خبر یزد
با مصوبات کارگروه تسهیل؛
55 هزار شغل در استان یزد تثبیت شد/مباحث بانکی در صدر مشکلات صنایع
شنبه 1 خرداد 1400 - 10:34:46
خبر یزد - یزدـ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: مصوبات کارگروه تسهیل باعث تثبیت اشتغال بیش از 55 هزار نفر در استان یزد شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمدرضا علمدار یزدی، صبح امروز در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان یزد که به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی و دبیری سازمان صمت استان یزد برگزار شد، با اشاره به آخرین وضعیت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان یزد اظهار داشت: این کارگروه تاکنون 6657 مصوبه داشته است.
وی عنوان کرد: این مصوبات باعث تثبیت اشتغال بیش از 55 هزار نفر در استان یزد شده که این رقم بسیار قابل توجه است.
علمدار یزدی با اشاره به اینکه مباحث بانکی و پس از آن تامین اجتماعی، در صدر مسائل واحدهای صنعتی استان هستند، افزود: با تسهیلات بانکی پرداخت شده، علاوه بر تثبیت اشتغال موجود، مشاغل جدید نیز ایجاد شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد بیان کرد: دستورکار اول امروز که مهمترین بخش این جلسه بود، بررسی و تصویب تسهیلات رونق تولید، هم سرمایه در گردش و هم سرمایه ثابت و بازسازی واحدها بود که خوشبختانه با تصویب اعضا، تسهیلات مورد نیاز 37 واحد به مبلغ 119 میلیارد تومان تصویب شد.
علمدار یزدی عنوان کرد: 18 مورد از این مصوبات مربوط به تسهیلات سرمایه در گردش واحدها به مبلغ 52 میلیارد تومان و 19 مورد نیز مربوط به تسهیلات ثابت به مبلغ بییش از 66 میلیارد تومان است.
وی یادآور شد: با تسهیلات ثابت، برای 68 نفر و با تسهیلات سرمایه در گردش برای بیش از 50 نفر در استان اشتغال جدید ایجاد خواهد شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد ادامه داد: دستورکارهای بعدی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید نیز مربوط به مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی بود که به صورت موردی مورد بررسی قرار گرفت و برخی از آنها به کمیته های تخصصی ارجاع شد.

http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/192665/55-هزار-شغل-در-استان-یزد-تثبیت-شد-مباحث-بانکی-در-صدر-مشکلات-صنایع
بستن   چاپ