خبر یزد
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد:
استقرار اتوبوس‌های یزد در مرز چذابه برای بازگشت زائران
چهارشنبه 23 شهريور 1401 - 11:29:21
خبر یزد - یزد- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای یزد از استقرار اتوبوس‌های یزد در مرز چذابه خبر داد و گفت: با ظرفیت بالای 90 درصد ناوگان اتوبوسی استان آماده خدمت رسانی به زائران در مسیر بازگشت هستیم.

محمد رستگاری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: کار خدمات رسانی به زائران اربعین در استان یزد از ابتدای شهریور ماه و آغاز طرح اعزام زائران اربعین با استفاده از ظرفیت بیش از 90 درصد ناوگان اتوبوسی استان انجام شد و سفرهای رفت با حداکثر توان پوشش داده شد.
وی با بیان اینکه برای اعزام زائران به مرز، دغدغه رعایت نرخ مصوب را داشتیم، افزود: در این زمینه نظارت‌های جدی انجام شد و خوشبختانه تخلف جدی در این زمینه صورت نگرفت و تمام سفرهای رفت، با نرخ مصوب انجام شد.
رستگاری یادآور شد: فقط در دو روزی که مرزها مسدود شد، امکان صدور صورت وضعیت برای رانندگان نداشتیم به همین دلیل شیب سفرهای رفت نزولی شد اما از امروز با آغاز سفرهای بازگشت، خدمت رسانی ناوگان اتوبوسی دوباره سیر صعودی دارد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد ادامه داد: از فردا شدت سفرهای برگشت از مرز و تقاضای اتوبوس در مرز چذابه و سایر مرزها افزایش می‌یابد بر این اساس، برنامه ریزی‌های لازم انجام شده و فردا، بیش از 30 دستگاه اتوبوس در مرز چذابه مستقر و منتظر بازگشت زائران هستند تا آنها را از مرز چذابه به استان بازگردانند.
رستگاری ادامه داد: 40 دستگاه اتوبوس دیگر نیز امروز اعزام شده تا بتوانند روز پنجشنبه، بازگشت زائران را پوشش دهند و امیدواریم در این چهار پنج روز برگشت، بتوانیم زائران را در کوتاه‌ترین زمان و بهترین وضعیت کیفی به استان برگردانیم.
وی اظهار داشت: برخی زوار نیز مرز مهران را برای بازگشت انتخاب کردند که این مرز را نیز با ظرفیت حداقلی، پوشش می‌دهیم زیرا توان عمده ما در مرز چذابه مستقر است.
رستگاری عنوان کرد: تیم هماهنگی برای هدایت و برنامه ریزی زائران و رانندگان در مرز چذابه مستقر هستند تا کار انتقال زائرن به استان با کمترین مشکل انجام شود.
رئیس کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد اربعین استان همچنین عنوان کرد: برای روز پنجشنبه صبح، ساعت 6:30 یک رام قطار از مبدا خرمشهر به سمت استان یزد برنامه ریزی شده تا زائرانی که در عراق به سر می‌برند برای برگشت به مرز شلمچه مراجعه کنند و از طریق قطار به یزد بازگردند.
وی با اشاره به اینکه قطار در اهواز نیز توقف دارد، گفت: زائرانی که از مرز چذابه ورود می‌کنند نیز می‌توانند از اهواز برای سوار شدن به قطار اقدام کنند.
رستگاری با اشاره به هماهنگی‌ها و پیگیری‌های انجام شده توسط استاندار محترم یزد و معاون عمرانی وی برای تأمین قطار برای زائران اربعین یزد، افزود: امیدواریم بتوانیم با استفاده از این توان، کار انتقال زائران به استان را با کمترین مشکل انجام دهیم.
وی تاکید کرد: زائران استان یزد برای بازگشت خود به استان به نحوی برنامه ریزی کنند که به قطار صبح پنجشنبه برسند تا با رفاه و آسایش بیشتری به استان بازگردند که در این رابطه زمان دقیق حرکت قطار و توقف آن در اهواز اطلاع رسانی خواهد شد.
رستگاری یادآور شد: همکاران ما تا سه روز بعد از اربعین و تا زمانی که تمامی زائران به کشور بازگردند، در مرز چذابه مستقر هستند تا به زائران خدمت رسانی کنند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد بیان کرد: در حوزه راهداری نیز بر اساس برنامه ریزی انجام شده، با کمک انجمن رانندگان یک دستگاه کاپرا با تجهیزات مکانیکی در اختیار این انجمن قرار گرفت تا در طول مسیر از یزد تا چذابه ، به اتوبوس‌هایی که دچار نقص فنی می‌شوند، خدمات رسانی کنند.
وی افزود: در ورودی استان نیز، در منطقه سورمق ابرکوه، مجتمع بین راهی سبحان برای خدمت رسانی به رانندگان و زائران و استراحت آنها آماده سازی شده است.

http://www.Yazd-Online.ir/Fa/News/235372/استقرار-اتوبوس‌های-یزد-در-مرز-چذابه-برای-بازگشت-زائران
بستن   چاپ