خبر یزد
رئیس بسیج دانشجویی یزد:
6 کتاب با محوریت شهدای دانشجو در یزد منتشر می‌شود
چهارشنبه 24 دي 1399 - 12:18:29
خبر یزد - یزدـ رئیس بسیج دانشجویی استان یزد از انتشار شش کتاب با محوریت شهدای دانشجوی یزد توسط کارگروه تولید محتوا دومین کنگره ملی 4 هزار شهید استان یزد خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، علی پورمیرزایی، پیش از ظهر چهارشنبه در نشست خبری کمیته دانشگاهیان، اساتید و علمی پژوهشی دومین کنگره ملی 4 هزار شهید استان یزد با تاکید بر اینکه کلیدواژه «باید قوی شویم» ریشه در فرهنگ شهادت دارد و این فرهنگ باید تقویت شود، اظهار داشت: این کلیدواژه نقطه مقابل خواست دشمن است که می خواهد این فرهنگ را تضعیف کند.
وی با بیان اینکه اسلام و تمدن اسلامی دو کلیدواژه ای است که در وصایای شهدا بسیار به چشم می‌خورد، افزود: تلاش ما حرکت در مسیر شهدا به ویژه شهدای دانشجو و تحقق وصایای آنهاست.
پورمیرزایی با اشاره به فعالیت‌های اجام شده در کارگروه تولیدمحتوا کمیته دانشگاهیان کنگره 4 هزار شهید استان یزد، عنوان کرد: امیدواریم در این برهه و به بهانه کنگره ملی شهدا، محتواهایی تولید شود که برای چندین سال قابل استفاده باشد.
رئیس بسیج دانشجویی استان یزد با بیان اینکه در این کمیته، هشت کارگروه فعالیت می کنند و بعد از کنگره هم کار آنها تعطیل نخواهد شد، اظهار داشت: یادواره 135 شهید دانشجوی استان یزد، هفته اول اسفند به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی یزد برگزار می شود.
وی، برگزاری جشنواره هنری ادبی رویش را یکی از بزرگترین رویدادهای هنری استان یزد برشمرد و افزود: پنجمین دوره این جشنواره با محوریت کنگره ملی 4 هزار شهید استان یزد برگزار می شود و تاکنون پنج بخش و 21 رشته هنری برای این جشنواره طرح ریزی شده است.
پورمیرزایی همچنین از تالیف شش کتاب توسط کارگروه تالیفات کمیته دانشگاهیان کنگره 4 هزار شهید استان یزد خبر داد و گفت: یکی از این کتاب‌ها به زندگی شهید محمدحسین رمضانخانی، دانشجوی رشته فیزیک اتمی در اتریش و فیزیک اتمی در بیروت است که اتحادیه انجمن های اسلامی را در لبنان تاسیس کرد.
وی افزود: کتاب دیگری نیز به زندگی شهید محمود برزگری پرداخته و یک کتاب نیز زندگی شهید میرحسینی، نخبه موشکی استان یزد را مرور می کند.
پورمیرزایی از انتشار کتاب ابداعات و اختراعات رزمندگان یزدی در دوران دفاع مقدس خبر داد و یادآور شد: کتاب داستان‌های کوتاه و جذاب که معرفی شهدا پرداخته نیز از دیگر تالیفات این کمیته است.
رئیس بسیج دانشجویی استان یزد ادامه داد: کتاب دایره المعارف 10 جلدی با عنوان دریا در کویر نیز به معرفی 135 شهید دانشجوی استان یزد می پردازد که این کتاب نیز به زودی منتشر می شود.
وی اظهار داشت: ظرفیت خوبی در دانشگاه های استان برای ترجمه کتاب وجود دارد و آمادگی ترجمه هر کتابی که ارزش ترجمه داشته باشد و محتوای آن مناسب خارج از کشور باشد را داریم.
به گزارش مهر، دومین کنگره ملی 4 هزار شهید استان یزد قرار است نیمه دوم اسفندماه امسال در یزد برگزار شود.

http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/168459/6-کتاب-با-محوریت-شهدای-دانشجو-در-یزد-منتشر-می‌شود
بستن   چاپ