خبر یزد
آغاز عملیات اجرایی پنج طرح مجتمع کاریزبوم با حضور امام جمعه یزد
پنجشنبه 30 ارديبهشت 1400 - 14:17:04
خبر یزد - ایسنا/یزد عملیات اجرایی پنج طرح موسسه کوثر یزد واقع در مجتمع کاریزبوم در مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد و جمعی از مسئولان استان آغاز شد.

«مجید نصیری» مدیر عامل موسسه کوثر یزد در این مراسم که امروز پنجشنبه در این مجتمع برگزار شد، اظهار کرد: موسسه کوثر یزد که با هدف والای تامین منابع مالی انتقال آب به استان ایجاد شد ولی معتقدیم اگر در مسیر پیشرفت حرکت کند می‌تواند موجب تحول بزرگی در استان شود.
وی با بیان این که مجتمع کاریزبوم یزد از جمله طرح‌های این موسسه است، گفت: این طرح علاوه بر رفع برخی کاستی‌های زیرساختی شهر یزد در حوزه‌های ورزشی، فرهنگی و تفریحی، می‌تواند توسعه شهر یزد را سرعت ببخشد.
نصیری از آغاز عملیات اجرایی مسجد امام حسین(ع) مجتمع کاریزبوم خبر داد و بیان کرد: این مسجد در زمینی به وسعت 1700 مترمربع و زیربنای 1200 مترمربع در دو طبقه با سرمایهگذاری جمعی از خیرین با صرف 85 میلیارد ریال اعتبار ایجاد می‌شود.
وی ساخت مخزن متعادل ساز و خط انتقال پساب از S. B. R به مخزن مذکور با مشارکت موسسه کوثر و شرکت پیشگامان سرب و روی مهدی آباد را از دیگر طرح‌های کلنگ‌زنی شده‌ی امروز ذکر کرد و گفت: این طرخ با پیش بینی اعتبار 300 میلیارد ریال ایجاد و 250 لیتر بر ثانیه آب تصفیه‌خانه تکمیلی این مجتمع را مجدداً برای استفاده بهینه از پساب شهر یزد جهت بخش کشاورزی و صنعت، تصفیه می‌کند.
وی با اشاره به واقع شدن هشت کیلومتر از سیل‌بند شهر یزد در مجتمع کاریزبوم به صورت کانال هدایت سیلاب دارای کف سازی مناسب، از ایجاد محور پیاده تفرجگاهی در مجاورت این کانال به طول دو کیلومتر خبر داد و افزود: امروز عملیات اجرایی یک باب مجتمع گردشگری، توریستی و تفریحی نیز به همت بخش خصوصی با اعتبار 820 میلیارد ریال کلنگ زنی می‌شود.
نصیری از آغاز عملیات اجرایی طرح خط انتقال تغذیه این مجتمع، یک باب ایستگاه تقلیل و ایجاد انشعاب گاز برای اراضی سرمایه‌گذاری کاریزبوم نیز خبر داد و گفت: این طرح با اعتبار 300 میلیارد ریال به دنبال انتخاب مشاور از تیرماه امسال وارد مرحله اجرایی می‌شود.
آیت الله «محمدرضا ناصری» نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد نیز در این مراسم، فلسفه‌ی ایجاد کاریزبوم را تامین اعتبار طرح‌های انتقال آب به استان یزد ذکر کرد و گفت: خوشبختانه در این مجتمع، طرح‌های خوبی برای رفع مشکلات جامعه دیده شده است.
وی بر اهمیت ایجاد مراکز فرهنگی در این مجتمع تاکید و اظهار کرد: در راستای تعالی و کمال انسانها که مورد تاکید نظام اسلامی است، نیاز به مجموعه‌های تفریحی سالم برای شادابی و نشاط مردم و به طور همزمان توسعه دانش و فرهنگ آنهاست.
ناصری با تاکید بر این که مدیران باید فضاهایی را برای تعالی افراد جامعه فراهم کنند، گفت: باید با ایجاد فضاهای مناسب، انسان‌های دین‌دار و عالم تربیت شود چرا که چنین انسان‌هایی قطعاً موفق‌تر از افراد بی‌دین هستند و شکست امروز آمریکایی‌ها نیز نتیجه تربیت همین انسان‌ها در ایران اسلامی است.
انتهای پیام

http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/191495/آغاز-عملیات-اجرایی-پنج-طرح-مجتمع-کاریزبوم-با-حضور-امام-جمعه-یزد
بستن   چاپ