خبر یزد
47 شعبه رای‌گیری در شهرستان ابرکوه پیش‌بینی شد
شنبه 1 خرداد 1400 - 15:34:47
خبر یزد - یزد - رییس ستاد انتخابات ابرکوه گفت: 47 شعبه ثبت نام و اخذ رای برای انتخابات 28 خرداد ماه 1400 در این شهرستان پیش بینی شده است.

احمد تولایی عصر روز شنبه در حاشیه نشست هیات اجرایی انتخابات این شهرستان به خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد 30 شعبه اخذ رأی برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی در شهر ، روستاها و بخش مرکزی این شهرستان تعیین شد.
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ابرکوه اظهار کرد: تعداد 17 شعبه هم در بخش بهمن و روستاها در نظر گرفته شده است.
وی یادآور شد: به توجه به شیوع بیماری کووید 19 تمهیدات لازم برای محل برگزاری اخذ رای و همچنین رعایت فاصله گذاری و پروتکل های بهداشتی برای حفظ سلامتی مردم اندیشیده شده است.
وی بابیان اینکه مجریان انتخابات باید شرایطی را فراهم کنند تا از حقوق و رای مردم پاسداری شود، افزود: مسئولان و دست اندرکاران امر انتخابات باید باقانون مداری و بهره گیری از همه ظرفیت ها و امکانات موجود و دفاع از حق مردم، زمینه برگزاری انتخاباتی سالم را فراهم کنند.
رییس ستاد انتخابات ابرکوه هم تاکیدکرد: جریان‌ها، گروه‌های سیاسی و احزاب زمینه‌ساز مشارکت هرچه بیشتر مردم در انتخابات هستند و می‌توانند زمینه برگزاری انتخاباتی با مشارکت حداکثر واجدان شرایط شرکت در انتخابات را فراهم کنند.
تولایی تاکید کرد: استادان دانشگاه‌ها، تشکل‌ها و دانشجویان با بهره گیری از ظرفیت های شخصیت های حقوقی و حقیقی با فرایند امیدآفرینی زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری ابرکوه بابیان اینکه کلیه تمهیدات برای برگزاری انتخابات باشکوه در این شهرستان فراهم شده است، اظهارکرد: ملت باید با انسجام و وحدت و حضور پرشور در انتخابات، همچون 42 سال گذشته توطئه های دشمنان را نقش بر آب کنند.
انتخابات سیزدهمین دوره رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهری، روستایی و عشایری و میاندوره ای پنجمین دوره خبرگان رهبری و یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به طور همزمان 28 ماه خرداد امسال برگزار می شود.
ابرکوه دارای 2بخش مرکزی و بهمن ، 2شهر ، چهار دهستان و 34 روستا است و با 55 هزار نفر جمعیت در 140 کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد
برچسب‌ها
انتخابات 1400 مشارکت انتخاباتی ابرکوه قانون انتخابات
پروندهٔ خبری
تهران - 1400

http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/192672/47-شعبه-رای‌گیری-در-شهرستان-ابرکوه-پیش‌بینی-شد
بستن   چاپ