خبر یزد

آخرين مطالب

مقالات

بافت‌های تاریخی یزد در فقر اقتصادی/اعتبارات کفاف نمی‌دهد

خبر یزد - یزد- استان یزد تقریبا در تمامی شهرستان‌ها، بزرگترین مجموعه های بافت تاریخی را در اختیار دارد اما اعتباری که برای این مجموعه‌ها اختصاص یافته، حتی کفاف اداره یکی از آنها را هم نمی‌دهد.

سرنوشتی تلخ در انتظار بازار سنتی یزد

خبریزد-بازار سنتی یزد که یکی از بزرگ‌ترین بازارهای سرپوشیده و قدیمی شهر میراث جهانی یزد به حساب می‌آید، بنا به اظهارات کارشناسان ایمنی شهر از اماکن عمومی ناایمن و غیراستاندارد محسوب می‌شود اما هیچ ارگانی زیر بار مسئولیت ساماندهی و ایمن‌سازی این مکان تاریخی نمی‌رود و به نظر باید منتظر مسئولان و عکسهای یادگاری آنها پس از سرنوشتی تلخ برای این بازار بمانیم.

از ۸ برابر کردن قیمت مسکن تا طعنه به نهضت ملی مسکن!

خبر یزد - روزنامه حامی وزیر اشرافی راه و شهرسازی در دولت سابق، در تیتری کنایه‌آمیز علیه طرح نهضت ملی مسکن نوشت: «آپارتمان‌های لاکچری سهم خودشان، کوره‌های آجرپزی، شن‌های ...

قانونی که بالای ۸۰ درصد می‌گویند تغییر کند

خبریزد-قانون مهریه در حال حاضر بخش‌هایی دارد که بر اساس یک نظرسنجی بالای ۸۰ درصد تغییر آن را خواستار شده‌اند؛ یکی به زندان نیافتادن مردان و دیگر حمایت از مهریه‌گرفتن زنان.

قنات‌ها؛ ناجی شهر در سیلاب‌ها

خبر یزد - در حالی که قنات‌ها به دلیل بی‌توجهی و تجاوزهای گسترده طی سال‌های قبل به عاملی برای فرونشست زمین در سیل اخیر یزد تبدیل شده است؛ احیای آنها می‌تواند ناجی یزد در ...

اطلاعاتی از سرعت‌کاه‌های یزد در دسترس نیست/ استانداردسازی سرعت‌کاه‌ها با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد

خبر یزد - مسئولان شورای شهر و شهرداری یزد اذعان دارند اطلاعاتی از تعداد سرعت‌گیرها و موقعیت آن در دسترس نیست و در حال تهیه بانک اطلاعاتی از سرعت‌کاه‌های یزد هستند. به ...

آینده جهان پس از سوخت‌های فسیلی

خبریزد- همان گونه که آثار ویرانی ناشی از تغییرات اقلیمی، ضرورت کربن زدایی (حذف کربن ناشی از مصرف سوخت‌های فسیلی) را روز به روز آشکارتر می‌سازد، اکنون کشورها با این سوال روبرو شده اند که با زیرساخت‌های قدیمی سوخت‌های فسیلی خود چه کنند.

معضل سرویس مدارس و گره کور ترافیک در یزد بعد از دوسال دوری از آموزش حضوری

خبر یزد - بدون شک آثار شیوع کرونا در کشورهای مختلف و از جمله در کشور ما، بعد از پایان کرونا هم ادامه خواهد داشت و وجود برخی از مشکلات در این زمینه دور از انتظار نیست، ...

تامین پایدار آب، نخستین گام توسعه استان در برنامه تحولی "یزد نوین"

خبریزد- برنامه تحولی "یزد نوین" که به ابتکار استاندار این استان طراحی شده مسیری برای توسعه استان یزد در ۱۰ حوزه مختلف مشخص کرده که یکی از مهمترین سرفصل‌های این برنامه تامین پایدار آب است.

