خبر یزد
میبد، شهری بدون طلاق؟؛ حاشیه‌های یک برداشت اشتباه!
جمعه 10 بهمن 1399 - 00:21:18
خبر یزد - میبدما/ خبری با تیتر «میبد، شهر بدون طلاق» در اکثر رسانه های رسمی کشور منتشر شده است، که تفاوت شدیدی با آمارهای ارائه شده از مسئولین مرتبط دارد.
در رسانه های رسمی کشور خبری منتشر شده که در حاشیه نشست آسیب‌های اجتماعی شهرستان میبد، حجت الاسلام علیرضا آقایی دبیر صیانت از بنیان خانواده، میبد را شهری بدون طلاق معرفی کرده است.
با دقت بیشتر در متن اخبار ارائه شده متوجه می شویم که صحبت شیخ علی آقایی رئیس اداره تبلیغات اسلامی و دبیر صیانت از بنیان خانواده استان یزد، دقیقاً «توقف رشد آمار طلاق و منفی شدن آن» بوده است و این موضوع با ثبت نشدن حتی یک طلاق در ده ماه گذشته به شدت منافات دارد و اصولا صحبت های ایشان این مفهوم را نداشته است.
در پیگیری خبرنگار میبدما از رئیس اداره ثبت احوال شهرستان میبد، آقای زارعی با بیان آمار 106 طلاق برای ده ماهه اول سال جاری و کم شدن دو مورد نسبت به ده ماهه سال قبل، «رشد طلاق» را منفی دانست که به مفهوم عدم ثبت طلاق نبوده است.
طبیعتاً این اشتباه جالب! می تواند به خاطر اشتباه کوچکی در برداشت از صحبت های دبیر صیانت از خانواده باشد، که از سوی منبع اصلی خبر بوده است؛ تیتر صریح و اعجاب‌آوری که برای شهری بالای صد هزار نفر جمعیت که تعداد قابل توجهی غیربومی را نیز در خود جای داده، محل تعجب و اشکال است.

خبر یزدhttp://www.Yazd-Online.ir/fa/News/171867/میبد،-شهری-بدون-طلاق؟؛-حاشیه‌های-یک-برداشت-اشتباه!
بستن   چاپ