خبر یزد
برنامه‌های مصوب سازگاری با کم آبی در استان یزد اجرایی شد
دوشنبه 27 اردیبهشت 1400 - 11:33:30 AM
ایسنا

خبریزد- «جواد محجوبی» به کاهش شدید بارش‌ها در سال آبی جاری و تداوم خشکسالی و به تبع آن کاهش ذخایر منابع آبی موجود اشاره و اظهار کرد: مسئولان آب استان برنامه‌ریزی لازم جهت جلوگیری از بروز مشکلات در تامین پایدار نیاز آبی بخش‌های مختلف مصرف به وی‍ژه شرب و بهداشت شهروندان را با جدیت در دستور کار خود قرار داده‌اند.

به گفته‌ی وی، در راستای مشارکت و همراهی دستگاه‌های اجرایی استان به منظور جلوگیری از وقوع تنش آبی و سایر مسائل اجتماعی و امنیتی ناشی از کاهش نزولات جوی که منجر به کاهش سهمیه آب انتقالی به استان یزد نیز شده است، مقرر شد جلسات مستمر هفتگی به ریاست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری در راستای برنامه مصوب ابلاغی سازگاری با کم آبی برگزار شود که تاکنون چهار جلسه آن برگزار شده است.

محجوبی از مهمترین تصمیمات این جلسات که اجرایی شدن آنها با جدیت در دستور کار قرار دارد را دراولویت قراردادن طرح جداسازی آب شرب از آب فضای سبز توسط کلیه شهرداری ها به میزان دو میلیون مترمکعب آب در سال تا پایان سال 1400 و ممنوعیت آبیاری فضای سبز شهرداری‌ها در طول روز اعلام کرد.

به گفته‌ی این مسئول، ضرورت نصب لوازم کاهنده مصرف آب توسط دستگاه‌های دولتی تا پایان اردیبهشت ماه از دیگر تصمیمات این نشست‌ها بود.

 محجوبی اضافه کرد: شناسایی چاه‌های کشاورزی مناسب برای شرایط اضطرار و اتصال به شبکه آب شرب، انجام تمهیدات لازم به منظور تامین دائم برق چاه های آب استان توسط شرکت توزیع برق و برق منطقه‌ای، نصب سایه‌بان کولر توسط کلیه دستگاه‌های اجرایی استان در اسرع وقت، انجام طرح خیرین آب در شهرستان میبد و پیگیری اجرای آن در شهرستان‌های اردکان و اشکذر و تجهیز کلیه چاه های فضای سبز شهرداری‌ها به کنتور هوشمند در اسرع وقت نیز در دستور کار قرار گرفت.


http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/190994/برنامه‌های-مصوب-سازگاری-با-کم-آبی-در-استان-یزد-اجرایی-شد
بستن   چاپ