خبر یزد
آسایش و آرامش بیماران غیربومی حفظ شود
يکشنبه 16 بهمن 1401 - 15:34:36
خبر یزد - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز یزد، آیت الله محمدرضا ناصری در دیدار با سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی گفت: یزد به قطب پزشکی تبدیل شده و تا به حال توانسته رسم و نام خود را حفظ کند. باید برای حفظ این عنوان و حضور بیماران غیربومی در استان بیش از پیش تلاش شود.

خبر یزد

وی با اشاره به رضایت بیماران غیربومی از یزد و برخورد پزشکان یزدی افزود: باید آسایش، آرامش خاطر و اطمینان بیماران غیربومی حفظ شود.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
بیماران غیربومی برای رفت و برگشت به شهر خود مشکل دارند و به استاندار هم توصیه کرده ایم وسیله حمل و نقل این افراد به خصوص قطار مهیا شود.
امام جمعه یزد اسکان بیماران را یکی دیگر از مشکلات توصیف کرد و ادامه داد: مکان اسکان و استراحت همراه بیماران توسط بیمارستان‌ها با ساخت همراه سرا با تعرفه پایین تامین شود. احداث این همراه سرا در کنار بیمارستان از اسکان در خیابان و همچنین سوء استفاده سودجویان جلوگیری می‌کند.
ناصری همچنین حضور خیران سلامت در این حوزه را خواستار شد و تصریح کرد: اقداماتی در این حوزه انجام شده، اما به اندازه کافی نیست و باید فکری برای این موضوع اندیشیده شود.
وی خواستار حفظ حریم بیماران در ساخت بیمارستان‌ها شد و گفت: سبک خاصی برای پرسنل در نظر گرفته شود که مروج فرهنگ اسلامی ـ ایرانی باشد.

http://www.Yazd-Online.ir/Fa/News/246342/آسایش-و-آرامش-بیماران-غیربومی-حفظ-شود
بستن   چاپ