خبر یزد
اعلام قوانین حمایتی « جوانی جمعیت» / قوانینی که خانواده‌ها از آن بی‌خبرند
دوشنبه 25 اردیبهشت 1402 - 1:50:43 PM
فارس
خبر یزد - سعیدعبداللهی جانشین طرح ساماندهی خانواده یزد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این استان با اشاره به این‌که تنها یک نهاد نمی‌تواند موضوع ازدواج و فرزندآوری را به سرانجام برساند بلکه تمام نهادهی فرهنگی و اجتماعی باید همکاری و همت کنند، اظهار کرد: مهمترین مباحثی که در استان دنبال می‌کنیم،‌ افزایش ازدواج،‌ افزایش فرزندآوری،‌کاهش سن ازدواج در بین جوانان است.
  وی جهیزیه را یکی از دغده‌های مهم خانواده‌ها دانست و افزود: در این خصوص با چندین نهاد و تشکل در حوزه خانواده فعال هستند همکاری بسیار خوبی داریم و سعی شده بسته جهیزه کامل تهیه شود تا هیچ خانواده‌ای به دلیل نبود جهیزیه دغدغه ازدواج دخترشان را نداشته باشند.
جانشین طرح ساماندهی خانواده استان یزد شبکه فعال ازدواج استان "شفا" یکی از تشکلهای بسیار فعال در حوزه ازدواج و خانواده دانست و افزود:‌ در این مجموعه ست کامل جهیزیه بروزو بدون هیچ کمبودی برای دختران در سن ازدواج آماده شده است تا در اختیار متقاضیان قرار گیرد.
عبداالهی با اشاره به این‌که موضوع جمعیت دغدغه نیست بحران هولناک است خاطرنشان کرد:‌ در حال حاضر 10ونیم درصد جمعیت کشور سالمند است با این سیر رشد جمعیت تا 25سال آینده 30درصد جمعیت کشور بالای 60سال خواهند بود و به عنوان سه کشور سالمند جهان خواهیم بود.
وی با بیان این‌که در حوزه جوانی جمعیت قوانین حمایتی خوب و مناسبی وجود دارد که خانواده‌ها از آن بی خبرند، گفت: طبق ماده 3 و 4 قانون حمایت از خانواده تاکید دارد خانواده‌هایی که فرزند سوم و بیشتر به دنیا می آید ،‌سازمان مسکن و شهرسازی مکلف است 200متر زمین بجز کلان‌شهرها یا واحد آپارتمانی طرح ملی مسکن اقدام کند.
عبدااللهی با بیان این‌که طرح‌های تشویقی خوبی برای ازدواج و فرزندآوری در نظر گرفته شده گفت:‌ افزایش 100درصدی حق اولاد و حق عائله مندی،‌ ممنوعیت اخراج به دلیل مرخصی بارداری ،‌ استفاده از مکان‌های فرهنگی و ورزشی و سینما بصورت نیم بها برای خانواده های داری بشتر از 3فرزند را از جمله اقدامات انجام شده دانست.
وی همچنین خاطرنشان کرد: در راستای حمایت از خانواده،‌ ستاد فرمان امام مکلف است برای خانواده‌هایی که از لحاظ معیشت مشکل دارند و فرزند سوم یا بیشتر آن‌ها به دنیا می‌آیند لوازم بهداشتی،‌ پوشک و نیاز‌هایی که یک نوزاد تا دوسالگی دارد را تامین کند.
جانشین طرح ساماندهی خانواده استان یزد با اشاره به این‌که در سال 1395 تعداد تولد نوزادن در استان یزد 27هزار تولد بوده است گفت: 10هزار نفر از تعداد تولد در استان کم شده و در حال حاضربه 17هزار تولد در سال رسیده است.
 

http://www.Yazd-Online.ir/Fa/News/599926/اعلام-قوانین-حمایتی-«-جوانی-جمعیت»---قوانینی-که-خانواده‌ها-از-آن-بی‌خبرند
بستن   چاپ