خبر یزد

آخرين مطالب

یادواره 165 شهید شهر مریانج همدان/ عدم همراهی مردم در اغتشاشات، دشمن را ناامید کرد/ یادواره شهدا فرصتی برای یادآوری راه درست و معرفی سبک زندگی شهدا است بنیاد شهید و امور ایثارگران

  بزرگنمايي:

خبر یزد - معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شامگاه چهارشنبه 5 بهمن ماه در ادامه سفر استانی به همدان در یادواره 165 شهید شهر مریانج که به مناسبت شهادت امام هادی (ع) برگزار شد، گفت: عدم همراهی مردم در اغتشاشات، دشمن را ناامید کرد.

به گزارش «ایثار»، دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در این یادواره گفت: در این عالم انبیاء الهی برای هدایت بشر مسئولیت پیدا کردند، انسان در جهان هستی نیاز به راهنما، استاد، آموزش و مراقبت دارد به دلیل اینکه ناآگاهی‌های او بسیار زیاد است، البته قدرت تفکر و تعقل و همچنین فطرت تشخیص خوب از بد به انسان عطا شده، اما لازم است اشخاصی خوب و بد را برای انسان تبیین کنند.
معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه وظیفه تمام انبیاء الهی نشان دادن مرز خوب و بد است، تصریح کرد: کلمه اصلی اسلام که توحید است همین معنا را دارد که هیچ خدا و ربی غیر از الله نیست. این مسائل هم در کلام و هم در عمل و زندگی معصومین (ع) بروز و ظهور می‌یابد و زمانی که به زندگی آن بزرگواران نگاه می‌کنیم همین معنا را در عملشان می‌بینیم.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه روش و منش معصومین (ع) انطباق کامل بر کلام وحی دارد، افزود: هنگامی که به زندگی آنان نگاه می‌کنیم چیزی غیر بروز کلام الهی در اعمال آن بزرگواران نمی‌بینم، ایشان یک سیر و مأموریتی داشته‌اند که گام به گام رو به جلو برده‌اند، اما در انتها و در جایی که به بیان امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) رستگاری است، می‌فرمایند: «فزت و رب الکعبه» که نشان می‌دهد مکان رستگاری ایشان شهادت است.
وی ادامه داد: به تعبیر مقام معظم رهبری هنگامی به قله می‌رسند که آن قله همان شهادت است، زیرا شهادت معامله دنیای کوتاه با ابدیت است.
دکتر قاضی‌زاده با بیان اینکه شهادت مرگ تاجرانه است، تأکید کرد: یک تاجر موفق کسی است که درهم و دیناری که می‌پردازد، برای بهترین اجناس باشد و این جان، جسم و حیات را شهید با شهادت جاودانه معامله می‌کند.
معاون رییس‌جمهور با بیان اینکه در یادواره شهدا، این عزیزان نیازی به آن ندارند که ما نامشان را مرتب ذکر کنیم، تأکید کرد: ما به شهدا نیاز داریم، زیرا شهدا کسانی بودند که در کنار ما و در میان همین مردم زندگی می‌کردند و همین شغل‌هایی که ما و دیگران داشتیم را داشتند، آن‌ها دانش‌آموز، روحانی، کارمند، دانشجو و کشاورز بودند، در عین حالی که کنار ما و شما زندگی کردند اما باهوش، زیرک و نابغه بودند، زیرا نابغه کسی است که در استعداد از همسالان خودش جلوتر است و چه نابغه‌ای بالاتر از شهید که یک سر و گردن از دیگران جلو بودند و در جایی این خط تکراری زندگی را شکسته و خرق عادت کرده و با ترک زندگی ظاهری و به عنوان یک مجاهد فی سبیل‌الله در این مسیر حرکت کردند.
قاضی‌زاده‌ هاشمی با اشاره به شهدای برجسته شهر مریانج، گفت: شهر مریانج سرشار از این شخصیت‌های شناخته شده است که بصیر، الگو و اهل معرفت بودند، این شخصیت‌های بی‌نظیر که توانسته‌اند در سنین مختلفی، راه را به ما نشان دهند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه استان همدان پر از این شخصیت‌های شناخته شده است که الگو و اهل معرفت بودند، تصریح کرد: در این استان که استان علم، معرفت و تمدن است شخصیت‌های بزرگی دارید که در مورد برخی آثاری وجود دارد و صحبت شده است، اما در مورد برخی اثری باقی نمانده، فرماندهان بزرگی در دوران جنگ و دفاع از حرم داشتید، شخصیت‌های بزرگی همچون شهید همدانی که شهید بصیر و مجاهدی بود که در مقابل دشمن مهاجم ایستادند.
وی افزود: شهید حاج حسین همدانی یک فرمانده ساده نبود، او در مقابل فتنه‌های داخلی و منطقه‌ای ایستاد، و همینطور شهید چیت‌سازیان و سایر شهدا که شخصیت‌های بودند که با روحیه مردمی، با بسیج افراد و آموزش مردم به آنها روحیه تزریق کرده و در مقابل مهاجمان ایستادند. این امر در تمام نقاطی که شهید همدانی فرماندهی و میدان‌داری کرد بارز بود، چه در جنگ، چه در مقابله با فتنه و چه در دفاع از حرم، هنگامی که شهید همدانی به سوریه رفت جوانان دمشق را سازماندهی و بسیج کرد و در مقابل داعش ایستاد، در حالی که هیچ کس نبود و دشمنان تا کنار زینبیه آمده بودند.
