خبر یزد
یزد، قطب درمان ناباروری در ایران و خاورمیانه
سه شنبه 21 بهمن 1399 - 12:34:53
خبر یزد - صدا و سیما / پژوهشکده طب تولید مثل یزد با به کارگیری روش‌های نوین ناباروری و اجرای به روز‌ترین پژوهش‌ها، یکی از قطب‌های جهان در تولید علوم درمان ناباروری شناخته شده است.
پرفسور افلاطونیان، رئیس پژوهشکده طب تولید مثل یزد با اشاره به تاسیس این پژوهشکده در سال 1368 گفت: با کمک همکارانمان، نخستین نوزاد حاصل از لقاح خارج از رحم (ivf) در دی ماه سال 69 متولد شد. 
پرفسور افلاطونیان افزود: بعد از تاسیس مرکز ناباروری، دوره فلوشیپ ناباروری را در وزارت بهداشت به تصویب رساندیم و پس از آن دوره دکترای بیولوژی تولید مثل.
وی با اشاره به مراجعه سالانه 10هزار زوج نابارور از داخل و خارج از کشور اظهار داشت: چند سالی است که پژوهشکده طب تولید مثل یزد به عنوان قطب علمی کشور در درمان ناباروری شناخته شده و علاوه بر ارائه خدمات درمانی به بیماران داخلی به بیمارانی از کشور‌های عراق، افغانستان، سوریه و آذربایجان هم خدمات رسانی می‌کند.
رئیس پژوهشکده طب تولید مثل یزد ادامه داد: در کنار درمان بیماران، دوره‌های آموزشی برای تربیت متخصصان ژنتیک و همچنین فعالیت‌های پژوهشی برای دستیابی به آخرین دستاورد‌های علم ناباروری در زمینه ژنتیک تولیدمثل، سلول‌های بنیادی و بیوتکنولوژی در حال اجراست.
مدیر پژوهشکده طب تولید مثل یزد هم با بیان اینکه اولین روش‌های درمان ناباروری در این پژوهشکده بوده است گفت: امروز نیز جدیدترین، بهترین و به روزترین روش‌های درمانی که در دنیا جاری است در این پژوهشکده نیز در حال اجراست.
عبدلی افزود: خوشبختانه 32درصد زوج‌های ناباروری که به پژوهشکده طب تولید مثل یزد مراجعه می‌کنند، درمان می‌شوند و ناباروری شان، به تولد نوزاد منتهی می‌شود که این آمار، آمار بسیار خوبی است.

http://www.Yazd-Online.ir/Fa/News/173751/یزد،-قطب-درمان-ناباروری-در-ایران-و-خاورمیانه
بستن   چاپ