خبر یزد
ماسک بخشی از پوشش یزدی‌ها
شنبه 20 دي 1399 - 12:16:10
خبر یزد - ایسنا/یزد خوشبختانه با وجود بهبود وضعیت بیماری کرونا در یزد طی هفته‌های گذشته، بسیاری از شهروندان یزدی نسبت به قبل بیشتر خود را ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک می‌دانند.
هرچند بررسی‌های صورت گرفته استانی حکایت از رعایت تنها 50 درصدی پروتکل‌های بهداشتی در یزد طی روزهای ابتدای موج سوم شیوع کرونا داشت ولی با شدت گرفتن این بیماری و افزایش تلفات، شاهد افزایش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی یزدی‌ها به قریب 80 درصد و در برخی نقاط دیگر استان فراتر از این میزان بودیم و خوشبختانه به دنبال این اهتمام و اعمال محدودیت‌هایی کرونایی از سوی تصمیم‌گیرندگان استان شاهد افول بحران و کاهش مبتلایان و فوتی‌ها طی هفته‌های گذشته هستیم.
این در حالیست که خوشبختانه بسیاری از شهروندان یزدی همچنان و حتی بیش از گذشته خود را ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌دانند و با این که گاهاً بی‌توجهی‌هایی در رابطه با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را شاهد هستیم ولی به نظر می‌رسد پوشیدن ماسک تاحدودی با زندگی یزدی‌ها عجین و به بخشی از پوشش آنها تبدیل شده است.
البته توصیه کارشناسان سلامت و متولیان امر نیز پرهیز مردم از عادی انگاری وضعیت کنونی است تا زمستان سرد این سال سخت با کمترین تلفات و مشکلات ناشی از این بیماری سپری شود.

خبر یزد

خبر یزد

خبر یزد

خبر یزد

خبر یزد

خبر یزد

خبر یزد

خبر یزد

خبر یزد

انتهای پیام

http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/167798/ماسک-بخشی-از-پوشش-یزدی‌ها
بستن   چاپ