خبر یزد
همه باید با جریان نوآوری و حمایت از استارت آپ در کشور همراه شوند
شنبه 4 بهمن 1399 - 09:55:05
خبر یزد - به گزاش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ علی وحدت در مراسم اختتامیه رویداد سکوی پرتاب یزد گفت: در دو سال گذشته اتفاقات خوبی در حوزه توسعه نوآوری در کشور ایجاد شد که یکی از آنها تقویت زیرساخت ها بود.
وی افزود: در حوزه تامین مالی هم اکنون 50 صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی در کشور فعال هستند بعلاوه اینکه رویکرد حمایت از استارت آپ ها موفق به جذب سیستم بانکی شد به طوری که در 2 سال گذشته بانک ها سه هزار و 500 میلیون تومان به این اکوسیستم کمک کردند.
وحدت با اشاره به اینکه سرمایه صندوق های پژوهش و فناوری در کل کشور طی 2 سال گذشته 20 برابر شده، عنوان کرد: سرمایه کل صندوق های پژوهش و فناوری کشور 700 میلیارد تومان است.
وی با تاکید بر توسعه متوازن در استان یزد افزود: استان یزد همیشه از نیروی انسانی نخبه برخوردار بوده ولی به علت مهاجرت این نیرو ها به خارج از استان و کشور نتوانسته به خوبی از آنها بهره ببرد ولی طی 2 سال گذشته جهت گیری ها به شکل مثبتی تغییر کرده است.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری گفت: جریان حمایت از استارت آپ به سرعت در حال حرکت است و همه باید به این حرکت ایجاد شده در کشور کمک کنند چرا که جریانی غیر سیاست زده و همراه با رشد است.
46
کد خبر 1478903

http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/170810/همه-باید-با-جریان-نوآوری-و-حمایت-از-استارت-آپ-در-کشور-همراه-شوند
بستن   چاپ