خبر یزد

آخرين مطالب

شهر گزارش می‌دهد؛

مدیران شهری مناطق شمالی تهران از تازه‌ترین تمهیدات برای جلوگیری از مشکلات ناشی از باران می‌گویند شهرداری تهران

مدیران شهری مناطق شمالی تهران از تازه‌ترین تمهیدات برای جلوگیری از مشکلات ناشی از باران می‌گویند
  بزرگنمايي:

خبر یزد - مدیران شهری مناطق شمالی پایتخت، آخرین اقدامات برای جلوگیری از مشکلات احتمالی ناشی از بارش‌های امروز در معابر این مناطق را تشریح کردند.

به گزارش خبرنگار شهر ، شروع بارش باران و برف در فصول پربارش در هر سال باعث انجام اقدامات، بسیج امکانات و تجهیزات و پیش بینی تمهیدات لازم از سوی مناطق 22گانه شهرداری تهران در حوزه خدمات شهری به منظور جلوگیری از مشکل در تردد شهروندان در معابر می شود.
از آنجا که سازمان هواشناسی اعلام کرده که از ساعات بعد از ظهر امروز - دوشنبه 29 آبان 1402- بارش باران و بعضا برف را در تهران خواهیم داشت؛ میزان آمادگی و پیش بینی تمهیدات لازم را از مدیران شهری در مناطق شمالی تهران جویا شدیم که در گزارش زیر می خوانید؛
هزینه 22 میلیارد تومانی برای رفع نقاط آبگیر منطقه یک
سید مهدی صباغ شهردار منطقه یک در گفت و گو با خبرنگار شهر، با بیان اینکه امسال با توجه به اقدامات و پیش بینی های انجام شده در زمینه رفع آبگیر معابر و تمرکز بر روی این نقاط در سطح محدوده منطقه یک، 22 میلیارد تومان جهت ساماندهی محل های آبگیر هزینه شد و طی آن 83 نقطه رفع آبگرفتگی شد، اظهار کرد: تجهیز یک سایت برف‌روبی اصلی و 12 سایت برف‌روبی فرعی در سطح منطقه یک، طراحی، جانمایی و احداث بیش از 50 سازه مسقف مخصوص دپوی شن مخصوص در سطح نواحی و تجهیز سایت های برفروبی، معابر اصلی و ایستگاه های مترو به بیش از 500 هزار کیسه شن مخصوص از جمله اقدامات در حال انجام است.
وی تصریح کرد: نگهداشت شهر با نگاه ویژه بر کنترل انهار و نظارت مستمر بر عملیات لایروبی و رفع آبگرفتگی های سطح محدوده منطقه و همچنین خدمات رسانی به شهروندان با اجرای سناریوهای بارش برف و باران و تدوین طرح های ویژه نگهداشت نیز در حال انجام است.
پیش‌بینی نیروی انسانی، تجهیزات و ماشین‌آلات به منظور اقدامات پیشگیرانه در بحث بارش‌ها در منطقه 2
علی اصغر طاهری معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 2 در گفت و گو با خبرنگار شهر با بیان این مطلب که ستاد برف روبی شهرداری این منطقه با پیش بینی امکانات، تجهیزات و جانمایی آنها در معابر شهری آماده مدیریت بارش ها است، اظهار کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه، سایت برف روبی منطقه با استقرار ماشین آلات سبک و سنگین و شارژ مخازن دپوی شن و نمک تجهیز و 9 ایستگاه در نواحی، 6 ایستگاه بزرگراهی و یک سایت مرکزی آماده خدمات رسانی شده است.
وی افزود: به منظور خدمت رسانی بهینه در زمان بارش های زمستانی، 25 سایت محله ای نیز تعبیه شده است که این سایت ها قابلیت دپوی 2 هزار کیسه شن مخصوص را دارد. همچنین توزیع و جانمایی 700مخزن و نیز انباشت و دپوی 100هزار کیسه شن مخصوص در داخل مخازن در معابر و گذرگاه های اصلی و فرعی منطقه از اقدامات اجرایی است.

