خبر یزد
میرمحمدی: تعهد می‌کنیم برنامه پنج ساله اورژانس را در مجلس ویژه حمایت کنیم
پنجشنبه 4 خرداد 1402 - 11:32:14
خبر یزد - به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، دکتر سیدجلیل میرمحمدی پیش از ظهر امروز در سی نهمین اجلاس روسای سازمان اورژانس کشور که به میزبانی استان یزد در حال برگزاری است، اظهار کرد: خدمات سازمان اورژانس یکی از مصادیق عینی آیه شریف قرآن کریمه نجات جان انسانها است.
وی با بیان این‌که اعتبارات وزارت بهداشت 51 درصد رشد داشته است، افزود: اعتبارات تملک دارایی سازمان اورژانس نیز به سه هزارو 200 میلیارد تومان افزایش یافته است و شرایط برای تجهیز و بروزرسانی اورژانس باز شده است.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
نایب رئیس کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس، گفت: 382 هزار میلیارد تومان در سال 1402 برای حوزه بهداشت در نظر گرفته شده که 51 درصد آن به دانشگاه اختصاص یافته است.
میرمحمدی در ادامه استفاده از ظرفیت خیرین را مهمترین و موثرترین راهکار توسعه زیرساخت‌های اورژانس دانست و بیان کرد: استفاده از ظرفیت صنایع نیز یکی دیگر از راهکارهای تجهیز و بروزرسانی لجستیکی سازمان اورژانس در استانها است.
نماینده تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت تأمین زیرساخت های لازم برای تربیت نیروی انسانی لازم، تصریح کرد: اعطای مجوز رشته کاردانی فوریت‌های پزشکی راهکاری موثر در این حوزه است.
وی با بیان این‌که سازمان اورژانس باید جایگاه و چشم‌انداز این سازمان را در پنج سال آینده روشن کند، گفت: ما نیز تعهد می‌کنیم چشم انداز پنج ساله اورژانس را در برنامه هفتم توسعه‌ای به صورت ویژه مد نظر بگیریم.
پایان پیام/الف

http://www.Yazd-Online.ir/Fa/News/603119/میرمحمدی--تعهد-می‌کنیم-برنامه-پنج-ساله-اورژانس-را-در-مجلس-ویژه-حمایت-کنیم
بستن   چاپ