خبر یزد

آخرين مطالب

شهرابی در بازدید از منطقه 10 عنوان کرد:

اثرگذاری اجرای پروژه‌های توسعه محله ای در کنار مگاپروژه‌ها در مناطق شهرداری تهران

اثرگذاری اجرای پروژه‌های توسعه محله ای در کنار مگاپروژه‌ها در مناطق
  بزرگنمايي:

خبر یزد - مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران اجرای پروژه های توسعه محله ای در مناطق را از مگاپروژه ها مؤثرتر دانست و گفت: مردم از مدیریت شهری انتظار رسیدگی به محله، کوچه و معابر خود را دارند و به ویژه در مناطق محروم اجرای پروژه‌های توسعه محله ای و من شهردارم، رضایت بیشتری از مردم را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل برنامه و بودجه شهرداری تهران، نشست تعاملی مدیران کل برنامه و بودجه و دفتر پایش و ارزیابی عملکرد شهرداری تهران با شهردار و معاونین منطقه 10 با حضور معاونین ادارات کل برنامه و بودجه و دفتر پایش برنامه و ارزیابی عملکرد شهرداری تهران در راستای نشست های همدلی و اتحاد برگزار شد که ضمن بررسی پیشرفت فیزیکی پروژه‌های منطقه از جمله پروژه‌های طرح من شهردارم و پروژه های توسعه محله‌ای، در خصوص دیگر برنامه‎های تحولی و پروژهای احداثی شاخص این منطقه و موضوعات تخصیص بودجه و اعتبارات نیز بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
امیر شهرابی مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران ضمن قدردانی از مشارکت شهرداری منطقه 10 در خدمت‌رسانی به مراسم اربعین، با اعلام پیاده سازی مدل جدید محاسبات توزیع و تسهیم اعتبارات بین مناطق 22گانه در سال 1402 افزود: استراتژی حوزه برنامه و بودجه، حمایت از مناطق بر اساس شرایط و اقتضائات مختص هر منطقه بوده و منطقه 10 نیز ویژگی های خاص خود را دارد که کمبود سرانه فضاهای شهری و فرهنگی در آن مشهود است. البته امسال رشد اعتباری این منطقه 42 درصد بوده که از میانگین مناطق نیز بالاتر بوده است بنابراین باید برای توسعه تلاش بیشتری انجام پذیرد.
وی به وجود بافت فرسوده ناپایدار در عین تراکم جمعیت بالا با توجه به وسعت آن در منطقه 10 اشاره کرد و گفت: مدیریت شهری در برخی از مناطقی که اقشار محروم تری ساکن هستند؛ وظیفه سنگین تری بر عهده دارد تا در دوره مسئولیت خود هر چه توان دارد به مردم خدمات رسانی کند.
مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران، با تأکید بر ضرورت کمک به مناطق در حد اختیارات این اداره کل اظهار داشت: مناطق پشتیبان خدمت‌رسانی به شهروندان هستند و ما نیز اگر جایی نیاز به حمایت بودجه ای است کمک می کنیم تا برای مردم به یادگار بماند.
وی با تأکید بر ضرورت فعال سازی ظرفیت پروژه های توسعه محله ای در مناطق گفت: در کنار مگاپروژه های شهری که بنا به نیاز شهر و شهروندان تعریف و اجرا می شود؛ به نظر می رسد اجرای پروژه های کوچک می تواند بسیار اثرگذار باشد. به عنوان نمونه احداث بوستان در محلاتی که کمبود سرانه فضای سبز دارند علاوه بر پیامدهای مثبت اجتماعی و مجیط زیستی، در جلب رضایت مردم نیز تأثیر قابل توجهی خواهد داشت.
شهرابی با اشاره به در اولویت قراردادن اجرای پروژه های من شهردارم و توسعه محله ای در مناطق گفت: پروژه های طرح من شهردارم به تمامی واحدهای شهرداری تهران ابلاغ شده و از آنجایی که این پروژه ها طبق نظر و درخواست مردم پیش بینی شده باید در اولویت اجرا قرار گیرد.
مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران با تأکید بر ضرورت اجتماعی سازی برنامه چهارم تحول و پیشرفت شهر تهران افزود: 14 حکم برای مناطق 22گانه در برنامه چهارم پیش بینی شده و در 26 شاخص نیز نقش آفرینی خواهند داشت.
لزوم تداوم جلسات فنی برای جاری سازی رویکردهای تحولی شهرداری در مناطق
محمد امیرآبادی مدیرکل پایش برنامه، کنترل پروژه و ارزیابی عملکرد شهرداری تهران نیز جاری سازی 4 رویکرد تحولی شهردار تهران و تداوم جلسات کمیته فنی را از منطقه 10 خواستار شد.
مدیرکل پایش برنامه، کنترل پروژه و ارزیابی عملکرد شهرداری تهران همچنین بر لزوم توجه ویژه به اجرای پروژه‌های طرح من شهردارم، مرور شاخص‌های ارزیابی و تلاش برای ارتقای جایگاه منطقه ده در شاخص‌های مرتبط تاکید کرد.
اعلام 44 پروژه من شهردارم،22 پروژه احداثی و 12 پروژه اولویت دار در منطقه 10
مهدی اخ‌الصنایع شهردار منطقه 10 نیز ضمن قدردانی از همراهی اداره کل برنامه و بودجه طی سال گذشته در پیشبرد پروژه های منطقه، گزارشی از وضعیت تأمین،تعهد و تخصیص اعتبارات ارائه داد و به تحقق 96 درصدی عملکرد درآمد نقد و غیرنقد در سال گذشته اشاره کرد.
وی با اعلام 44 پروژه من شهردارم،22 پروژه احداثی و 12 پروژه اولویت دار در منطقه 10، افزود: پروژه‌های فعال و درحال اجرا شامل بهسازی و تجهیز موزه‌ی هفت‌چنار، احداث کلینیک گل وگیاه بوستان شهیدان عسگری، احداث و تجهیز مرکز تفکیک پسماند، احداث پایانه بریانک، احداث چمن مصنوعی رنجبر، بهسازی شبکه‌ آب‌های سطحی محله جی، اجرای طرح تعریض خیابان رنجبر، ساماندهی خیابان امام‌خمینی(ره)، بازسازی و مرمت میدان جمهوری اسلامی، بازسازی کانال فیروزآبادی، پلاژای بریانک، احداث سه بوستان عزیز، جعفریان و رعیت‌چی، بهسازی و تجهیز محل عرضه طیور، بازسازی و تجهیز مخزن آب غنی پور است. همچنین پارکینگ گلستانی، پارکینگ گاراژ نوروزی و احداث مجتمع ایستگاهی شهیدان ورودی و خروجی ایستگاه حبیب‌الله مترو، موزه شهیدان اقبالی و تبدیل باغ گلستان به پارک بانوان از جمله پروژه‌های تحولی منطقه به شمار می رود.
طی این نشست معاونین ادارات کل برنامه و بودجه و دفتر پایش برنامه و شهرداری منطقه 10 به بیان چالش ها و پیشنهادات خود در موضوعات حوزه برنامه ریزی پرداختند. 
انتهای پیام/

