خبر یزد
«ما می توانیم» و «مقاومت» مهمترین درسهای دفاع مقدس/تدارک 43 عنوان ویژه‌برنامه هفته دفاع مقدس
دوشنبه 27 شهريور 1402 - 21:31:10
خبر یزد - ایسنا/یزد فرمانده سپاه الغدیر یزد ضمن تشریح ویژه‎برنامه‌های دفاع مقدس در استان،‌ اظهار کرد: درس «ما می‌توانیم» و درس «مقاومت و ایستادگی» مهمترین درس‌هایی است که می‌توان از دوران دفاع مقدس گرفت و قطعاً اگر این شاخصه‌ها و درس‌های بازمانده از دفاع مقدس را رعایت کنیم، پیروز خواهیم شد.
سردار «حسین زارع کمالی» شامگاه دوشنبه 27 شهریورماه در نشست با خبرنگاران ضمن اشاره به مصادف شدن هفته دفاع مقدس با اغتشاشات سال گذشته و تلاش دشمن برای براندازی نظام جمهوری اسلامی، گفت: دشمن مخالف وحدت و انسجام مردم در کشورهای اسلامی است چرا که می‎داند این وحدت می‎تواند موجب احیای هویت و تمدن والای انسانی شود و این مهم مغایر با تمدن پوچ و بی‌هویت خودشان است.
وی با بیان این که دشمن در اتفاقات سال‌های اخیر نشان داد که هرگز دست از دشمنی‌های خود برنداشته بلکه تلاش کرده با تجزیه کشورها بر سرنوشت و هویت آنها حاکم شود، اظهار کرد: دشمن سعی می‌کند نوامیس مسلمین را در جهان آواره کند؛ اتفاقی که در کشورهای منطقه مانند افغانستان، عراق، یمن و سوریه رقم زد.
زارع کمالی ضمن اشاره به تلاش دشمن برای تسخیر اذهان مردم و مایوس کردن و ناامیدی مردم نسبت به انقلاب و مسئولان و آینده نظام، عنوان کرد: دشمن بر اساس سندی که ارائه کرده، اقرار داشته که اگر جلوی اقتدار ایران گرفته نشود، تمدن غرب طی 10 سال آینده مانند کمونیست در زباله‌دان تاریخ جای خواهد گرفت.
وی در ادامه دوران دفاع مقدس را تجلی پای‌مردی شیرمردان و شیرزنان کشورمان و ایثارگری‌ها وفداکاری‌ها خواند و تاکید کرد: درس «ما می‌توانیم» و درس «مقاومت و ایستادگی» مهمترین درسهایی است که می‌توان از دوران دفاع مقدس گرفت و قطعاً اگر این شاخصه‌ها و درس‌های بازمانده از دفاع مقدس را رعایت کنیم، پیروز خواهیم شد.
این مقام ارشد نظامی در استان به بیانات مقام معظم رهبری در ابتدای دهه 90 و در سال جاری اشاره و تصریح کرد: معظم له در ابتدای دهه 90 فرمودند ما در دامنه قله‌ موفقیت هستیم و امسال گفتند به این قله نزدیک شده‌ایم لذا اگر پیشرفت‌های کشور و وضعیت امروز کشورمان در مقایسه با وضعیت استکبار جهانی را مورد توجه قرار دهیم، اهتمام خواهیم داشت که دیگر وقت ناامیدی و خستگی نیست.
وی افزود: امروز وضعیت جهوری اسلامی در همه عرصه‌ها نسبت به دهه‌های گذشته به مراتب بهتر شده است؛ هرچند نوقصی نیز وجود دارد که باید با روحیه پشتکار و همت خود، آنها را نیز مرتفع کنیم.
سردار زارع کمالی در ادامه با اشاره به تدارک 43 عنوان برنامه در استان به مناسبت هفته دفاع مقدس که برخی از این عناوین بیش از 120 برنامه را شامل می‌شود، به برنامه‌های شاخص این هفته اشاره و اظهار کرد: اجتماع اقشار مختلف مردم در ارتباط تصویری و استماع بیانات مقام معظم رهبری، اولین برنامه این هفته در روز چهارشنبه 29 شهریورماه خواهد بود.
وی از برگزاری برنامه دیدار با خانواده معزز شهدا و عطرافشانی قبور پاک شهدا در روز پنجشنبه 30 شهریورماه و نیز رژه اقتدار نیروهای مسلح در روز جمعه 31 شهریورماه خبر داد و گفت: یزد در روزهای ابتدایی هفته دفاع مقدس امسال میزبان معاون هماهنگ کننده سپاه است که در این راستا شاهد برگزاری نشست با صنعتگران و تولیدکنندگان و بخشهای دانش بنیان و نیز نشست با مدیران و روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‎های فنی خواهیم بود.
فرمانده سپاه الغدیر استان یکی از ویژه‌برنامه‎های هفته دفاع مقدس امسال در استان را برگزاری نمایش رزمی رزمی فرهنگی «رسم شیدایی 3» در 9 بخش که روایتگر اتفاقات و رویدادهای مختلف از سال 1342 تا ظهور منجی عامل بشریت خواند که به همت عوامل بومی استان و به مدت 1.5 ساعت در منطقه دهکده مقاومت طی شبهای هفته دفاع مقدس برگزار می‎شود.
سردار زارع کمالی برپایی نمایشگاه دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس در شهرستانهای یزد، دیدار با 2400 خانواده‌ شهدا و جانبازان استان، اعزام پدران و مادران شهدای استان به مشهد مقدس، برگزاری سرودهای پاتوقی در مناطق پرازدحام شهر یزد و شهرستانهای استان، برگزاری یادواره‌های شهدا، اجرای برنامه‌ی «‎آبروی محله و افتخار کوچه‌های ما» و نیز برگزاری همایش رسانه‌ای دیده‌بان صبح» افتتاح برخی اماکن و طرح‌ها در استان و همایش جوانان نقش آفرین گام دوم انقلاب اسلامی در استان را از دیگر این برنامه‌های برشمرد.
انتهای پیام

http://www.Yazd-Online.ir/Fa/News/619068/«ما-می-توانیم»-و-«مقاومت»-مهمترین-درسهای-دفاع-مقدس-تدارک-43-عنوان-ویژه‌برنامه-هفته-دفاع-مقدس
بستن   چاپ