خبر یزد
طرح‌های گردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد رونمایی شد
سه شنبه 17 بهمن 1402 - 19:25:17
خبر یزد - ایسنا/یزد به مناسبت ایام الله دهه فجر و چهل و پنجمین سالگرد بهار انقلاب اسلامی، از مجموعه انیمیشن‌های گردشگری «یزدگردی» و تورهای «مجازی» توسط استاندار یزد رونمایی شد.
«مصطفی زارع زاده» معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد 17 بهمن در این مراسم ضمن تبریک ایام الله دهه فجر با اشاره به جاذبه های گردشگری شهر میراث جهانی و با توجه به اینکه یزد یکی از غنی‌ترین شهرهای گردشگری جهان است گفت: با هدف معرفی و شناساندن هرچه بیشتر یزد به گردشگران داخلی و خارجی، مدیریت گردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد اقدام به ساخت و تهیه مجموعه انیمیشن های گردشگری «یزدگردی» و تورهای «مجازی» اماکن تاریخی و مذهبی شهر یزد کرده است.
معاون شهردار اظهار کرد: تولید 10 انیمیشن یزدگردی با موضوعاتی همچون مجموعه باغ دولت آباد، مجموعه امیرچقماق، مسجد جامع کبیر یزد، زندان اسکندر (مدرسه ضیائیه)، خانه لاری ها و همچنین معرفی معماری شهر یزد، خانه های سنتی یزد، سازه قنات، سازه های آبی، شیرینی های سنتی یزد و غذاهای سنتی یزد، پس از انجام تحقیقات و جمع آوری اطلاعات به مدت دو سال به شیوه ای نوین و با دقت بالا و طراحی گرافیکی بسیار زیبا صورت پذیرفته است.
زارع زاده تصریح کرد: در همین راستا برای معرفی اماکن تاریخی و مذهبی شهر یزد به گردشگران داخلی و خارجی در نمایشگاه های داخلی و بین المللی و به خصوص گردشگرانی که تاکنون به یزد سفر نکرده اند، سازمان اقدام به تولید تورهای مجازی اماکن تاریخی و مذهبی نموده است که این تورها از سه روش پرتال، دریافت لینک برای فضای مجازی و عینک های هوشمند در دسترس علاقه مندان قرار خواهد گرفت.
وی افزود: این مکان های تاریخی و مذهبی به صورت نقطه به نقطه و با ویژگی های خاص از جمله دیدن عکس های قدیمی مکان و بازدید از خط آسمان یزد مثل بالای مناره و زیر زمین به تعداد 10 مجموعه از جمله مسجد جامع کبیر یزد ، مجموعه امیرچقماق، زندان اسکندر، آسیاب وزیر، مجموعه باغ دولت آباد، مسجد ملااسماعیل، امامزاده جعفر (ع)، خانه لاری ها، مجموعه خان شامل: گنجینه علم و هنر، میدان خان، مسجد ریگ، بازار قیصریه، مدرسه شفیعیه، حمام خان، کاروانسراها، و سراها می باشد.
زارعزاده در پایان گفت: مجموعه انیمیشن های گردشگری «یزدگردی» با هزینه ای بالغ بر سه میلیارد و 500 میلیون ریال و تورهای «مجازی» با هزینه ای بالغ بر چهار میلیارد ریال تولید شده است.
گفتنی است، مراسم رونمایی از مجموعه انیمیشن های گردشگری یزدگردی و تورهای مجازی با حضور استاندار یزد، نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، شهردار شهر میراث جهانی، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، فرماندار، معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد و جمعی دیگر از مسئولین و شهروندان یزدی برگزار شد.
انتهای پیام

http://www.Yazd-Online.ir/Fa/News/639123/طرح‌های-گردشگری-سازمان-فرهنگی-اجتماعی-ورزشی-شهرداری-یزد-رونمایی-شد
بستن   چاپ