خبر یزد
بزرگترین کارخانه تولید واکسن خاورمیانه در ایران
سه شنبه 21 بهمن 1399 - 18:58:46
خبر یزد - ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در حال تأسیس بزرگترین سایت تولید واکسن در خاورمیانه است و برخی کشورها درخواست خرید واکسن ایرانی را داشته اند
تأسیس بزرگترین سایت تولید واکسن در خاورمیانه
حسن جلیلی مدیر گروه تولید واکسن ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با اشاره به تزریق واکسن به 56 داوطلب بیان داشت: 100 هزار نفر داوطلب از طریق سامانه 4030 اعلام آمادگی کردند که با مصاحبه‌های روانشناسی و بررسی‌های مفصل گزینه‌های نهایی انتخاب شدند که روز گذشته برای 56 نفر از گروه‌های سنی متنوعی از 18 تا 50 سال و با تراز تحصیلی تزریق انجام شده است و در این مدت، واکنش خارج از انتظاری در ارتباط با سلامتی داوطلبان ما اتفاق نیفتاده است. امیدواریم از نیمه اسفند ماه، با جمعیت گسترده‌تری تزریق آزمایشی واکسن را انجام دهیم.
مدیر گروه تولید واکسن ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: واکسن ایرانی از ویروس کشته شده ساخته شده و در شهریورماه مرحله تست حیوانی را پشت سر گذاشته است و از زمان شروع تا کنون شبانه‌روز کار کردیم و فقط در عاشورا و در روز شهادت حضرت زهرا (س) تعطیل بودیم.
وی در ارتباط با آغاز تولید واکسن ایرانی کووایران در اردیبهشت ماه با ماهی 10 میلیون دوز افزود: ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در حال تأسیس بزرگترین سایت تولید واکسن در خاورمیانه است و برخی کشورها درخواست خرید واکسن ایرانی را داشته اند.
منبع: isna.ir

http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/173810/بزرگترین-کارخانه-تولید-واکسن-خاورمیانه-در-ایران
بستن   چاپ