لینک کوتاه:
https://www.khabareyazd.ir/Fa/News/618995/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

جزییات درگیری در یکی از هیات‌های مذهبی اردکان یزد/ پلیس: حضور تعدادی از افراد رهگذر در یکی از هیات‌ها به نزاع و درگیری دسته جمعی با سلاح سرد شد

گذری بر زندگی یکی از بزرگترین ریاضیدانان تاریخ، خوارزمی

جزییات درگیری در یکی از هیات‌های مذهبی یزد

احیای سنت قدیمی دسته سقا در شهر یزد

واژگونی خودروی پراید، 4 نفر را راهی بیمارستان کرد

جوان یزدی که هم عاشق هیئت است و هم فوتبال!

مرثیه سرایی چگونه و از چه زمانی وارد ادبیات فارسی شد؟

فناوری جدید چمن مصنوعی ناجی شهرهای گرم می‌شود

جزئیات درگیری در یکی از هیئت‌های مذهبی اردکان

مردادماه، آزمون اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن

جزییات درگیری در یکی از هیات‌های مذهبی اردکان یزد

ماجرای درگیری در یکی از هیئت‌های مذهبی اردکان

معرفی کتاب «یک کار خوب»

تولید 7 محصول نانویی با اثرگذاری اقتصادی و اجتماعی بالا در کشور

یک شهر برای میزبانی مهم ایران بسیج شد

طبخ و توزیع غذای نذری در بخش خضرآباد

خواندن شعری در وصف ایام محرم و امام حسین(ع)

تلسکوپ «هابل» نزدیک‌ترین سیاه‌چاله بزرگ به زمین را کشف کرد

فیلم | همکاری 400 مبلغ دینی در محرم یزد

23 روایت از روضه امام حسین (ع)

شعر زیبایی که ناصرالدین شاه درباره حضرت علی اکبر(ع) سروده

سرنشینان «استارلاینر» تا ماه اوت به زمین بازنمی‌گردند

تولید انواع تجهیزات و مواد مصرفی حوزه درمان ناباروری

تجمع بزرگ عاشورائیان فردا در یزد

بانوی شاعر، قرآن پژوه و مولوی شناس برجسته ایران زمین

دستیابی به دانش فنی و ساخت دستیار هوشمند

همه برای موفقیت ریئس جمهور منتخب تلاش کنیم

جدیدترین خبر خوبی که به والیبال ایران رسید

پیام تسلیت رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پی درگذشت پدر گرامی شهیدان والامقام «حجازی»

برشی از زندگی شهید جمهور در «پایان ماموریت»

ساخت دستگاه تولید انبوه دریچه هموستاز توسط دانش‌بنیان‌ها

نماینده یزد: مطالبات شهروندان با حضور در محلات پیگیری می‌شود

مدیرعامل دوباره سرمربی شد!

بانوان در تبیین پیام عاشورا نقش کلیدی دارند

همه‌ی گرایش‌ها برای آبادانی ایران بکوشند

شورای نگهبان از مترقی‌ترین قوانین ایران است

همه برای آبادانی ایران دست به دست هم دهیم

شورای نگهبان در چارچوب موازین قانونی عمل کرده است

کتاب‌هایی درباره افسردگی و ترس از تاریکی برای بچه‌ها

چین در پذیرش هوش مصنوعی مولد رتبه نخست جهان را دارد

مداحان حسینی در انتخاب اشعار دقت کنند

عکس| پیام خداحافظی سردار آزمون برای ستاره تیم ملی

برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در مهریز

علمای شیعه هرات: مانعی در برگزاری مراسم‌های محرم وجود ندارد

برخورداری ساکنان 74 روستای شهرستان نیر از اینترنت

همایش شیر خوارگان حسینی در امامزاده عبدالله بافق برگزار شد

عملیات حج امسال شنبه پایان می یابد /آخرین پرواز از عربستان به یزد

امام جمعه موقت یزد: مردم و مسئولان، رییس جمهور منتخب را یاری دهند

تعزیه خاص عزاداران امام حسین (ع) در یزد

همه موظف به تلاش برای موفقیت منتخب ریاست‌جمهوری هستند