دکتر قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه در آن زمان نیرویی اعزام نکردیم که بگوییم چند لشکر به آنجا فرستادیم ولی شهید همدانی فرماندهی کرد، خاطرنشان کرد: ایشان از مردم همان منطقه استفاده و آنها را سازماندهی و یک جریان مجاهد مردمی در مقابل داعش و جبهه النصره به وجود آورد تا دشمن را به عقب راند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان این مطلب که این شهدا در ابتدا رهبران اجتماعی و معنوی بودند و سپس فرمانده انتظامی و نظامی شدند، تصریح کرد: شخصیت آنها اینگونه بود و زندگی این عزیزان برای ما الگوست لذا در این یادواره‌ها ما باید درمورد سبک زندگی آنها صحبت کنیم و ببینیم چگونه تعامل کرده و می‌زیستند، هم در خصوص شهدا و هم والدین عزیز آنها که شهدا در دامنشان تربیت شدند، پس اگر شهدا قله هستند دامنه‌ای دارند که پدر و مادرشان هستند که در بستر سفره‌ای که آنها پهن کردند و همچنین تدین والدینشان تربیت شدند و به این قله رسیدند.
وی ادامه داد: این بصیرت بی‌نظیر جامعه شهیدپرور است که بیش از چهل سال در مقابل انواع و اقسام توطئه‌های دشمنان ایستادگی کرده و آنها را ناامید کردند در حالی که هر روز دشمن با نقشه‌ای وارد شد، یک روز با حمله نظامی، روز دیگر با فتنه سیاسی و یا اقتصادی، یک روز هم با تهاجم فرهنگی برنامه جدیدی ترتیب دادند، اما این مردم متدین و انقلابی و دلداده به فرهنگ اهل‌بیت هربار آن‌ها و ایادی شیطان را ناامید کردند.
دکتر قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه در همین اغتشاشات اخیر در نهایت چیزی که باعث عقب راندن دشمن شد، بصیرت مردم بود، تأکید کرد: دشمنان در حالی که فکر می‌کردند با چند شعار ظاهری و سپس تمرکز بر روی هنجارشکنی فرهنگی و ایجاد دوقطبی می‌توانند یک جمعی را به خیابان بکشانند، اما آن چیزی که آنها را ناامید کرد، عدم همراهی مردم متدین کشور بود. مردمی که با علم و آگاهی دین خدا، مسیر اهل بیت (ع) و طریق ولایت را انتخاب کردند، اطاعت از امامت و ولایت را بر خودشان فرض می‌دانند و نگذاشتند آنها به نتایجی که می‌خواهند برسند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: دشمنان تلاش بسیاری کردند و تمام سازوکارهای تبلیغاتی خودشان را به میدان آوردند اما موفق نشدند، لذا در انتها هم مجبور شدند مذبوحانه اقداماتی انجام دهند و پیشنهاد کردند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بنیاد شهید و امور ایثارگران را تحریم کنند، باید دید جایی مثل بنیاد شهید و امور ایثارگران که کارش خدمت‌رسانی به خانواده عزیز شهدا و جانبازان است، چرا باید مورد تحریم دشمنان قرار گیرد آن هم در چنین موقعیتی، پس دلیل عصبانیت دشمن این است که تا شهیدی هست که جانش را به خطر می‌اندازد و یا جانبازی حاضر است تا انتهای عمر زخم همراه با درد را تحمل کند اما نگذارد دین خدا دچار صدمه شود، آن‌ها به مقصودشان نمی‌رسند.
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه اگر سرداران عزیز ما مورد تحریم قرار می‌گیرند ناشی از عصبانیت دشمن است، خاطرنشان کرد: این اشخاص و سازمان‌ها با ایستادگی خودشان نمی‌گذارند کارهای دشمنان به نتیجه برسد و به ما نشان می‌دهند که چه داشته‌های بزرگی داریم. پس تا وقتی کسانی در این کشور هستند که حاضرند در مسیر و مکتب امام شهید شوند، این مردم اسیر غربی‌ها نخواهد شد، همانطور که امام راحل (ره) فرمودند: «ملتی که شهادت دارد، اسارت ندارد» و دلیل عصبانیت دشمن کاملاً مشخص است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: این یادواره‌ها در هر گوشه و کنار کشور برگزار می‌شود و با اینکه سال‌ها از جنگ تحمیلی گذشته، مردم همچنان دلشان با شهدا زنده است، لذا برگزاری این یادواره شهدا فرصتی برای یادآوری به ماست که بدانیم عظمت در چیست و راه درست کدام است، امیدواریم خداوند قلب‌های ما را از غبار غفلت پاک کند تا بتوانیم در این مسیر به سلامت به مقصد برسیم.
گفتنی است، در این یادواره با حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از دو پدر شهید و دو جانباز تجلیل شد.
انتهای پیام/

