خبر یزد
جشن «دختران با طراوت» کانون‌های مساجد در یزد برگزار شد
یکشنبه 31 اردیبهشت 1402 - 10:49:35 AM
ایسنا
خبر یزد - جشن « دختران با طراوت» با حضور 700 نفر از دختران اعضای کانون‌های مساجد استان یزد، همزمان با آغاز دهه کرامت در سال آمفی تئاتر دانشکده حضرت رقیه (س) یزد برگزار شد.
«محسن رستگاری» سرپرست ستاد هماهنگی کانون های مساجد یزد در این مراسم که با حضور آیت الله «محمدرضا ناصری» امام جمعه یزد، «مهران فاطمی» استاندار یزد، «محمد حسین رحیمی نژاد» مدیر کل آموزش و پرورش یزد، «محمد باقر پارسائیان»، «فخر السادات خامسی»، «مجید تجملیان» و «محمد علی اعتباری» از اعضای شورای اسلامی شهر یزد و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد، با اشاره به برگزاری فاز دوم طرح استانی طراوت، گفت: این طرح به عنوان یکی از طرح‌های استانی کانون‌های مساجد است که با همکاری شورای اسلامی شهر یزد در سطح شهر یزد برگزار می‌شود.
 
وی افزود: در این فاز تعداد 50 مسجد سطح شهر یزد به اجرای فعالیت‌های فرهنگی، و هنری می‌پردازند و در راستای جذب جوانان و نوجوانان گام برمی‌دارند.
رستگاری ادامه داد: فاز سوم این طرح نیز به زودی آغاز می شود و ثبت نام در مساجد سطح شهر یزد صورت می گیرد.
وی همچنین ضمن گرامیداشت آغاز دهه کرامت، گفت: ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد یزد به عنوان دبیر ستاد دهه کرامت استان سعی کرده است تا با برنامه ریزی در جهت اجرای فعالیت های این دهه گام بردارد.
«آبایی» از اساتید حوزه و دانشگاه نیز در این مراسم گفت: شما دختران باید قدر خود را بدانید زیرا خداوند شما را با ارزش آفریده است و نسخه منحصر به فرد عالم هستی هستید.
وی افزود: ما باید خود را باور کنیم و هرکاری که خدا انجام می دهد ما نیز میتوانیم انجام دهیم و فقط باید خود را باور داشته باشیم.
این استاد حوزه و دانشگاه گفت: در طرح طراوت باید افتخار کنیم که در مسجد، در حال فعالیت هستیم و در مسجد نفس می‌زنیم.
وی گفت: زنان بودند تا موسی، موسی شد لذا هر جایی مردی موفق است، پشت سرش زنانی بودند که موفقیت او را شکل دادند.
این استاد دانشگاه گفت: بانویی به نام حضرت فاطمه معصومه(س) داریم که بزرگترین امامزاده بعد از معصومین(ع)بودند و چون ولایی و عبد بودند، مراجع تقلید هر روز به ساحت حضرت معصومه(س)، به ایشان عرض ادب می کردند.
در ادامه این مراسم نیز از دختران و خانواده شهید «سید رضا حسینی»، شهید «ایرج صفاری»، شهید «روح الله مهرابی» و شهید «محمود دهقان» قدردانی شد.
همچنین در اقدامی ابتکاری از سوی دختران طرح طراوت، از دختر «مهران فاطمی» استاندار یزد به مناسبت روز دختر تجلیل شد. 

http://www.Yazd-Online.ir/Fa/News/602521/جشن-«دختران-با-طراوت»-کانون‌های-مساجد-در-یزد-برگزار-شد
بستن   چاپ