب رشته سازمان سنجش

یگان ویژه یزد در رزمایش نظیر رتبه اول کشور را کسب کرد

نکاتی که داوطلبان کنکور 1401 برای انتخاب رشته باید به آنها توجه کنند

مداحی خواننده معروف در یزد و خیل عزاداران ا+ویدئو

ماجرای عدم پخش مراسم عزاداری هیئت مذهبی بعثت از صدا و سیما یزد چه بود؟

خسارت‌های ناشی از سیل اخیر در یزد، ضعف در طراحی زیرساخت‌های شهری

برقراری جریان گاز بیش از 2 هزار مشترک در استان یزد

برپایی موکب‌های حسینی در باغ‌راه حضرت فاطمه زهرا (س)

آغاز اجرای 35 پروژه مسکونی و 5 پروژه خدماتی در محله نفرآباد؛ پایان مردادماه

خانه‌های پلاک قرمز از معضلات منطقه13 شهر تهران/ 700 خانواده بی‌سرپرست در منطقه ساکن هستند

40سفر رایگان اربعین به عزاداران حسینی در منطقه 11 اهدا می‌شود

عزای حسین در یزد به شام غریبان رسید

ظهر عـاشورا در تکیه حصاربوعلی

به خنجری گلو گلو سخن جدا کردند/ ببین کجا برادرم ز من جدا کردند - مداحی هیئت چهار منار یزد در روز عاشورا

بزرگترین نخل برداری استان یزد در تفت

شور عزاداران مهریزی در عاشورای حسینی

نخل برداری در فخرآباد مهریز

آیین شام غریبان شهدای کربلا در استان یزد برگزار شد

عکس/ عزاداری و خیمه‌سوزان عاشورای حسینی در زاهدان

امدادهای غیبی پشت ساخت فیلم «روز واقعه» بود

عزاداری هیات پنبه‌کاران در شب عاشورا در بیت العباس یزد

اولین حسینیه گردشگر در یزد راه اندازی شد

خبرنگار؛ عنصر مهمی در دیپلماسی نرم

ماجرای ممنوع‌الکاری دو هیئت عزاداری در یزد چیست؟

عزاداری یزدی ها در مسجد روضه محمدیه

نقش پررنگ نیرو‌های سپاه و بسیج در امدادرسانی به منطقه سیل زده خضرآباد

ماجرای ممنوع الکاری دو هیات سنتی یزدی چیست؟/ واکنش سازمان تبلیغات اسلامی

شهر دارالعباده یزد غرق در ماتم و عزا

شایعه ایجاد محدودیت برای دو هیئت عزاداری در یزد تکذیب شد

نماز ظهر عاشورا در یک هزار نقطه استان یزد اقامه شد

هجوم مارهای سمی به سواحل چالوس و نوشهر

بازنمایی حماسه کربلا در اشعار عاشورایی