خبر یزد
استاد دانشگاه: تولید ملی با توجه به زیرساخت‌ها محقق می‌شود
چهارشنبه 4 فروردين 1400 - 11:04:29
خبر یزد - یزد- عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی یزد گفت: برای رسیدن به تولید ملی و ایجاد اشغال مولد و پایدار باید زیرساخت لازم توسط مسوولان با همکاری مردم فراهم شود.

دکتر محمد صادقی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: موانعی مانند تحریم‌ها، بیکاری، خروج سرمایه‌های کشور و مسائل فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و حقوقی بر سر راه وجود دارد که باید همه دست به دست هم داده تا جهش و رونق تولید محقق شود.
وی اظهار کرد: تولید ملی بدون فراهم کردن زیرساخت‌های ضروری محقق نخواهد شد و حمایت و پشتیبانی از تولیدکنندگان و نظارت بر کار آنها یکی از همین زیرساخت‌هاست و مخاطب نامگذاری سال 1400 آحاد مردم به خصوص تولیدکنندگان و همه مسوولان هستند.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی مهریز بیان کرد: برای اجرایی شدن توصیه‌های مقام معظم رهبری و تحقق شعار امسال باید نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دولت، قوه قضاییه و مراکز دانشگاهی با همکاری هم و اقدام انقلابی و مدیریت جهادی تلاش کنند.
صادقی بیان کرد: کشور ما در یک جنگ اقتصادی قرار دارد و تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی در سالی که گذشت به اوج خود رسید، بنابراین به نظر می‌رسد که سال 1400 در هر وضعیتی که باشد فشارهای اقتصادی کاهش پیدا کرده و وضعیت معیشتی بهتر خواهد شد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی سال 1400 را سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری و تاکید کردند: شعار انقلابی جهش تولید امسال باید با حمایت همه‌جانبه و رفع موانع کاملاً محقق شود.
معظم‌له تاکید کردند: تحقق جهش تولید هم تأثیرات عمیق اقتصادی در کشور از جمله در مسئله ارزش پول ملی دارد و هم موجب اعتماد به‌نفس ملی، رضایتمندی عمومی و تضمین‌کننده امنیت ملی است. 
در استان یزد سه هزار واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد که حدود 97 هزار نفر در این واحدها مشغول کار هستند.
ازحدود 550 معدن استان، پنج مورد در مقیاس بزرگ ملی قرار دارد و بقیه در حد متوسط و کوچک است و از میان معادن ملی می توان به سنگ آهن چادرملو اردکان، زغال سنگ بافق( 2 معدن)، سرب و روی مهدی آباد مهریز و اورانیوم ساغند اشاره کرد و ذخیره قطعی مجموع معادن استان حدود 2 میلیارد تن تخمین زده می شود.
در یزد بیش از 50 نوع اندیس معدنی وجود دارد و به همین دلیل چهارمین استان توسعه یافته صنعتی و از لحاظ تنوع معدنی دومین استان کشور است و این منطقه به دلیل واقع شدن در مرکز ایران و فرو افتادگی کویر مرکزی و وجود چند گسل فعال، بستر ذخایر معدنی متعددی است که وجود این معادن مزیتی برای استان هست.
برچسب‌ها
یزد اشتغال زایی دانشگاه
پروندهٔ خبری
آیین‌های نوروزی

http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/182273/استاد-دانشگاه--تولید-ملی-با-توجه-به-زیرساخت‌ها-محقق-می‌شود
بستن   چاپ