خبر یزد


طاهری با اشاره به اینکه ستاد برف‌روبی منطقه 2 در نواحی، آماده خدمت رسانی هستند و این آمادگی تا 15 اسفند ماه ادامه دارد، افزود: نیروی انسانی، تجهیزات و ماشین آلات کافی به منظور اقدامات پیشگیرانه و نظارت بر فضاهای آسیب پذیر شهری در هنگام بارش ها پیش بینی شده است. 
انجام اقدامات لازم درخصوص استقرار کارگران و ماشین آلات و لایروبی و کنترل انهار منطقه 3
حسین سیگارودی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 3 در خصوص آمادگی این منطقه برای بارش های امروز به خبرنگار شهر گفت: با توجه به قرارگرفتن در آستانه فصل بارش اقدامات و هماهنگی های لازم درخصوص استقرار کارگران و ماشین آلات و تجهیزات، بررسی وضعیت کانال ها و مسیل ها، لایروبی و کنترل انهار روباز و روبسته و تخلیه حوضچه های زباله گیر پیش بینی و انجام گرفته است.
وی افزود: در همین راستا تمامی عوامل حوزه خدمات شهری و گروه های 137 به حالت آماده باش درآمده و در نقاط مختلف و با تجهیزات انفرادی کامل حضور دارند تا درصورت بروز مشکل نسبت به رفع آن اقدام نمایند.
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 3 ادامه داد: گروه های فضای سبز نیز با تجهیزات موردنیاز از قبیل اره برقی و... در محل های از پیش تعیین شده مستقر شده اند تا درصورت وزش باد سنگین و بروز مشکل وارد عمل شوند. به همین منظور 76 نفر نیروی انسانی، 28 دستگاه خاور، 2دستگاه لودر، 8 دستگاه بابکت، 5دستگاه کامیون تیغه دار ، 11 دستگاه نمک پاش مکانیزه و 18 دستگاه کامیون جهت آمادگی در فصل بارش پیش بینی شده اند. علاوه براین خودروهای شهربان و معبربان نیز درمواقع ضروری آماده خدمت رسانی هستند.
آمادگی کامل منطقه 4 درخصوص هشدارهای کاهش دما و بارندگی‌های احتمالی
علی اصغر کمالی زاده شهردار منطقه 4 نیز در گفت و گو با خبرنگار شهر از اقدامات پیشگیرانه و مدبرانه این منطقه درخصوص احتمالی بارندگی و کاهش دما در ساعات آینده خبر داد و گفت: طبق نظریه هواشناسی از ساعات آینده امروز کاهش محسوس دمای قابل ملاحظه ای در سطح استان و یخبندان شبانه سطح زمین در دامنه‌ها و ارتفاعات شمالی پیش‌بینی می‌شود. در این راستا تمهیدات ضروری انجام شد تا برای تردد شهروندان و خودروها مشکلی پیش نیاید.
وی عنوان کرد: البته عملیات پیشگیری از آبگرفتگی های احتمالی در زمان بارش از پایان فصل تابستان در این منطقه آغاز و در این اقدام جوی ها، کانال ها، چاه ها و مسیل ها به طور منظم بازبینی و لایروبی و نقاطی که احتمال حادثه خیز بودنشان بیشتر بود، رصد شد.
کمالی زاده با اشاره به اقدامات انجام گرفته در این عملیات ادامه داد: با تجهیز یک سایت اصلی برف روبی به عنوان پشتیبان در بلوار شهید باباییان خیابان پیشوا و 8 سایت فرعی در نواحی 9گانه و رصد لحظه به لحظه معابر و محلات قبل و حین بارش، امیدواریم همچون بارش های گذشته مشکلی در منطقه پیش نیاید.
شهردار منطقه 4 با اشاره به تجهیزات زمستانه در این عملیات بیان کرد: در این آماده باش، 5 دستگاه نمک پاش مکانیزه غلتان از سازمان پسماند و شارژ 1700 تن شن در سایت اصلی و 700 تن نمک تخلیه شده در نواحی بالادستی (3-7-8-9) هر کدام 25 تن و در مجموع 100 تن شن و نمک توزیع شده است.
آماده باش نیروهای خدمات شهری منطقه 5 در نواحی 7گانه این منطقه
مهدی احمدمهرابی معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 5 نیز درباره تمهیدات این منقه برای بارش‌های امروز به خبرنگار شهر گفت: پیرو هشدار شماره سطح نارنجی اداره کل هواشناسی استان تهران، نسبت به رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید گاهی خیلی شدید، کاهش محسوس دما، مناطق مستعد بارش تگرگ، نقاط سردسیر و ارتفاعات، مه، بارش برف و کولاک و احتمال آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان آب و رخداد سیلاب بر اثر بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها، شهرداری منطقه 5 به حالت آماده باش کامل درآمده است.
وی افزود: تمام نیروهای خدمات شهری در منطقه و نواحی هفت گانه در حالت آماده باش هستند و در نقاط احتمال وقوع سیلاب و روان آب ها و مسیرهای که احتمال گرفتگی، مستقر هستند.

