خبر یزد
واحدهای دانش بنیان در کارخانجات راه‌اندازی شود
چهارشنبه 8 ارديبهشت 1400 - 00:13:35
خبر یزد - نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: لازم است کارخانجات هرچه زودتر واحدهای دانش بنیان را راه‌اندازی کنند تا مشکل اشتغال جوانان تحصیلکرده برطرف و تولید آنها دانش محور شود.
به گزارش خبرگزاری برنا؛ آیت‌الله "محمدرضا ناصری" نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در دیدار با "محمدرضا علمدار" رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اشاره به اینکه لازم است مدیران برای مانع زدایی از مسیر تولید جلسات منسجم و متعددی داشته باشند افزود: مانع زدایی نیازمند هماهنگی، همراهی و همدلی مدیران و مسوولان است.
وی به شعار امسال و اهمیت موضوع اشاره کرد و ادامه داد: اگر مانعی در مسیر تولید وجود دارد باید این موانع شناسایی شود و هر دستگاه بر اساس وظایف و مسوولیت‌های خود، این موانع را برطرف کند.
امام جمعه یزد با اشاره به راه‌اندازی صنعت پوشاک بیان کرد: موانعی در مسیر توسعه این صنعت وجود دارد که باید برطرف شود و اینکه نساجی‌های استان پس از اینکه مدتی رونق پیدا کرده بودند، دوباره به سمت افول رفته‌اند که لازم است مسائل و مشکلات آنها به طور جدی مورد رسیدگی قرار گیرد.
ناصری با اشاره به اینکه برخی واحدهای یزد به ویژه نساجی با مشکل کمبود نیرو مواجه هستند بیان کرد: کارگران ساده اغلب از سایر استان‌ها به یزد می‌آیند و نیروهای تحصیلکرده یزدی بیکار هستند که لازم است برای حل این مشکل، کارخانجات واحدهای دانش بنیان خود را نیز راه اندازی کنند تا علاوه بر بهبود کیفیت و دانش بنیان کردن محصولات، نیروهای تحصیلکرده بیکار یزدی نیز به کار گرفته شوند.
وی ادامه داد: کارخانجات باید به سمت دانش بنیان شدن پیش بروند و دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش باید نیروی دارای مهارت و خلاقیت تربیت کنند تا مشکل بیکاری جوانان فارغ التحصیل یزد برطرف شود.
امام جمعه یزد تصریح کرد: البته فرهنگ کار و تلاش نیز باید تغییر کند و جوانان تحصیلکرده باید نگاه خود را از کار پشت میزی به سمت سایر مشاغل البته به شکل دانش بنیان، هدایت کنند.
ناصری با اشاره به اینکه مشکل بیکاری یزد اغلب مربوط به زنان و فارغ التحصیلان دانشگاهی است افزود: مشکل بیکاری زنان با هر سطح از سواد نیز با راه‌اندازی صنعت پوشاک برطرف خواهد شد.
عضویت در کانال تلگرام خبربان

http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/187271/واحدهای-دانش-بنیان-در-کارخانجات-راه‌اندازی-شود
بستن   چاپ