غربت آیین‌های کهن عزاداری امام حسین (ع) در ابرکوه

خبریزد- یک پژوهشگر حوزه میراث فرهنگی در ابرکوه یزد ضمن انتقاد از حذف بسیاری از آیین‌های سنتی و کهن عزاداری مردم این خطه توسط عده‌ای خاص به بهانه‌های مختلف، گفت: این رویداد ناخوشایند آسیب‌های بزرگی را برای این سبک عزاداری که خود یک جاذبه مهم گردشگری بوده و در ترویج فرهنگ عاشورا مؤثر است به همراه دارد.

گره کور تامین سرویس مدارس یزد در آستانه مهرماه

خبریزد- در آستانه مهرماه و بازگشایی مراکز آموزشی، تامین سرویس مدارس در استان یزد به یک معضل پیچیده و به ظاهر غیرقابل حل برای خانواده‌هایی که دانش آموز دارند، تبدیل شده است.

آفتاب یزد: دولت روحانی بدترین عملکرد را در زمینه تولید برق داشت

خبر یزد - افزایش ظرفیت تولید برق در دولت روحانی، یک چهارم دولت قبل از آن بود و به همین دلیل هم سال‌های آخر دولت روحانی، کشور با قطع برق‌های آزار دهنده مواجه شد. به گزارش ...

کمبود پایانه صادرات محصولات کشاورزی در یزد

خبریزد- حفظ کشاورزی در یزد نیازمند حراست از حیات در کویر است اما مشکلات بسیاری این روزها کشاورزان این استان را در تنگنا قرار داده که بخشی از آنها زیرساختی و برخی دیگر طبیعی است.

زخم کالاهای چینی بر تن کارآفرینان یزد/لوح تقدیر دردی دوا نمی‌کند

خیریزد- کارآفرینان یزد به ویژه زنان کارآفرین، در شرایطی سخت اما سرشار از انگیزه کار تولید را پیش می‌برند و در این شرایط نیاز به حمایت دارند، حمایت‌های واقعی، حمایتی که از جنس لوح تقدیر نباشد.

۱۴ هزار بهبود یافته کرونا و یکهزار خانواده متوفیان در یزد مشاوره روانشناسی شدند

خبریزد- معاون فنی مرکز بهداشت استان یزد گفت: در دولت سیزدهم، بیش از ۱۴ هزار نفر از بهبود یافتگان بیماری کرونا و هزار خانواده متوفیان این ویروس در استان مورد ارزیابی و مشاوره روانشناسی قرار گرفتند.

چشمه بی نظیر آب گرم قُل با خواص درمانی فراوان در دل کویر یزد چشمه، درمان، بیماری، گرم، دارای،...

خبر یزد - ‍‍‍‍‍‍ جمالیان گفت: چشمه آب گرم قُل با خواص درمانی بسیار در روستای کافی آباد شهرستان اشکذر واقع شده است. او می گوید: بر اساس بررسی‌ها و مطالعات محققان و باستان ...

آفتاب یزد: اقتصاد در دولت جدید در مسیر اصلاح و رشد قرار گرفته است

خبر یزد - روزنامه اصلاح‌طلب آفتاب یزد می‌گوید؛ مسیر اقتصاد در دولت رئیسی در حال اصلاح است و تجارت خارجی هم با وجود تحریم‌ها رشد کرده است. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری ...

اینجا چراغی روشن است، اهتمام دولت در یزد برای تحقق آرزوی خانه‌دار شدن اقشار محروم

خبریزد- صاحب خانه شدن برای محرومان و اقشار نیازمند با توجه به قیمت مسکن به آرزوی دور از دسترسی تبدیل شده است، طرح «مسکن محرومان» دولت سیزدهم با تعامل نهادهای حمایتی دستیابی به این آرزو را برای جامعه هدف این طرح که از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند، شتاب می‌بخشد.

