خبر یزد
مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد:
امسال 30 محکوم مالی غیرعمد از زندان‌های یزد آزاد شدند
شنبه 1 خرداد 1400 - 15:38:38
خبر یزد - یزدـ مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد از آزادی 30 محکوم مالی جرائم غیرعمد از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

سیدمسعود عظیمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون 30 مددجو محکوم مالی جرائم غیرعمد از زندان‌های استان آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.
وی افزود: کل مبلغ بدهی این مددجویان 203 میلیارد ریال بوده که مبلغ 173 میلیارد ریال از آن توسط کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان از شکات گذشت رضایتمندانه اخذ شده و با پرداخت مبلغ 30 میلیارد ریال زمینه آزادی این 30 محکوم مالی از زندان‌های استان فراهم شد.
مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد ضمن تقدیر از تلاش بی‌وقفه کارکنان و اعضای کمیته صلح و سازش این ستاد بیان کرد: از این تعداد آزادی، پنج مددجو با انجام مشاوره و اصلاح ذات البین توسط مددکاران این ستاد و 25 مددجو با پرداخت از منابع، شامل کمک‌های خیرین و نیکوکاران نوع دوست و تسهیلات بانک‌های عامل از زندان آزاد شدند.
عظیمی ادامه داد: 17 مددجوی آزاد شده محکومان مالی، شش محکوم مهریه، شش محکوم نفقه و یک نفر نیز محکوم به پرداخت دیه بوده اند.
وی ضمن تقدیر از خیرین و نیکوکاران استان یزد به دلیل کمک به ستاد دیه استان در ایام ماه مبارک رمضان گفت: در سال جدید با توجه به اینکه امکان برگزاری جشن‌های گلریزان به صورت حضوری مقدور نبوده و ستاد دیه استان یزد اقدام به برگزاری جشن‌های گلریزان به صورت اینترنتی و مجازی و ساخت برنامه تلویزیونی ویژه ماه مبارک رمضان کرد که 23 میلیارد و 240 میلیون ریال توسط نیکوکاران از این طریق به حساب ستاد دیه استان واریز شد.
عظیمی یادآور شد: در حال حاضر 83 محکوم مالی در زندان‌های استان به سر می‌برند که چشم انتظار کمک نیکوکاران و خیرین استان هستند.

http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/192663/امسال-30-محکوم-مالی-غیرعمد-از-زندان‌های-یزد-آزاد-شدند
بستن   چاپ