لینک کوتاه:
https://www.khabareyazd.ir/Fa/News/244793/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

محفلی به یاد شهدا در بهاباد

ازسرگیری روند صدور روادید گردشگری ایران در هرات

تکمیل اقدامات نیمه‌تمام در فرودگاه یزد

اگر دستگاهی نسبت به آرمان‌های انقلاب کوتاهی کند باید پاسخگو باشد

مساجد باید به دنبال خیزش گسترده، جذب جوانان و پیاده کردن آرمان ها باشند

تشکر از رئیس جمهور برای سفر به مناطق محروم استان یزد و دیدار با مردم

ارتقاء کیفی خطبه‌های نماز جمعه در یزد

کشف بیش از 7 کیلوگرم تریاک در بافق

بهره‌برداری 155 طرح حوزه برق استان یزد در دهه فجر

توسعه ظرفیت تلفن ثابت و اینترنت خانگی 32 نقطه استان یزد

بیش از 170 تن مواد مخدر در هرات کشف شده است

امید، تبیین و بصیرت آفرینی محور اساسی برنامه‌‎های دهه فجر یزد

نتایج هفته بیست‌ودوم لیگ برتر والیبال + جدول

ورورد سامانه بارشی به استان مرکزی از عصر امروز

مرتضوی: ارتقای بهره‌وری در وزارت کار نیازمند اصلاح ساختاری است

ارتقای بهره‌وری گفتمان دولت سیزدهم است/ سند ارتقای بهره‌وری وزارت کار باید بازبینی شود

