خبر یزد
اعلام شرایط واگذاری زمین به متقاضیان طرح جوانی جمعیت در یزد
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1402 - 8:16:14 AM
فارس
خبر یزد - احسان خواجه رضایی، مدیرکل راه و شهرسازی یزد در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس از این استان،‌ اظهار کرد:‌ بر اساس مواد سه و چهار قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، افرادی که فرزند سوم به بعد آنان از تاریخ 24 آبان 1400 متولد شده است، می‌توانند از طرح واگذاری زمین رایگاه بهره‌مند شوند.
وی قوانین مربوط به اجرای طرح واگذاری زمین را تبیین و افزود:‌ واجد شرایطین می‌توانند برای بار دوم از همه امکانات دولتی بهره‌مند شوند، یعنی اگر فرم ج آنان قرمز باشد هم مشمول این طرح خواهند بود.
 
مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد گفت: در این طرح یک قطعه زمین به متراژ حداکثر 200 متر در اختیار متقاضیان این طرح قرار می‌گیرد، به شرطی که نرخ باروری این شهر کمتر از 2.5 نباشد و شهر‌ها کمتر از 500 هزار جمعیت نداشته باشد.
خواجه رضایی با بیان این‌که در استان یزد فقط شهر یزد بالای 500 هزار نفر است که زمین‌ها در قالب شهرک یا شهر جدید به واجدان شرایط واگذار می‌شود، تصریح کرد: اولین واگذاری‌ها تا چند روز آینده انجام می‌شود و تا پایان مردادماه به همه افرادی که ثبت نام کرده اند زمین اختصاص می‌یابد.
وی خاطرنشان کرد: زمین رایگان بوده و فقط هزینه آماده سازی زمین به صورت فروش اقساطی و دو سال تنفس و قسط بندی هشت ساله اخذ شده و مالکیت زمین پس از پایان اقساط به افراد واگذار می‌شود.
 

http://www.Yazd-Online.ir/Fa/News/600074/اعلام-شرایط-واگذاری-زمین-به-متقاضیان-طرح-جوانی-جمعیت-در-یزد
بستن   چاپ