خبر یزد
به خاطر تداوم شیوع کرونا،
نمازجمعه در هشت شهرستان یزد لغو شد
پنجشنبه 30 ارديبهشت 1400 - 13:21:53
خبر یزد - یزد- مسوول رسانه و اطلاع‌رسانی دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان یزد گفت: با توجه به تداوم شیوع بیماری کووید 19 برای حفظ سلامتی مردم، نمازجمعه فردا ( 31 اردیبهشت‌ماه جاری ) در شهرستان‌های یزد، اردکان، تفت، مهریز، بهاباد، خاتم، میبد و ابرکوه لغو شد.

حجت‌الاسلام عباس حمیدی‌فر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این آیین عبادی سیاسی با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در شهرستان‌های بافق و اشکذر که از لحاظ شیوع کرونا در وضعیت زرد قرار دارد، اقامه می‌شود.
وی ادامه داد: نمازگزاران جمعه این شهرستان‌ها برای حفظ سلامتی و پیشگیری از شبوع کرونا، همراه با رعایت نکات بهداشتی باید از ماسک استفاده کنند و در طول برگزاری مراسم فاصله‌گذاری اجتماعی را مورد توجه قرار دهند.
این مسوول اظهار کرد: استفاده از سجاده، مهر و تسبیح شخصی نمازگزاران نقش مهمی در پیشگیری از ویروس کرونا دارد که همکاری مردم مومن با مسوولان و ستادهای نمازجمعه بافق و اشکذر در این ارتباط ضروری است .
حمیدی گفت: همراهی مردم و همکاری با ستادها برای پیشگیری از کووید 19 ستودنی است وامیدواریم این روحیه تعامل تا برون‌رفت ویروس کرونا ادامه داشته باشد.
هم‌اکنون شهرستان‌های اشکذر و بافق در وضعیت زرد و بقیه در وضعیت نارنجی قرار دارد.
قبل از شیوع کرونا در اسفند ماه سال 98 نمازجمعه در 21 شهر و هفت روستای پرجمعیت استان یزد اقامه می‌شد و با شیوع این ویروس برای مدتی وقفه‌ای برای اقامه نمازجمعه در برخی شهرها و روستاها پیش آمد در مناطقی که نمازجمعه اقامه نمی شود، ائمه جمعه از طریق فضای مجازی به ایراد خطبه می پردازند.
همچنین سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی (ره) یزد امروز اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته از 439 نمونه گرفته شده از افراد مراجعه کننده به مراکز درمانی و بهداشتی ، بر اساس معیارهای قطعی 129 فرد مبتلا به بیماری کووید 19 در استان شناسایی شدند.
به گزارش روابط عمومی این دانشگاه، ابراهیم سلمانی افزود: از این تعداد 13 نفر در بیمارستان‌های استان بستری شدند و 116 نفر هم در منزل دوره نقاهت خود را طی می‌کنند و در این مدت 2 نفر بر اثر بیماری کووید 19 در استان جان خود را از دست دادند.
این مسوول گفت: هم‌اکنون 330 فرد مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد 90 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه خدمات درمانی دریافت می‌کنند.
سلمانی از مردم خواست همچنان شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت و از برگزاری دورهمی‌های خانوادگی و حضور غیرضروری در شهر جدا خودداری کنند.
برچسب‌ها
ویروس کرونا یزد ستاد اقامه نماز کشور اشکذر بافق محدودیت های کرونا بهداشت و سلامت
پروندهٔ خبری
کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها

http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/191504/نمازجمعه-در-هشت-شهرستان-یزد-لغو-شد
بستن   چاپ