خبر یزد
ساخت 1200 مسکن محرومین در گیلان تا پایان سال 1402
پنجشنبه 13 بهمن 1401 - 23:45:40
خبر یزد - فارس / رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی از ساخت بیش از یک‌هزار واحد مسکن محرومین در گیلان تا انتهای سال آینده خبر داد و گفت: با همکاری بهزیستی و کمیته امداد و با همکاری بنیاد مستضعفین مقرر شد یک‌هزار و 200 مسکن‌ محرومین در گیلان احداث شود.
پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در آئین اعطای 135 هزارمین سند از املاک غصب شده توسط خاندان پهلوی به مردم ایران اسلامی در تالار مرکزی رشت با بیان اینکه توزیع 135 هزارمین سند بنیاد علوی یک اقدام مهم در راستای محرومیت‌زدایی در کشور بوده است، اظهار کرد: از دیروز توفیق داشتیم در بین مردم شهیدپرور گیلان باشیم و امروز مراسم خوبی در خصوص اعطا سند بنیاد علوی همزمان با چندین استان کشور برگزار شد. 
وی با اشاره به پیگیری مصوبات سفر گذشته به گیلان در خصوص پیگیری وضعیت کارخانه سیمان دیلمان و سیاهکل گفت: مقرر شد 60 میلیارد تومان برای توسعه و تجهیز جاده سیاهکل به دیلمان و 10 میلیارد هم به بهزیستی و کمیته امداد آن 2 محل تخصیص یابد که این اعتبار قطعی و لازم الاجرا بوده و در این خصوص اقداماتی هم در دست اجرا است. 
رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با بیان اینکه برای تعیین اراضی به منظور ساخت نهضت مسکن ملی باید تمامی موارد از جمله کاربری کشاورزی و آب و برق گاز در نظر گرفته شود، تصریح کرد: در گیلان مشکل زمین برای نهضت مسکن ملی وجود دارد و در سفر قبلی مقرر شده بود اراضی مدنظر در گیلان شناسایی شود و ما اکنون آماده هستیم در هر جای استان اراضی خود را در اختیار استان گیلان قرار دهیم.
فتاح از ساخت بیش از یک‌هزار واحد مسکن محرومین در گیلان تا انتهای سال آینده خبر داد و گفت: با همکاری بهزیستی و کمیته امداد و با همکاری بنیاد مستضعفین مقرر شد یک‌هزار و 200 مسکن‌ محرومین در گیلان احداث شود. 
وی با اشاره به پرداخت 50 میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه به محرومان توسط بنیاد مستضعفین بیان کرد: با توجه به محدودیت موجود توسط بانک‌ها در این سفر 20 میلیارد دیگر تسهیلات قرض‌الحسنه به محرومان اختصاص یافته و همچنین 10 میلیارد تومان به بهزیستی و 10 میلیارد تومان به کمیته امداد به صورت بلاعوض اختصاص یافته است. 
رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با بیان اینکه بنیاد مستضعفین هیچ مشکلی از اهدای زمین به صورت عام‌المنفعه در کشور ندارد، گفت: در حوزه بهداشت و درمان، آموزش و پرورش بنیاد مستضعفین به شرط احداث در اختیار استان گیلان قرار خواهد داد. 

http://www.Yazd-Online.ir/Fa/News/246005/ساخت-1200-مسکن-محرومین-در-گیلان-تا-پایان-سال-1402
بستن   چاپ