خبر یزد
نخبگان دانشگاهی ظرفیت حل مسائل مرتبط با صنعت را دارند
یکشنبه 26 شهریور 1402 - 11:44:56 AM
ایسکانیوز
خبر یزد -  محمدرضا دهقانی اشکذری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد در جلسه‌ای که با حضور محمد کمال‌زاده مدیرعامل فولاد آلیاژی ایران و محمدرضا جناب زاده سرپرست سرای نوآوری رباتیک و اتوماسیون صنعتی دانشگاه در محل دفتر مدیرعامل فولاد آلیاژی برگزار شد گفت: در حال حاضر خانواده دانشگاه آزاد اسلامی یزد با 16500 دانشجو 800 کارمند 320 عضو هیئت علمی فعال و 4200 دانش آموز در 23 مدرسه یک خانواده 22 هزار نفری را تشکیل داده است.
محمدرضا دهقانی اشکذری سرمایه 20 ساله رباتیک دانشگاه را یادآور شد و اذعان کرد: دانشجویان با کمترین سرمایه و هزینه در مسابقات بین‌المللی افتخار آفریدند و دانشگاه می‌تواند با استفاده از استادان و نخبه‌های دانشجو نیاز صنعت را برطرف و پیشرفت را برای جامعه به ارمغان آورد.
رئیس آزاد یزد رویکرد دانشگاه را انجام پروژه‌های مرتبط با صنعت دانست و اظهار کرد: آمار پروژه‌های انجام شده در صنعت به ما می‌گوید که ظرفیت یک جهش خیلی خوب در شاخص‌های مثبت با استفاده از ظرفیت‌های بالقوه خود در صنعت را داریم و در این مسیر بایستی بیشتر تلاش کرد.
در ادامه محمد کمال‌زاده اذعان کرد: قانون جهش تولید بستر مناسبی را به وجود آورده تا دانشگاه از سرمایه شرکت‌هایی مانند فولاد آلیاژی بهره گرفته و سرای نوآوری رباتیک و اتوماسیون صنعتی را گسترش دهد.
مدیرعامل فولاد آلیاژی ایران اظهار امیدواری کرد: با جذب و پرورش نخبگان در این سرا شاهد استقرار شرکت‌های فناور و دانش بنیان در فولاد آلیاژی باشیم.
 

http://www.Yazd-Online.ir/Fa/News/618856/نخبگان-دانشگاهی-ظرفیت-حل-مسائل-مرتبط-با-صنعت-را-دارند
بستن   چاپ