خبر یزد
طعم رکود در قنادی‌های اصفهان
يکشنبه 28 اسفند 1401 - 16:46:50
خبر یزد - باشگاه خبرنگاران / رئیس اتحادیه فروشندگان گز و شیرینی استان اصفهان گفت: دو روز مانده به پایان سال، هنوز واحد‌های فروش شیرینی و گز بسیار خلوت هستند.
حسن شریفی، رئیس اتحادیه فروشندگان گز و شیرینی استان اصفهان گفت: درحالی که در سالیان گذشته عرف بود از 18 اسفند خرید‌ها شروع شود و 25 اسفند فروش نسبی و در روز‌های آخر سال جهش نسبی در فروش گز و شیرینی داشته باشیم، اما امسال تا بدین لحظه در واحد‌های ما اثری از شلوغی نیست.
وی تورم و افزایش قیمت مواد اولیه، عامل اصلی افزایش قیمت گز و شیرینی دانست و گفت: قیمت مواد اولیه افزایش زیادی داشته و از طرف دیگر کارگاه‌های تولیدی با هزینه‌های جانبی زیادی مثل هزینه‌های تعمیراتی، حفظ مسائل بهداشتی و ایمنی کارگاه مواجه هستند.
رئیس اتحادیه فروشندگان گز و شیرینی استان اصفهان با بیان اینکه به دلیل نوسان قیمت‌ها نتوانستیم برای شیرینی و گز قیمت مصوب اعلام کنیم افزود: به عنوان مثال قیمت مغز پسته از کیلویی 600 هزار تومان به یک میلیون و 200 هزار تومان افزایش یافته است.
شریفی قیمت مصوب اعلام شده برای زولبیا و بامیه در ماه مبارک رمضان را هم رد کرد و گفت: قیمت تعیین شده برای زولبیا و بامیه مورد تایید ما نیست و ما با نرخ 130 هزار تومان موافقیم.

http://www.Yazd-Online.ir/Fa/News/386806/طعم-رکود-در-قنادی‌های-اصفهان
بستن   چاپ