خبر یزد
روزهای آغازین بهار در استان اردبیل سرد و بارشی است
شنبه 27 اسفند 1401 - 13:36:47
خبر یزد - ایرنا / مرکز پیش‌بینی و مدیریت بحران هواشناسی استان اردبیل اعلام کرد: با ورود سامانه بارشی نسبتا فعال، روزهای آغازین بهار از دوشنبه تا چهارشنبه هفته جاری در این استان سرد و بارشی خواهد بود.
بر اساس این گزارش در روزهای دوشنبه تا چهارشنبه با تداوم این سامانه بارشی رخداد مه، تندباد لحظه‌ای، کاهش نسبی دمای هوا و بارش باران (گاهی به صورت رگبار و رعدوبرق) پیش‌بینی می‌شود.
بارش در نواحی جنوبی استان اردبیل غالبا به‌صورت برف خواهد بود، در این مدت در مناطق شمالی استان آسمان ابری و مه‌آلود توام با بارش رگبار پراکنده انتظار می‌رود، لذا توجه به توصیه هشدار سطح زرد شماره 53 مرکز پیش‌بینی استان اردبیل تاکید شده است.
بر اساس بررسی نقشه‌های هواشناسی طی امروز (شنبه) تا عصر فردا (یکشنبه) شرایط جوی در بیشتر مناطق استان اردبیل پایدار بوده و آسمان استان صاف تا نیمه‌ابری و در طول روز افزایش نسبی دمای هوا انتظار می‌رود.
اردبیل و شهرستان‌های این استان از شرایط هوایی و اقلیمی متغیری برخوردار هستند و مشاهده جلوه‌هایی از هوای فصول گوناگون در یک دوره زمانی کوتاه از جاذبه‌های طبیعی برای گردشگران علاقه‌مند در این استان است. 

http://www.Yazd-Online.ir/Fa/News/381221/روزهای-آغازین-بهار-در-استان-اردبیل-سرد-و-بارشی-است
بستن   چاپ