خبر یزد
رتبه ششم ایران در زمینه بلا‌های طبیعی
پنجشنبه 4 خرداد 1402 - 11:32:24
خبر یزد - عطا مرتضی محمد دورانی رئیس نمایندگی فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در ایران در مراسم افتتاح دوره آموزشی روسای خانه هلال استان یزد گفت: سال گذشته سیل و خشکسالی و مهاجرین افغان در کشور را داشتیم و 13 کمک اضطراری در ایران اتفاق افتاد.
او با اشاره به فعال بودن 6 هزار و 500 هلال در کشور تصریح کرد: در عرصه بین الملل وقتی راجع به بلا‌های طبیعی صحبت می‌کنیم ایران رتبه ششم را دارد و هر سال شدت آن بیشتر می‌شود.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
فراوانی بلا‌های طبیعی در ایران، نقش خانه‌های هلال را به عنوان پاسخ دهنده‌های اولیه پررنگ می‌کند.
دورانی، از خانه‌های هلال به عنوان موثرترین واحد هلال احمر یاد کرد و اظهار داشت: جمعیت هلال احمر و صلیب سرخ تلاش می‌کنند منابع مالی برای تجهیز خانه‌های هلال را در اخیار بگذارند. هدف ما تاسیس 38 هزار خانه هلال در کشور است و این منابع مالی عظیمی را می‌طلبد و امکان تجهیز آن‌ها سخت است.
او ادامه داد: تجاربی که از حضور موفق خانه‌های هلال داشتیم را به بسیاری از کشور‌ها معرفی کردیم و توانستیم در سه ماه 300 هزار فرانک سوئیس کمک مالی بگیریم و در اختیار خانه‌های هلال برای تجهیز و آموزش هزینه کنیم.
رئیس نمایندگی فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در ایران بر لزوم معرفی خانه‌های هلال تأکید کرد و گفت: وقتی کشور‌های بین المللی با نمونه‌های موفق خانه‌های هلال آشنا شوند، می‌توانیم منابع مالی بیشتری را دریافت کنیم.
باشگاه خبرنگاران جوان یزد یزد

http://www.Yazd-Online.ir/Fa/News/603123/رتبه-ششم-ایران-در-زمینه-بلا‌های-طبیعی
بستن   چاپ