خبر یزد


وی در ادامه تصریح کرد: از شهروندان تقاضا می شود، از عصر دوشنبه به تاریخ 1402/08/29 لغایت روز سه‌شنبه به تاریخ 1402/08/30، نسبت به تردد و توقف در کنار رودخانه ها، رود دره، کانال و مسیل هایی از جمله رود دره فرحزاد، کانال شهید باکری، کانال میان رود، رود کن، دره زر نو و حصارک خودداری کنند.
احمد مهرابی در پایان خاطرنشان کرد: عوامل خدمات شهری منطقه 5، ضمن نظارت و بازدید مستمر از انهار، مسیل‌ها، کانال‌های روباز و روبسته، رود دره‌ها به منظور انجام لایروبی مناسب، آمادگی لازم را نیز به منظور استقرار نیرو، تجهیزات و ماشین‌آلات در نقاط حساس و مستعد آبگرفتگی دارند.
انتهای پیام /

لینک کوتاه:
https://www.khabareyazd.ir/Fa/News/626696/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

جزییات درگیری در یکی از هیات‌های مذهبی اردکان یزد/ پلیس: حضور تعدادی از افراد رهگذر در یکی از هیات‌ها به نزاع و درگیری دسته جمعی با سلاح سرد شد

گذری بر زندگی یکی از بزرگترین ریاضیدانان تاریخ، خوارزمی

جزییات درگیری در یکی از هیات‌های مذهبی یزد

احیای سنت قدیمی دسته سقا در شهر یزد

واژگونی خودروی پراید، 4 نفر را راهی بیمارستان کرد

جوان یزدی که هم عاشق هیئت است و هم فوتبال!

مرثیه سرایی چگونه و از چه زمانی وارد ادبیات فارسی شد؟

فناوری جدید چمن مصنوعی ناجی شهرهای گرم می‌شود

جزئیات درگیری در یکی از هیئت‌های مذهبی اردکان

مردادماه، آزمون اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن

جزییات درگیری در یکی از هیات‌های مذهبی اردکان یزد

ماجرای درگیری در یکی از هیئت‌های مذهبی اردکان

معرفی کتاب «یک کار خوب»

تولید 7 محصول نانویی با اثرگذاری اقتصادی و اجتماعی بالا در کشور

یک شهر برای میزبانی مهم ایران بسیج شد

طبخ و توزیع غذای نذری در بخش خضرآباد

خواندن شعری در وصف ایام محرم و امام حسین(ع)

تلسکوپ «هابل» نزدیک‌ترین سیاه‌چاله بزرگ به زمین را کشف کرد

فیلم | همکاری 400 مبلغ دینی در محرم یزد

23 روایت از روضه امام حسین (ع)

شعر زیبایی که ناصرالدین شاه درباره حضرت علی اکبر(ع) سروده

سرنشینان «استارلاینر» تا ماه اوت به زمین بازنمی‌گردند

تولید انواع تجهیزات و مواد مصرفی حوزه درمان ناباروری

تجمع بزرگ عاشورائیان فردا در یزد

بانوی شاعر، قرآن پژوه و مولوی شناس برجسته ایران زمین

دستیابی به دانش فنی و ساخت دستیار هوشمند

همه برای موفقیت ریئس جمهور منتخب تلاش کنیم

جدیدترین خبر خوبی که به والیبال ایران رسید

پیام تسلیت رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پی درگذشت پدر گرامی شهیدان والامقام «حجازی»

برشی از زندگی شهید جمهور در «پایان ماموریت»

ساخت دستگاه تولید انبوه دریچه هموستاز توسط دانش‌بنیان‌ها

نماینده یزد: مطالبات شهروندان با حضور در محلات پیگیری می‌شود

مدیرعامل دوباره سرمربی شد!

بانوان در تبیین پیام عاشورا نقش کلیدی دارند

همه‌ی گرایش‌ها برای آبادانی ایران بکوشند

شورای نگهبان از مترقی‌ترین قوانین ایران است

همه برای آبادانی ایران دست به دست هم دهیم

شورای نگهبان در چارچوب موازین قانونی عمل کرده است

کتاب‌هایی درباره افسردگی و ترس از تاریکی برای بچه‌ها

چین در پذیرش هوش مصنوعی مولد رتبه نخست جهان را دارد

مداحان حسینی در انتخاب اشعار دقت کنند

عکس| پیام خداحافظی سردار آزمون برای ستاره تیم ملی

برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در مهریز

علمای شیعه هرات: مانعی در برگزاری مراسم‌های محرم وجود ندارد

برخورداری ساکنان 74 روستای شهرستان نیر از اینترنت

همایش شیر خوارگان حسینی در امامزاده عبدالله بافق برگزار شد

عملیات حج امسال شنبه پایان می یابد /آخرین پرواز از عربستان به یزد

امام جمعه موقت یزد: مردم و مسئولان، رییس جمهور منتخب را یاری دهند

تعزیه خاص عزاداران امام حسین (ع) در یزد

همه موظف به تلاش برای موفقیت منتخب ریاست‌جمهوری هستند