خبر یزد
قبور مطهر شهدای استان یزد گلباران شد
دوشنبه 3 خرداد 1400 - 17:47:04
خبر یزد - یزد- همزمان با سالروز حماسه غرورآفرین فتح خرمشهر روز دوشنبه با حضور جمعی از مردم و مسوولا ن قبور مطهر شهدای انقلاب اسلامی در یزد گلباران و عطرافشانی شد.

به گزارش ایرنا، این آیین معنوی با اهدای شاخه گل به مقام شهید محراب حضرت آیت‌الله صدوقی، شهدای گمنام حسینیه امیرچقماق و گلزار شهدای خلدبرین برگزار شد.
شرکت کنندگان در این مراسم‌ها یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی به خصوص در آزادسازی خرمشهر را گرامی داشتند و بر تداوم راه آنها و ایستادگی در برابر دشمنان تاکید کردند.
همچنین یکی از یادگاران و راویان دوران هشت سال دفاع مقدس به بیان خاطراتی از رشادت‌ها و فداکاری‌های رزمندگان اسلام در عملیات غرور آفرین و پرافتخار بیت‌المقدس پرداخت.
مشابه این مراسم معنوی با حضور اقشار مختلف مردم و خانواده‌های معزز شهیدان در اکثر مناطق و شهرستان‌های استان با رعایت نکات بهداشتی بنحو مناسب برگزار شد .
استان یزد با یک‌ میلیون و 200 نفر جمعیت چهار هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است .
آزادسازی خرمشهر یکی از هدف‌های اصلی عملیات بیت‌المقدس در خلال جنگ ایران و عراق بود که پس از این نبرد، شهر خرمشهر پس از 576 روز اشغال از سوی نیروهای ارتش بعثی عراق در سوم خرداد سال 1361 با تلاش نیروهای مسلح ایران بازپس گرفته شد.
آزادی این شهر مقاوم و قهرمان به تدریج مقدمه به زانو درآمدن نیروهای بعثی شد و با قبول آتش بس به مزرهای بین المللی شناخته شده 2 کشور بازگشت و آن را باید یک روز تاریخی، ماندگار و نقطه عطفی در دوران هشت سال دفاع مقدس ملت ایران ذکر کرد .
نیروهای بعثی عراق 31 شهریور ماه 1359 هجری شمسی از زمین، دریا و هوا خاک جمهوری اسلامی را هدف حمله خود قرار داد و سرانجام در مقابله با رزمندگان اسلام توان و ایستادگی خود را از دست دادند.
برچسب‌ها
خرمشهر یزد شهدا

http://www.Yazd-Online.ir/Fa/News/193094/قبور-مطهر-شهدای-استان-یزد-گلباران-شد
بستن   چاپ