کیفیت تحصیلات کارکنان دولت در یزد رشد محسوسی داشته است

خبریزد- نماگر نیروی انسانی دستگاه‌های اجرایی استان یزد از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی این استان منتشر و اعلام شد: کیفیت نیروی انسانی بدنه دولت در یزد به لحاظ تحصیلات رشد محسوسی داشته است.

شهروندان یزدی: شهیدان رجایی و باهنر نمونه بارز مدیران در طراز انقلاب اسلامی هستند

خبریزد- شماری از مردم استان یزد با تبریک هفته دولت، از شهیدان رجایی و باهنر بعنوان نمونه بارز مدیران در طراز انقلاب اسلامی یاد کردند که باید الگوی دیگر مسوولان باشند.

آگاهی عمومی به مردم رکن اساسی برچیدن بساط تکدی گری در ابرکوه

خبریزد- عضو شورای فرهنگ عمومی ابرکوه گفت: کمک به متکدیان مهاجر موجب افزایش تکدی گری و سرایت آن به افراد آسیب‌پذیر بومی خواهد شد؛ لذا راه‌حل اساسی در خصوص حذف این پدیده نوظهور (تکدی گری کودکان مهاجر بر سر چهارراه‌ها) در شهرستان، آگاهی بخشی به عموم شهروندان از نتایج ناخوشایند این کمک‌ها است که این مهم، همکاری رسانه‌های محلی را می‌طلبد.

دست درازی به جیب دیگران از نوع «حفرچاه غیرمجاز»

خبریزد- استان یزد که به لحاظ منابع آبی زیرزمینی در شرایط بحرانی به سر می‌برد، گرفتار حفر چاه‌های غیرمجاز متعدد در مناطق کوهستانی و ویلایی و تشدید بحران منابع آب زیرزمینی این مناطق است.

زیست بوم عشایر ابرکوه، سیاه چادرهایی که رنگ و بوی تلاش، سادگی و مهربانی دارد

خبر یزد - هرسال خبرهایی از کوچ عشایر استان یزد و تولیدات آنان تهیه می کردم، اما این نخستین بار بود که برای تهیه گزارشی از زندگی آنان و اقداماتی که برای کاهش مشکلات این ...

مساجد و ضرورت احیاء کارکردهای متکثر آنها

خبریزد- مساجد یکی از مهمترین پایگاه‌های شکل گیری و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی بودند و در سال‌های دفاع مقدس و پس از آن نقش مهمی در پیشبرد اهداف نظام داشتند، تقلیل کارکرد مساجد به انجام امور عبادی، احیاء کارکردهای متکثر این کانون‌های مهم مذهبی را برای رسیدن به جایگاه حقیقی آن ضروری ساخته است.

مسیر توسعه استان دستیابی به هدف‌گذاری‌های افق "یزد نوین" است

خبریزد- عدالت و پیشرفت به عنوان دو مطالبه به هم پیوسته و تاریخی ملت رشید ایران اسلامی، در دوران شکوهمند پیروزی انقلاب به عالی‌ترین وجه نمود یافت و همواره از مهمترین رویکردها و برنامه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است.

آزادگان و چشم انتظاری برای اجرای قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران

خبریزد- آزادگان، نمادهای عینی شجاعت و مقاومت ملت ایران در مقابل دشمنان این سرزمین و الگویی ماندگار در صبر، ایمان، توکل و پایداری هستند، آنان این روزها را نیز با صبر و چشم انتظاری برای اجرای کامل قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران می گذرانند.

آب‌سوزی در فولاد؛ چگونه با اسم توسعه زیر پای یزدی‌ها و همسایگانشان را خالی کردند؟

خبر یزد - مساله آب در ایران به دو نوع کم‌آبی اقتصادی و کم‌آبی فیزیکی تقسیم می‌شود. کم‌آبی اقتصادی نتیجه مدیریت ضعیف منابع آبی و کم‌آبی فیزیکی ناشی از خشکسالی و ...

