خبر یزد
رئیس کل دادگستری استان یزد:
مشارکت در انتخابات امنیت بین‌المللی و وحدت داخلی به دنبال دارد
يکشنبه 2 خرداد 1400 - 17:13:11
خبر یزد - یزدـ رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: مشارکت بالای مردم در انتخابات، امنیت را در گستره بین المللی به وجود می آورد همچنین عامل وحدت و انسجام داخلی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، غلامعلی دهشیری، ظهر یکشنبه در مراسم تکریم و معارفه رئیس دادگستری شهرستان اردکان اظهار داشت: یکی از اهداف حکومت اسلامی، استقرار مراجعی برای اجرای قوانین، احقاق حق، ابطال باطل و اجرای عدالت است که در نظام جمهوری اسلامی قوه قضائیه به عنوان مظهر عدل و داد، پشتیبان حقوق فردی و اجتماعی است.
وی با بیان اینکه صرفاً رسالت دستگاه قضا، قضاوت نیست افزود: قضاوت تنها یکی از ابعاد مهم دستگاه قضاست که در دادگاه ها و محاکم تجلی می یابد و رسالت دیگر دستگاه قضا، نظارت است که به وسیله نهادهای نظارتی، دیوان عدالت اداری و سازمان بازرسی این رسالت خود را انجام می دهد.
رئیس کل دادگستری استان یزد افزود: پیشگیری از وقوع جرم، گسترش عدل و احیای حقوق عامه از دیگر رسالت های دستگاه قضاست که در دوران تحول به صورت جدید تری پیگیری می شود.
دهشیری با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در زمینه تقویت روحیه انقلابی در درون دستگاه قضا در حکم انتصاب رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: این روحیه انقلابی زمانی نمایان می شود که قضات با اراده فولادین در محاکم بتوانند ناممکن ها را ممکن کنند که کاهش پرونده های مسن در دستگاه قضا استان و همچنین حوزه قضائی شهرستان اردکان گواهی بر تقویت این روحیه جهادی و انقلابی است.
وی، ضد فساد بودن را از دیگر تاکیدات مورد اشاره رهبر انقلاب یاد کرد و افزود: مبنای ضد فساد بودن در قوه به این معنی است که ابتدا باید سلامت قضایی در خود مجموعه نمایان شود که در این حوزه گزارشات خوبی ارائه شده است چرا که اگر دستگاه قضا خود سالم باشد می تواند سلامت را در سایر دستگاه پیگیری و حاکم کند.
دهشیری افزود: همراهی با مظلوم به طرق مختلف متصور است به خصوص در شرایط کنونی که مشکلات اقتصادی معیشتی مباحث کرونا عرصه را بر مردم تنگ کرده هر کدام از ما می توانیم مصداقی از این روایات باشیم.
رئیس کل دادگستری استان یزد اضافه کرد: قضات با توجه به مشکلات و آسیب های اجتماعی و اختلافاتی که به دلیل تعارض منافع و زیاده خواهی عده ای پیش می آید باید نظرات طرفین را استماع و رای به عدالت کنند و اینجاست که فصل خصومت و اجرای عدالت صورت می گیرد.
دهشیری با اشاره به آزمون بزرگ انتخابات گفت: انتخابات 28 خرداد ماه لیله القدر نظام است و قطعاً مردم بار دیگر پرشور و با مشارکت حداکثری در انتخابات حاضر خواهند شد و سرنوشت خود و کشور را به خوبی رقم خواهند زد.
وی افزود: مشارکت بالای مردم در انتخابات پیش رو تامین کننده امنیت و قدرت برای کشور در عرصه های بین المللی و از سوی دیگر تقویت کننده انسجام و وحدت در درون کشور است.
رئیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به ویژگی های خاص شهرستان اردکان گفت: رشد و گسترش برخی از صنایع که بعضاً همسو با محیط زیست نیستند و مهاجر پذیر بودن این شهرستان از جمله چالش هایی است که باید با برنامه ریزی دقیق و حساب شده از این چالش‌ها به عنوان فرصت بهره برد.
در این مراسم از خدمات جمال فلاح تقدیر و علی زاع به عنوان رئیس جدید دادگستری شهرستان اردکان منصوب شد.

http://www.Yazd-Online.ir/Fa/News/192891/مشارکت-در-انتخابات-امنیت-بین‌المللی-و-وحدت-داخلی-به-دنبال-دارد
بستن   چاپ