خبر یزد
کاهش تقاضا از سوی جایگاه داران علت کمبود بنزین سوپر در یزد است
سه شنبه 21 ارديبهشت 1400 - 03:54:34
خبر یزد -

خبر یزد


به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، چند هفته‌ای است که علی‌رغم انتشار اخبار مختلف مبنی بر ورود بنزین‌های یورو چهار و با کیفیت، بنزین سوپر در مراکز عرضه سوخت استان کم‌یاب و تقریبا وجود ندارد.
محمدرضا جلالی در این خصوص به خبرنگار فارس از یزد، با بیان این‌که هیچ مشکلی در روند توزیع بنزین سوپر در استان یزد وجود ندارد، اظهار کرد: پس از گذر از روزهای پایانی سال که بنا بر سیاست‌های اتخاذ شده و تقاضای بالای مردم برای خرید بنزین معمولی در ایام تعطیلات، عرضه بنزین سوپر در استان صورت نگرفت، از اوایل فروردین‌ماه سال جاری روند توزیع بنزین سوپر بدون هیچ‌گونه مشکلی و با آمادگی کامل شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران منطقه یزد آغاز شده و تا اکنون نیز این روند ادامه دارد.
وی با اشاره به این‌که جایگاه‌های استان نسبت به خرید بنزین سوپر اشتیاقی نشان نمی‌دهند، تصریح کرد: نرخ بالاتر این بنزین نسبت به بنزین معمولی و از طرفی تقاضای بیشتر مردم نسبت به خرید بنزین معمولی از جایگاه‌داران سبب شده تا عرصه بنزین سوپر برای فعالین این حوزه صرفه اقتصادی نداشته باشد و همین موضوع عامل کمبود این سوخت در جایگاه‌های استان شده است.
سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران منطقه یزد افزود: از طرفی با قرارگیری در آستانه فصل تابستان و افزایش دمای هوا، تبخیر بیشتر بنزین سوپر نیز نسبت به سایر انواع سوخت‌ها سبب شده تا نگه‌داری این بنزین برای جایگاه‌داران دشوار بوده و مقرون‌به‌صرفه نباشد، این مهم نیز بر کاهش تقاضای خرید بنزین سوپر افزوده است.
جلالی تصریح کرد: هیچ کمبودی در حوزه تعداد جایگاه‌های سوخت‌رسانی در سطح استان وجود ندارد و مخازن شرکت نفت کاملاً پاسخگوی نیاز مردم در حوزه عرضه بنزین سوپر است. 
وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر به دلیل شبهه تبلیغات جایگاهی خاص توسط این شرکت ملی، اطلاع‌رسانی جایگاه‌هایی که بنزین سوپر را عرضه می‌کنند وجود ندارد؛ بنابراین مردم شریف استان در صورت نیاز باید با مراجعه به جایگاه‌ها از عرضه بنزین سوپر در آن‌ واحد سؤال کنند.
انتهای پیام/ج

http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/190143/کاهش-تقاضا-از-سوی-جایگاه-داران-علت-کمبود-بنزین-سوپر-در-یزد-است
بستن   چاپ