متولی بازار سنتی ولی ناایمن و حادثه‌ساز یزد کیست؟

خبریزد- بازار سنتی یزد که یکی از بزرگ‌ترین بازارهای سرپوشیده و قدیمی شهر میراث جهانی یزد به حساب می‌آید ولی در عین حال بنا به اظهارات کارشناسان ایمنی شهر یکی از اماکن عمومی ناایمن و غیر استاندارد یزد محسوب می‌شود که احتمال وقوع هرگونه حادثه‌ای در آن وجود دارد.

ضرورت‌های بهره‌برداری هر چه زودتر از معادن مس دره زرشک در استان یزد

خبریزد- برخی مسئولان استان یزد با تشریح مزیتهای خاص و مهم معادن مس دره زرشک و علی آباد در این استان، بزرگنمایی‌های ایجاد شده در مورد آلایندگی ناشی از بهره‌برداری این معادن را علت دو دهه وقفه در فعالیت آنها می‌دانند.

خبرنگاران در عرصه جنگ نرم و جهاد تبیین نیازمند حمایت هستند

خبریزد- در جریان نبرد اراده‌ها و جنگ شناختی تحمیل شده علیه مردم ایران، امام امت به جهاد تبیین امر کرده است و در این جهاد بزرگ، رسانه‌ها نقش مهم و اصلی را دارند، رکن اصلی رسانه‌ها، خبرنگاران هستند و کارکرد اثربخش جریان رسانه‌ای وابسته به بهره مندی از منابع انسانی توانمند است.

بازنمایی حماسه کربلا در اشعار عاشورایی

خبریزد- حماسه عاشورای حسینی تاثیر خود را نه تنها در رویدادهای تاریخی پس از قیام امام حسین علیه السلام گذاشت بلکه در قالب آیین های محرم این قیام نسل به نسل روایت شده است، در این میان آثار ادبی به خصوص اشعار شاعران نقش زیادی در حفظ و بازنمایی این رویداد تاریخی داشته است.

اجتماع بزرگ هیئت‌های عزاداری در ابرکوه/ نوای حسین، حسین اباالفضل(ع) طنین انداز شد

خبر یزد - اجتماع بزرگ هیئت‌های عزاداری شهرستان ابرکوه که از آن به عنوان بزرگترین هیئت زنجیرزنی کشور یاد می‌شود، همزمان با هشتم ماه محرم از سه راه سرو تا چهارراه جانبازان ...

مدیریت اولین میز گردشگری معنوی کشوری به یزد واگذار شد/گردشگری معنوی ابزار مقابله با اسلام هراسی است

خبر یزد - گردشگری معنوی مذهبی ظرفیت بسیار ارزشمندی است که سالهاست یزد و مدیران و متولیان روی ان حساب باز کرده‌اند، تنوع رویدادهای مذهبی و ...

الگوی آبگیری سیل در روستاها، مستندسازی شود

خبریزد- هر اتفاقی که در زندگی ما می‌افتد از خود ردپایی برجای می‌گذارد؛ ردپاهایی برای عبرت گرفتن و اصلاحات و پیشرفت؛ حادثه اخیر سیل هم همینطور است.

سامانه بارشی مونسون چیست؟

خبر یزد - آفتاب‌‌نیوز : علت اصلی شکل گیری مونسون، تغییر سالانه بسیار زیاد دما در مناطق بزرگ خشکی در مقایسه با سطوح اقیانوس‌های همسایه است. ناحیه اقیانوسی حاره ای، به ...

«نخل گردانی» آیین عزاداری مردم یزد

خبر یزد - یک پژوهشگر تاریخ تشیع گفت: مضامین اجتماعی مانند ظلم ستیزی، حق طلبی در آیین عزاداری مردم شهر یزد از جلوه‌های عزاداری این شهر است. سعید طاوسی مسرور مدرس و ...

