خبر یزد
عضوگیری رایگان انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه یزد و خبرهای کوتاه
دوشنبه 11 اسفند 1399 - 09:28:20
خبر یزد - یزد- مدیرعامل انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه یزد از عضوگیری داوطلبانه این نهاد خبرداد و گفت: این انجمن یک سازمان مردم نهاد با حوزه فعالیت اجتماعی و فرهنگی و پرهیز از هرگونه فعالیت سیاسی از میان دانش‌آموختگان دانشگاه یزد اقدام به عضوگیری رایگان برای سال اول می‌کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یزد؛ دکتر سید مجید میررکنی مدیرعامل انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه یزد با اشاره به اینکه این انجمن عضو شبکه انجمن دانش‌آموختگان کشور است، به تشریح عمده فعالیت‌های این سازمان مردم‌نهاد پرداخت و گفت: هدف اصلی انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه یزد ایجاد ارتباط مؤثر و مستمر بین دانشجویان و دانش‌آموختگان با یکدیگر، جامعه و دانشگاه در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و اشتغال است.
دکتر میررکنی با تاکید بر اینکه این انجمن با عضوگیری دانش‌آموختگان ارتباط میان آنان و جامعه را در راستای انجام رسالت‌ها و مسئولیت‌های اجتماعی تقویت می‌کند، اظهار داشت: این انجمن با مشارکت در برگزاری جشن‌ها و مراسم‌ مختلف پل ارتباطی برای معرفی و عرضه دانش‌آموختگان به بخش صنعت و جامعه است.
وی با اشاره به طرح رصد دانش‌آموختگان، که از سوی شرکت دواطلب دانش‌آموخته دانشگاه یزد شروع شده است، خواستار مشارکت دیگر دانش‌آموختگان و بیان دیدگاه‌ها و پیشنهادهای آنان شد و گفت: با توجه به ماهیت این نهاد کارهای انجام شده از سوی دانش‌آموختگان به‌صورت داوطلبانه و عام‌المنفعه است.
دکتر میررکنی صدور گواهی کار داوطلبانه و افزایش اعتبار رزومه دانش‌آموختگان را از مزیت‌های انجام کار داوطلبانه در سمن‌ها بیان کرد و گفت: دانش‌آموختگان با عضویت در این انجمن می‌توانند کسب‌وکارها و توانمندی‌های خود را به صنعت و جامعه معرفی کنند.
وی در پایان با دعوت از دانش‌آموختگانی که در حوزه‌های تولید محتوا و مدیریت شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت، طراحی و گرافیک، مدیریت و هماهنگی جلسات و روابط عمومی مایل به همکاری با انجمن هستند، گفت: دانش‌آموختگان داوطلب می‌توانند درخواست خود را از طریق "alumni@offices.yazd.ac.ir" یا شماره 09906035745 ارسال کرده و همچنین از طریق " https://alumniyazd.com/register-users/ " برای عضویت در این انجمن اقدام کنند.
انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه یزد در سال 1393 شروع به کار کرده و از بهمن ماه سال 1396 به‌صورت سازمان مردم‌نهاد و در قالب مؤسسه غیرانتفاعی به ثبت رسیده وکلیه‌ فعالیت‌های انجمن غیرسیاسی، غیرانتفایی و غیردولتی است.
بازدید رئیس دانشگاه یزد و هیأت همراه از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
رئیس دانشگاه یزد و هیات همراه با هدف آشنایی با روند ساخت و ساز و توسعه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و تعاملات آن با شرکت‌های مستقر، از این شهرک بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه یزد به نقل از دکتر احمدرضا فقیه خراسانی سرپرست و مسئول راه‌اندازی پردیس فناوری و صنعتی این دانشگاه، رییس دانشگاه یزد در این بازدید به اتفاق معاون پژوهش و فناوری این دانشگاه از روند اجرای پروژه‌ها و توسعه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان دیدن کردند.
در این بازدید که با هدف آشنایی با روند ساخت و ساز و توسعه این شهرک و تعاملات آن با شرکت‌های مستقر صورت گرفت، مهندس حمید مهدوی رئیس پارک علم و فناوری شیخ بهائی به روند احداث این شهرک از سال 1375 اشاره کرد و فرایند واگذاری و تعامل با شرکت‌های مستقر را توضیح داد.
بازدید از ساختمان‌های محل استقرار شرکت‌های فناور و کارگاه ها و همچنین برگزاری نشست هم‌اندیشی با حضور دکتر جعفر قیصری رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به‌منظور بحث و تبادل‌نظر درباره تاثیر هم‌افزایی نهادهای فناور و انتقال تجربیات، از دیگر برنامه‌های این سفر یک روزه بود.
در پایان نیز لوح یادبودی از سوی دکتر قاسم بریدلقمانی، رییس دانشگاه یزد به دکتر قیصری رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تقدیم شد.
توزیع چهار هزار بسته معیشتی در یزد
توزیع چهار هزار بسته کمک آموزشی شامل انواع لوازم‌التحریر و کیف یکشنبه شب به نیت شهدا در مناطق محروم یزد آغاز شد.
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد گفت: این طرح فرهنگی در راستای برگزاری دومین کنگره ملی شهدا و ارایه خدمت به مردم به خصوص دانش‌آموزان آسیب‌پذیر با همکاری خیران نیکوکار شروع شد.
سرتیپ رضا پورشمسی در حاشیه این برنامه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در جریان این اقدام خداپسندانه به یاد هر شهید گرانقدر، نسبت به توزیع محصولات فرهنگی و آموزشی اقدام می‌شود.
به گفته وی در ادامه طرح نسبت به تهیه کتاب‌های کمک آموزشی مورد نیاز برای دانش‌آموزان برای آمادگی و حضور در آزمون سراسری و ارتقای علمی آنها پیگیری لازم با همراهی خیران صورت می‌گیرد .
همچنین استاندار یزد گفت: خدمات‌رسانی به مردم این استان در ابعاد مختلف به نیت شهدای انقلاب‌ اسلامی کار بسیار ضروری و ارزشمند است و باید حتی بعد از برگزاری کنگره چهار هزار شهید در شهرها و روستاه ادامه یابد.
محمدعلی طالبی عصر یکشنبه در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که با رعایت نکات بهداشتی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا برگزار شد، افزود: برگزاری کنگره شهدا با رویکرد خدمت رسانی در یزد کار جدید و الگویی مناسب در کشور است و باید این روحیه و رویه گسترش یابد .
وی با قدردانی از تمامی افرادی که در برگزاری کنگره زحمت کشیدند تا این اقدامات ادامه یابد، بیان کرد: باید از این تجربه نو که امسال در استان صورت گرفت برای سال‌های آینده مورد استفاده قرار گیرد و خدمت به مردم بیش از گذشته پیگیری شود.
اجلاسیه کنگره شهدای یزد اوایل اسفندماه سال 99 برگزار شد و مراسم اختتامیه آن دهم فروردین ماه سال 1400 همزمان با روز قیام مردم این استان علیه رژیم ستم شاهی برپا می‌شود.
استان یزد چهار هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرد. 
برچسب‌ها
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یزد شهدا دانش‌آموزان

http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/178842/عضوگیری-رایگان-انجمن-دانش‌آموختگان-دانشگاه-یزد-و-خبرهای-کوتاه
بستن   چاپ