خبر یزد
لزوم برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای جامعه کار و تلاش استان یزد
یکشنبه 28 آبان 1402 - 11:37:18 AM
باشگاه خبرنگاران
خبر یزد - زینل پور مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در همایش برکت خانواده بافق گفت: یکی از مولفه‌هایی که چندین سال است در اولویت‌های کشور قرار گرفته است، مباحث مربوط به خانواده، و پیشگیری از سالخوردگی است. 
او افزود: بیش از 250 هزار کارگر مستقیم مشمول در استان یزد داریم و با جمعیت تبعه این افراد، نزدیک 90 درصد جمعیت استان را جامعه کار و تلاش استان تشکیل می‌دهد.
زینل پور گفت: از نیمه‌های سال گذشته در استان یزد، سلسله نشست‌ها و همایش‌ها در سطح واحد‌های تولیدی استان و شهرستان‌ها برگزار شد و امسال نیز برگزاری این همایش‌ها و کارگاه‌های آموزشی در حوزه استحکام بنیان خانواده، فرزندآوری و آیین همسرداری و فرزندپروری برای جامعه کارگری استان ادامه دارد. 
او بیان کرد: باتوجه به حساسیت این مباحث و گستردگی این جامعه برنامه‌های آموزشی برای کل این خانواده‌ها کارگران استان درحال اجرا است. 
حجت‌الاسلام وافی کارشناس خانواده نیز در این آیین گفت: وجود فرزندان در خانواده بر ساحت‌های مختلف زندگی از جمله مشکلات و ناهمواری ها، عامل قدرت والدین، سلامت جسمی و شادکامی والدین، استحکام بنیان خانواده، ارتقای شخصیت انسانی و... اثر می‌گذارد. 
او افزود: باوجود اینکه همه ما می‌دانیم فرزندان مایه خیر و برکت در زندگی والدین هستند و ما به کرات مشاهده کرده ایم یا از اطرافیان شنیده ایم که با آمدن فرزند زندگی ما رونق گرفت و روزی ما نیز زیاد شد، اما باز هم افرادی به دلیل و بهانه مشکلات مالی از فرزندآوری خودداری می‌کنند. 
وافی تصریح کرد: این در حالی است که در آیات و روایات، ازدواج و فرزندآوری، عامل و زمینه بی ‏نیازی و منبع خیر و برکت در خانواده معرفی شده است و تعداد فرزند هرچه بیشتر باشد، رزق و روزی آن خانواده نیز بیشتر است.
 

http://www.Yazd-Online.ir/Fa/News/626479/لزوم-برگزاری-کارگاه‌های-آموزشی-برای-جامعه-کار-و-تلاش-استان-یزد
بستن   چاپ