سامانه بارشی مونسون چیست؟

خبر یزد - علت اصلی شکل گیری مونسون، تغییر سالانه بسیار زیاد دما در مناطق بزرگ خشکی در مقایسه با سطوح اقیانوس‌های همسایه است. ناحیه اقیانوسی حاره ای، به ویژه دریای عرب، ...

یزد آماده مقابله با سیلاب احتمالی است؟ شهرداری و آبفا پاسخگو نبودند

خبریزد- اطلاعیه‌های چند روز گذشته مدیریت بحران استانداری و اداره کل هواشناسی یزد و نیز شرکت آب منطقه‌ای استان حاکی از وقوع بارش‌های سنگین باران و احتمال جاری شدن سیلاب در سطح این استان دارد اما میزان آمادگی دستگاههای مسئول برای مقابله با این حادثه سوال اساسی این روزهای شهروندان یزدی است

پارک شادی یزد یا گورستان خاطره‎ها؛ مسئولان پاسخگو نیستند!

خبریزد-پارک شادی یزد که یکی از مهم ترین و نوستالژی ترین پارکها و فضاهای تفریحی شهر یزد به حساب می آید و اکثر کودکان دهه‌های ۶۰ و ۷۰ و حتی ۸۰ از آن خاطرات شیرین فراوانی در ذهن خود دارند، این روزها به گورستان خاطرات این نسل‌ها تبدیل شده و در بی‌تدبیری مسئولان خاک می‎خورد.

مرگ تدریجی بزرگترین تپه شنی استان یزد

خبریزد-کوه ریگ مهریز یزد که با دارا بودن آثار متعدد از جمله برج کبوترخانه، آب انبار تاریخی و مناظر بکر طبیعی، لقب بزرگترین تپه شنی طبیعی استان یزد را به خود اختصاص داده این روزها حال خوشی ندارد و شاهد کاهش تدریجی حجم شن‌های آن طی ماه‌های اخیر بوده‌ایم.

زندگی به سبک «پسماند صفر» در ابرکوه

خبریزد- یک بانوی ابرکوهی که به شیوه پسماند صفر زندگی می‌کند، گفت: اگر مردم با آموزش و آگاهی از سوی مسئولان، با آسیب‌های بسیار پلاستیک و زباله به محیط‌زیست آشنا شوند، قطعاً خودشان پیشگام و مطالبه‌گر استفاده نکردن از پلاستیک خواهند شد.

ساير مطالب

27 پروژه با اعتبار 168 میلیارد تومان در بهاباد افتتاح شد

سند ٧٥ هکتار از اراضی نهضت ملی مسکن اشکذر صادر شد

بافقی‌ها در آبان ماه صاحب‌خانه می‌شوند

استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها برای حضور مردم در اقتصاد یزد

امکان‌سنجی ایجاد شهرک‌های تخصصی جدید در استان یزد

آبگیری 17 میلیون مترمکعب آب در طرحهای تغذیه مصنوعی یزد

44 پروژه عمرانی در بافق به بهره برداری می‌رسد

55 طرح عمرانی و زیرساختی با حضور معاون وزیر صمت در یزد به بهره‌برداری رسید

افتتاح 55طرح صنعتی در یزد/سرمایه گذاری 8میلیاردی در شهرکهای صنعتی

تحقق شعار تولید «از سنگ تا قطعه» به همت صنعتگران یزدی/رشد 33 درصدی ارزش صادراتی استان

استاندار یزد: مسکن نخبگانی در استان یزد ساخته می‌شود

سومین رویداد سرمایه‌گذاری جسورانۀ بادگیری؛ ساختمان ایرانی دانش ایرانی

بیش از 50 شرکت دانش‌بنیان در بورس فعال هستند

صنایع بزرگ یزد در توسعه زیرساختهای اقتصاد دانش بنیان مشارکت کنند

افتتاح فاز اول کارخانه نوآوری درخشان یزد

افزایش اعتبار برای تهیه ماشین آلات و تجهیزات ضروری در مواجه با بحران

172 پرونده در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید یزد بررسی شد

