خبر یزد
آب انبار امیرآباد میبد پاکسازی شد
جمعه 31 ارديبهشت 1400 - 08:31:00
خبر یزد - یزد- آب انبار امیرآباد میبد همزمان با هفته میراث فرهنگی توسط بانوان فعال شاغل در حوزه مشاغل خانگی و با همکاری یکی از تشکل‌های مردمی و مسوولان پایگاه پژوهشی میبد پاکسازی شد.

مدیر پایگاه پژوهشی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میبد عصر روز پنجشنبه در حاشیه این فعالیت مردمی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در سال 1400 برنامه ریزی شده تا به کمک شهروندان هر از گاهی مبادرت به پاکسازی بناهای تاریخی شود و اولین مکان برای پاکسازی آب انبار امیرآباد تعیین شد و بعد از این مکان نیز پاکسازی قلعه مهرجرد دردستور کار قرار گرفته‌است.
مهدی همت پور در ادامه افزود: آب انبار امیرآباد به عنوان مکانی برای برگزاری نمایشگاه و ایجاد کارگاه های صنایع دستی به شرکت تعاونی بانوان اجاره داده شده و با توجه به اینکه رونق صنایع دستی باعث رونق گردشگری و بالعکس آن می‌شود ، پایگاه پژوهشی تصمیم گرفت تا با کمک مردم و نیروهای امانی نسبت به مرمت و پاکسازی این مکان اقدام کند.
وی با اظهار امیدواری به اینکه این مکان تا 20 خرداد روز «صنایع دستی» برای ایجاد کارگاه و نمایشگاه آماده گردد، اظهار کرد: همچنین برنامه‌ریزی شده در روزهای سه شنبه نیز بازارچه‌ هفتگی در محل راسته بازار میبد برای عرضه صنایع دستی و ایجاد تحول در بافت تاریخی راه‌اندازی شود.
شرکت تعاونی بانوان میبد با عضویت 71 نفر در دی ماه سال 96 برای حمایت از فعالان حوزه مشاغل خانگی و کارآفرینی و برگزاری نمایشگاه‌های عرضه محصولات و صنایع دستی راه اندازی شد.
مرکز شهرستان 106 هزار نفری میبد در 50 کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.
برچسب‌ها
میبد صنایع دستی یزد میراث فرهنگی بانوان

http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/191585/آب-انبار-امیرآباد-میبد-پاکسازی-شد
بستن   چاپ