خبر یزد
ارتقای رتبه دانشگاه اردکان در جدیدترین رده‌بندی دانشگاه‌های جهان
سه شنبه 21 بهمن 1399 - 13:54:30
خبر یزد - ایسنا/یزد در جدیدترین رتبه‌بندی اعلام شده وبومتریکس، رتبه جهانی دانشگاه اردکان از 12977 به 12813 و رتبه کشوری دانشگاه نیز در بین کلیه دانشگاه‌های جامع، صنعتی، علوم پزشکی، غیردولتی، پیام نور و دانشگاه‌های آزاد اسلامی از 239 به رتبه 235 ارتقا یافت.

«دکتر علی فتح‌زاده» معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: خوشحالیم که با تلاش‌های همکاران ارجمندمان موفق شدیم در این سال‌ها همواره شاهد صعود و ارتقای رتبه و جایگاه دانشگاه در ابعاد ملی و بین‌المللی باشیم به گونه‌ای که در جدیدترین رتبه‌بندی اعلام شده وبومتریکس، رتبه جهانی دانشگاه از 12977 به 12813 و رتبه کشوری دانشگاه نیز در بین کلیه دانشگاه‌های جامع، صنعتی، علوم پزشکی، غیردولتی، پیام نور و دانشگاه‌های آزاد اسلامی از 239 به رتبه 235 ارتقا یافته است.
وی افزود: در نظام رتبه‌بندی وبومتریکس، رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی توسط آزمایشگاه سایبرمتریک (CINDOC) که واحدی از انجمن ملی تحقیقات اسپانیا (CSIC) است و بر اساس چندین شاخص‌ صورت می‌گیرد.
فتح‌زاده خواطرنشان کرد: این شاخص‌ها که امسال تعدادشان از 4 عدد به 3 عدد تقلیل یافته است با هدف توجه مؤسسات به نشر اینترنتی تعریف شده‌ و شامل تعداد ارجاع یا لینک‌های برقرارشده از سایر سایت‌ها به وب‌سایت دانشگاه (با وزن 50 درصد)، تعداد استنادات نویسندگان پُراستناد برتر دانشگاه درگوگل اسکالر (با وزن 10 درصد)،تعداد مقالات دانشگاه در بین ده درصد مقالات پُراستناد (با وزن 40 درصد) است.
این مسئول در پایان نیز تصریح کرد: بر خلاف نام و عنوان این نظام رتبه‌بندی، این نوع رتبه‌بندی به رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها و نوع طراحی وب‌سایت‌های دانشگاهی نمی‌پردازد بلکه اطلاعات شاخص‌های مذکور دانشگاه‌های دنیا را بر اساس اطلاعات مبتنی بر وب آنها تحلیل می‌کند.
وبومتریکس اولین بار در سال 2004 ایجاد و در حال حاضر بیش از 24000 مؤسسه آموزشی را در سرتاسر جهان مورد ارزیابی قرار می‌دهد.
انتهای پیام

http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/173887/ارتقای-رتبه-دانشگاه-اردکان-در-جدیدترین-رده‌بندی-دانشگاه‌های-جهان
بستن   چاپ