برگزاری بیش از 30 نمایشگاه در یزد تا پایان سال

تولید 4 هزار محصول با درج شناسه تولید در یزد

آغاز احداث 15 هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن استان کرمان

همبستگی بسیج و سپاه برای یاری رسانی به سیل زده گان

وعده فرماندار تفت برای بازگشایی پروژه نیمه تمام این شهرستان

170 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت کمربندی شرقی میبد مصوب شد

اعطای تسهیلات به مشاغل آسیب دیده در سیل اخیر

سومین رویداد سرمایه گذاری جسورانه بادگیر در یزد برگزار می‌شود

میرمحمدی: سازمان برنامه باید ماهانه 5.5 همت به حساب بیمه‌ها واریز کند

شهرک‌های صنعتی استان یزد از سیلاب در امان ماندند

شهر جهانی زخم خورده از سیلاب/رطوبت تهدید جدی برای بافت تاریخی است

همکاری جهادکشاورزی و شرکت آب منطقه‌ای یزد در احداث خاکریز پیرامون گلخانه‌های سیدمیرزا و دهنو

بحرانی آب، الزام تصویب سند ملی و استانی الگوی کشت یزد را دوچندان کرده است

گره وام 200 میلیونی مسکن روستایی باز می‌شود؟

شوک ریزش بورس به بازار سکه

ایجاد 600 هزار فرصت شغلی توسط بنیاد برکت

مدیران برای جذب اعتبارات ملی و حمایت از بخش‌ خصوصی تلاش کنند

پیشتازی استان یزد در اجرای طرح نهضت ملی مسکن/زمین برای ساخت 60هزار مسکن در استان یزد فراهم شد

شفافیت اقتصادی، عدالت و مبارزه با فرار مالیاتی مهمترین هدف اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی

هماهنگی مثال زدنی مسئولان استان یزد به منظور تحقق پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن

افزایش تعداد دلالان در بازار ارز

لزوم توجه به جای خالی پروژه‌های بزرگ تفریحی رفاهی در استان

50 میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی به بافق اختصاص یافت

تکمیل و تجهیز 13 طرح گردشگری در یزد

تشکیل هیات امنای توسعه اقتصادی زمینه ساز اقتصاد مردم محور

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یزد: به سمت اشتغال بومی گام برداریم

مدیریت مصرف برق سرلوحه همه بخش‌ها در روز‌های گرم تابستان در یزد

ریل‌گذاری سنگ آهن مرکزی در بافق به سمت طرح‌های توسعه‌ای و سرمایه‌گذاری

توزیع قریب به 16 هزار تن انواع کودهای یارانه‌ای در استان یزد

رفع مشکل ساخت نمایشگاه‌های بین المللی یزد

تاکید مدیرکل اقتصاد و دارایی یزد بر اهمیت تحقق درآمدهای عمومی استان

مدیرکل اقتصاد و دارایی یزد: صنعت بیمه در طرح‌های سرمایه‌گذاری مشارکت کند

تولید عسل طبیعی در مهریز یزد 40 درصد کاهش یافت

وام 200 میلیونی مسکن روستایی مشروط شد

اقدامات خوب دولت تحت‌الشعاع تورم قرار گرفته است/فرمانداران طرح نیمه‌کاره روی دست دولت نگذارند

بازگشت واحد تولیدی راکد به چرخه تولید در میبد

معاون تنظیم گری منابع آب ایران: یزد، الگوی کشت گلخانه‌ای در کشور است

چک‌ها در کدام استان‌های کشور بیشتر برگشت می‌خورند؟

برگزاری جشنواره آلبالو در روستای طزرجان تفت

یزد در مصرف بهینه و افزایش بهره‌وری آب در کشور پیشرو است

یزد رتبه نخست کشور را به لحاظ وسعت شهرک‌های صنعتی دارد