خبر یزد
برداشت زیره سبز در بهاباد یزد آغاز شد
پنجشنبه 4 خرداد 1402 - 00:37:45
خبر یزد - یزد- مدیر جهاد کشاورزی بهاباد گفت: برداشت محصول زیره سبز از 100 هکتار از مزارع این شهرستان توسط 250 بهره‌بردار آغاز شد.

علی اکبررحمتیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به کم آبخواه بودن گیاه زیره و کوتاه بودن زمان کاشت تا برداشت و درآمد خوب، کاشت این محصول در بهاباد رو به افزایش است .
وی عنوان کرد: بهاباد بزرگترین تولیدکننده زیره سبز در میان 10 شهرستان استان یزد است که محصول تولیدی علاوه بر عرضه در بازار 21 شهر استان، در بازار خراسان رضوی نیز عرضه می‌شود.
رحمتیان ادامه داد: کاشت زیره سبز در بهاباد از اوایل آبان ماه آغاز می‌شود و زمان برداشت آن نیز در دهه نخست خرداد ماه است.
وی بیان کرد: شهرستان بهاباد با توجه به آب و هوا و خاک مناسبی که دارد، منطقه‌ای بسیار مستعد برای کاشت محصولات زراعی و باغی است از اینرو کشت آن مورد استقبال کشاورزان منطقه قرار گرفته است.
مدیر جهاد کشاورزی بهاباد ادامه داد: زیره سبز به دلیل اینکه نیاز آبی کمی دارد و فاصله زمان کاشت تا برداشت آن کوتاه است، کشت آن رو به افزایش است.
وی بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود از سطح 100 هکتار زیر کشت این محصول با عملکرد حدود یک تن در هکتار، حدود 100 تن زیر سبز توسط 250 بهره‌بردار برداشت شود.

http://www.Yazd-Online.ir/Fa/News/603097/برداشت-زیره-سبز-در-بهاباد-یزد-آغاز-شد
بستن   چاپ