خبر یزد
عضو شورای شهر یزد:
بیماران خاص در قوانین شهرداری یزد نادیده گرفته شده‌اند
چهارشنبه 3 خرداد 1402 - 12:22:26
خبر یزد - یزد- عضو شورای اسلامی شهر یزد گفت: در قوانین شهرداری لازم است بندهایی برای حمایت از بیماران خاص در نظر گرفته شود زیرا تاکنون این بیماران در قوانین شهری نادیده گرفته شده‌اند.

فخرالسادات خامسی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بیماران خاص از جمله کلیوی، ام اس، تالاسمی و هموفیلی معمولا در قوانین حمایتی ارگان‌هایی مانند شهرداری نادیده گرفته می شوند.
وی عنوان کرد: مثلا در قانون درآمد پایدار شهرداری‌ها که به حمایت از افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی اشاره شده، به بیماران خاص توجهی نشده است.
خامسی ادامه داد: از طرفی جای خالی قوانین حمایتی از بیماران خاص در مصوبات مجلس و دستورالعمل‌های هیات دولت کاملا محسوس است که در کنار الزام دستگاه‌های دولتی به پوشش‌های حمایتی از بیماران خاص، تخفیفات و معافیت‌هایی در مورد هزینه شهرداری‌ها هم در نظر گرفته شود.
عضو شورای شهر یزد بیان کرد: بیماران خاص به دلیل نوع بیماری که دارند باید هزینه های زیادی برای درمان و دارو بپردازند که این امر مستلزم حمایت جدی‌تر از سوی ارگان‌ها از جمله شهرداری‌هاست.
خامسی عنوان کرد: هرچند حمایت‌هایی از سوی برخی ارگان‌ها برای بیماران خاص صورت می‌پذیرد اما با توجه به نوع بیماری و مشکلاتی که این قشر، در موضوعات درمان و اشتغال و معیشت دارند، توجه و حمایت‌های دولتی و غیردولتی از آنها باید گسترده‌تر باشد.
وی افزود: اغلب داروی بیماران خاص بسیار کمیاب است و این مسئله نیز باید از سوی مسئولان استانی و کشوری پیگیری و حل شود. همچنین برخی از انجمن های حامی این بیماران با مشکل مکان روبه‌رو هستند که باید از طریق دستگاه‌های مرتبط پیگیری و رفع شود. موضوع عدم پوشش بیمه‌های تکمیلی از بخشی از هزینه های مرتبط، از دیگر مشکلات این گروه از بیماران است.

http://www.Yazd-Online.ir/Fa/News/602937/بیماران-خاص-در-قوانین-شهرداری-یزد-نادیده-گرفته-شده‌اند
بستن   چاپ