خبر یزد
ابتلای 100 هزار یزدی به دیابت/ تجویز دارو‌های گیاهی در کنار درمان دارو‌های دیابتی
شنبه 4 ارديبهشت 1400 - 08:17:56
خبر یزد - به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد، محمد رضا آقایی مدیر مرکز تحقیقاتی و درمانی دیابت یزد گفت: طبق آمار، 100 هزار نفر در استان یزد به دیابت مبتلا هستند.
او با بیان اینکه اکثر افراد دیابتی به طب سنتی علاقه داشته و حداقل یکبار برای درمان با طب سنتی مراجعه کرده‌اند، افزود: هرچند آمار و درصد مشخصی نداریم، ولی شواهد حاکی از مراجعه به محله‌ای غیرمجاز طب سنتی و مشاوره گرفتن از افراد بی‌دانش و یا کم‌دانش و گاهی شیادان است.
آقایی بیان داشت: این کلینیک به منظور استفاده مردم از طب سنتی در کنار طب نوین و استفاده از منابع معتبر و متخصصین اصلی این رشته اقدام به راه‌اندازی بخش طب سنتی با همراهی متخصصان طب سنتی کرده است.
مدیر مرکز تحقیقاتی و درمانی دیابت یزد تصریح کرد: بیماران دیابتی این نکته را مدنظر قرار دهند که طب سنتی همانند ورزش و تغذیه سالم در کنار طب نوین اثرگذار است و استفاده تنها از طب سنتی یا مراجعه به مراکز غیر معتبر عوارض زیادی دارد.
آقایی اظهار داشت: خدماتی شامل ویزیت بیماران دیابتی در تغذیه و طب سنتی، تجویز دارو‌های گیاهی در کنار درمان دارو‌های دیابتی در این کلینیک ارائه می‌شود.
او ادامه داد: همچنین در این کلینیک کلاس‌های آموزشی سبک زندگی سالم، تغذیه سالم و زندگی سالم با دیابت برگزار می‌شود.
انتهای پیام/ی

http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/186558/ابتلای-100-هزار-یزدی-به-دیابت--تجویز-دارو‌های-گیاهی-در-کنار-درمان-دارو‌های-دیابتی
بستن   چاپ