خبر یزد
برنامه دانشگاه آزاد برای بانوان بافقی در مرکز نوآوری و کارآفرینی
دوشنبه 25 ارديبهشت 1402 - 11:52:27
خبر یزد - به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمدرضا دهقانی اشکذری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد پس از بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافق در جمع کارکنان و اعضای هیئت علمی با بیان اینکه به‌زودی با همکاری شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، مرکز نوآوری و کارآفرینی در این واحد دانشگاهی آغاز به کار می‌کند، گفت: برای کارآفرینی در بافق به‌خصوص برای بانوان بافقی برنامه داریم.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
وی اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی علاوه بر آموزش علم، مهارت‌آموزی را در دستور کار خود قرار داده و با انعقاد تفاهم‌نامه‌های مختلف و تشکیل دوره‌های فنی و عملی در راستای توانمندسازی نسل جوان گام برمی‌دارد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد با اعلام اینکه این دانشگاه امروز 22 هزار عضو فعال اعم از دانشجو، دانش‌آموز، استاد، معلم و کارمند دارد، ادامه داد: در حالی که دولت به ازای هر فرد 65 میلیون تومان برای آموزش در سال هزینه می‌کند، دانشگاه آزاد اسلامی توانسته فقط با 10 میلیون تومان این مسؤلیت خطیر را به انجام برساند.

خبر یزد

دهقانی اشکذری با بیان اینکه سیاست دانشگاه آزاد اسلامی تعطیلی واحدهای دانشگاهی نیست، افزود: سال گذشته بیش از 30 درصد افزایش جذب دانشجو داشتیم، در حالی که در برخی موارد شاهد تلاش دولت برای تعطیل کردن برخی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی بوده‌ایم.
وی توضیح داد: امروز دولت بزرگ‌ترین رقیب دانشگاه آزاد اسلامی است، به‌عنوان مثال رشته‌های جدید زیادی به پردیس‌های دانشگاه‌های دولتی داده شده؛ اما به دانشگاه آزاد اسلامی رشته چندانی نداده است.

خبر یزد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد، اموال واحد‌های دانشگاهی را با وجود مالکیت استانی جزء دارایی این دانشگاه دانست و از کارکنان دانشگاه خواست برای تبدیل به احسن امکانات بلااستفاده در برخی واحدهای دانشگاهی طرح و برنامه داشته باشند.
دهقانی اشکذری خاطرنشان کرد: بالاترین سرمایه دانشگاه نیروی انسانی آن است که با وجود سختی‌های مالی و مشکلات معیشتی با روحیه و امید در حال خدمت و پاسخگویی و به دانشجویان و دانشگاه هستند.
دهقانی به همراه معاون هماهنگی استان و مدیر امور اداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد در سفر یکروزه به بافق پس از ادای احترام به مقام شهدای گمنام دانشگاه آزاد بافق از مدارس سما، پروژه‌های در دست اقدام در زمینه درآمد غیرشهریه‌ای، مرکز در حال احداث کارآفرینی، نخیلات و زمین‌های مزروعی پسته این دانشگاه بازدید کرد.
انتهای پیام/

http://www.Yazd-Online.ir/Fa/News/599909/برنامه-دانشگاه-آزاد-برای-بانوان-بافقی-در-مرکز-نوآوری-و-کارآفرینی
بستن   چاپ