خبر یزد
آغاز برداشت دسترنج زندانیان از باغات مجتمع تلاش ابرکوه
يکشنبه 19 ارديبهشت 1400 - 14:06:56
خبر یزد - ایسنا/یزد مزرعه‌ی تلاش شهرستان ابرکوه یکی از مراکز تعلق یافته به اشتغال زندانیان در استان یزد است که این روزها شاهد برداشت محصولاتش هستیم.

«عزیزالله سیفی» مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان یزد در این باره گفت: برداشت محصولات زردآلو و گوجه سبز(آلوچه) این مجتمع کشاورزی از اواسط اردیبهشت ماه شروع شده و تا اواخر خرداد ادامه دارد.
وی ضمن پیش‌بینی برداشت بیش از 12.5 تن محصول از سطح این باغات با متوسط عملکرد 1.7 تن از هر هکتار، خاطرنشان کرد: متاسفانه به دلیل وقوع طوفان شدید پنج روزه با سرعت 92 کیلومتر و پدیده سرمازدگی، به باغات زردآلو و آلوچه منطقه خسارات زیادی وارد و منجر به کاهش عملکرد در واحد سطح شده است.
سیفی ارقام ممک، کتابی، تخم گردی، فلکه‌ای و خیاری را از ارقام مرغوب زردآلو و ارقام اصفهانی و کرجی را از ارقام مرغوب گوچه‌سبز در مجتمع تلاش ابرکوه ذکر کرد و افزود: زمین‌های مساعد و توان کشاورزان در بخش تولیدات زراعی و باغی، شهرستان ابرکوه را به یکی از قطب های کشاورزی استان یزد تبدیل کرده است.
به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی روابط عمومی بنیاد تعاون زندانیان استان یزد، مزرعه تلاش یکی از مراکزی است که به طور ویژه به اشتغال زندانیان تعلق یافته و هرساله کمک‌های قابل ملاحظه‌ای به زندانیان شاغل و خانواده‌هایشان در این بخش می‌شود.
انتهای پیام

http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/189839/آغاز-برداشت-دسترنج-زندانیان-از-باغات-مجتمع-تلاش-ابرکوه
بستن   چاپ