خبر یزد
خط انتقال آب خلیج فارس به استان یزد به شهرستان‌های غرب خراسان جنوبی برسد
پنجشنبه 4 خرداد 1402 - 22:35:09
خبر یزد - نماینده مردم فردوس، بشرویه، سرایان و طبس در مجلس با بیان اینکه تنش‌های جدی در تامین آب در شهر طبس داریم گفت: درخواست داریم ادامه خط انتقال آب خلیج فارس به استان یزد، هر چه سریع‌تر به غرب استان خراسان جنوبی هم برسد. - اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حجت الاسلام مجید نصیرایی عصر امروز در جلسه شورای اداری طبس که با حضو رئیس مجلس شورای اسلامی همراه بود، اظهار داشت: به برکت انقلاب اسلامی و مدیران جهادی، امروز در تمامی نقاط استان شاهد کار تلاش پیشرفت هستیم.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
وی با بیان اینکه در حوزه راه با وجود عقب ماندگی زیاد، اما در یکی دو سال اخیر هم در شهرستان‌های طبس، بشرویه، فردوس و سرایان در بخش بهسازی راه‌ها، دوبانده سازی و باند دوم راه روستایی، روکش آسفالت به واسطه قیر رایگان توسط مجلس اقدامات خوبی صورت گرفته است.
نماینده مردم فردوس، سرایان، بشرویه و طبس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به برکت مجلس و دولت انقلابی در حوزه‌های مختلف در نقاط استان کارهای خوبی انجام شده و در حال انجام است، افزود: یکی از دغدغه‌های مردم به ویژه جوانان ما در حوزه مسکن است که به برکت مجلس مصوبه شکل گرفت و برای دولت تکلیف شد تا در تمامی 4 شهرستان حوزه انتخابیه با همت استاندار قطعات زمین برای مسکن ملی واگذار شود.
نصیرایی اشتغال و تولید را از دیگر دغدغه‌ها دانست و گفت: در بخش فرزندآوری و جوانی جمعیت کار آغاز شده و تنها در طبس 46 قطعه زمین برای فرزندآوری واگذار شده است.
وی با بیان اینکه در بحث انتقال آب از دریا کارهای خوبی انجام شده است، گفت: در خصوص آب‌های ژرف اتفاقات بسیار مبارکی شده است و در حال پیگیری است.
نصیرایی با بیان اینکه در بنیاد مسکن انقلابی که در بخش آسفالت معابر شکل گرفته، قابل تقدیر است، ادامه داد: آسفالت معابر روستایی و راه‌ها در حال انجام است.
وی افزود: در زمینه گازرسانی هم در خراسان جنوبی روستای بالای 20 خانوار نداریم که از گاز برخوردار نباشد، چرا که امروزه بیش از 99 درصد روستاهای زیر 20 خانوار در استان هم گاز دارند که به برکت گفتمان انقلاب اسلامی است.
نماینده مردم شهرستان‌های فردوس، بشرویه، سرایان و طبس در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بخش زیادی از مشکلاتی که داریم به این دلیل است که غرب‌پرستان سال‌ها در مجلس و دولت بر صندلی تکیه زدند و کارها را بر زمین گذاشتند، اما امروزبه لطف خدا و تلاش دولت مردان این قطار حرکت کرده است.
نصیرایی با اشاره به برخی از مشکلات هم گفت: گرفتار تنش جدی در تامین آب شرب هستیم که نیاز به تامین جدی است و از آن جایی که خط انتقال آب با نظر رئیس جمهور تایید شده و تا استان یزد آمده است و از آن جایی که این خط هم ظرفیت دارد، تقاضا داریم این خط تا غرب استان ادامه یابد که نظر وزیر نیرو هم مساعد است.
وی ادامه داد: به دلیل وسعت زیاد، اصلاح شبکه آبرسانی هم نیاز است، چرا که به دلیل فرسودگی شبکه شاهد هدر رفت 43 درصدی آب شرب هستیم که اگر اصلاح شبکه انجام شود، منابع آبی جدیدی خواهیم داشت.
نصیرایی با بیان اینکه موانع آب‌های ژرف برطرف شده است افزود: در برنامه هفتم توسعه توقع داریم با توجه به نگاه محرومیت‌زدایی و وجود پروژه‌های نیمه تمام بسیار زیاد، توجه جدی صورت گیرد.
انتهای پیام/254/

http://www.Yazd-Online.ir/Fa/News/603177/خط-انتقال-آب-خلیج-فارس-به-استان-یزد-به-شهرستان‌های-غرب-خراسان-جنوبی-برسد
بستن   چاپ