خانه خلاق و نوآوری شاهد و ایثارگر استان زنجان افتتاح شد/ بنیاد با تمام توان از دستاوردهای نخبگان حمایت می‌کند

یادواره 2 هزار و 867 شهید کارگر استان تهران برگزار شد

دیدار مدیرکل بنیاد استان هرمزگان با خانواده‌های معظم شهدا

توجه به سیره عملی شهدا بصیرت‌افزا است

دیدار نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با جامعه ایثارگری گلستان/نخبگان شاهد و ایثارگر خدمات نظام را معرفی کنند

دیدار نماینده ولی‌فقیه در بنیاد با جانبازان نخاعی/جانبازان در عهد و پیمان با خداوند، صادقانه ایستاده‌اند

تحویل ملکی در منطقه11 به مترو برای ساخت هواکش خط 7

رویکرد جشنواره نوجوونیم کشف رویش‌های انقلاب است

ساماندهی سدمعبر و بساط‌گستری در محله افسریه

گفتمان‌سازی و شناسایی نخبگان از اهداف برگزاری نشست مشورتی نظارتی یک چالش یک راه حل است

تقدیر از کارکنانی که با کار و خلاقیت باعث ایجاد ارزش افزوده شوند/ تقدیرات منجر به ارتقا شغلی می‌شود

طراحی زخم‌پوش‌های ضدباکتریایی طبیعی برای ترمیم زخم‌های عمیق/دستاوردی ایرانی با 10 استناد علمی

برگزاری 7 هزار و 900 نفر ساعت کلاس آموزشی ویژه کارکنان شهرداری تهران

«زمستان داغ» و «خانه پدری»؛ برنامه‌های منطقه عباس‌آباد در دهه فجر/ «خانه خلاق» به‌زودی افتتاح می‌شود

اثر هنری ماندگار در بزرگراه اشرفی اصفهانی نقش بست

با اجرای طرح نگهداشت شهر بزرگراه‌های منطقه 7 پاکسازی شد

130 عملیات 137 پلاس طی 100 روز در منطقه 9

کسب مقام دوم تیم دوام محله دهکده المپیک در مسابقات سطح محلات

اصلاح هندسی 4 هزار و 500 متر از معابر پرتردد منطقه 8

برای حل مشکلات شهر، نیازمند نگاه کلی‌نگر و خلاقیت هستیم/ نیاز اصلی ما اندیشه است، نه منابع مالی

جمع‌آوری بزرگترین پاتوق معتادان متجاهر در شوش

افزایش دو برابری صدور پروانه ساخت مسکن در منطقه 19

تعداد گودهای رهاشده پایتخت از 251 به 193 گود کاهش یافت/کدام مناطق بیشترین و کم‌ترین گودهای رهاشده را دارند؟

حمایت از بانوان رها شده از بند اعتیاد توسط هیئت کشتی یزد

امکان تغییر نتیجه وجود داشت/ در امتیازات نزدیک اشتباه کردیم

مینی بوس کتاب عازم مناطق کم برخوردار

رزمایش سایبری پلیس توکیو در آستانه نشست گروه 7

حوزه هنری از طرح مستندسازان استان‌ها حمایت می‌کند

اهانت به قرآن بارزترین سند مردودی غرب است/تسویه‌حساب سیاسی با حمله به قرآن

باید انقلاب را به نسل های بعد منتقل کنیم/دشمن تواند این انقلاب را مصادره کند

جهاد تبیین در دستور کار هیئات مذهبی و مساجد قرار گیرد

نشست کارگروه مساجد ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار شد

واحدهای مسکن ملی اشکذر به مالکان واگذار می‌شود

جشن «سده» امسال در یزد و کرمان چگونه برگزار می‌شود؟