خبر یزد
امام جمعه یزد:
توزیع بسته‌های معیشتی در بین خانواده‌های مسکین تداوم پیدا کند
شنبه 1 خرداد 1400 - 11:44:47
خبر یزد - ایرنا_ یزد_ نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد گفت: شناسایی دقیق خانواده‌های نیازمند آبرومند و مسکین و توزیع بسته‌های معیشتی در بین آن‌ها همانند ماه مبارک رمضان در طول سال تداوم پیدا کند.

به گزارش شنبه روابط عمومی کمیته امداد یزد آیت‌الله محمدرضا ناصری، در دیدار مدیرکل این نهاد در استان افزود: مردم محلات شناخت بهتری نسبت به یکدیگر دارند و بهتر است کار شناسایی و رسیدگی به نیازمندان توسط مردم و معتمدین محله‌ها انجام شود و کمیته امداد وظیفه پشتیبانی و حمایت را بر عهده بگیرد.
محمد شجاعان، مدیرکل کمیته امداد استان یزد نیز در این دیدار بابیان گزارشی از عملکرد کمیته امداد در ماه مبارک رمضان، گفت: مردم نیکوکار و خیراندیش استان یزد در ماه مبارک رمضان امسال 20 میلیارد و 550 میلیون تومان برای اطعام و افطار نیازمندان و مستمندان و تأمین بسته‌های معیشتی در قالب رزمایش ایران همدل به کمیته امداد و مراکز نیکوکاری سطح استان کمک کردند.
وی افزود: در ماه مبارک امسال 130 آشپزخانه در سطح استان در قالب رزمایش ایران همدل (اطعام مهدوی-افطاری ساده) نسبت به طبخ و توزیع 400 هزار پرس غذای گرم و افطاری ساده به ارزش هشت میلیارد و 500 میلیون تومان در بین مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و نیازمندان اقدام کردند.
مدیرکل کمیته امداد استان یزد تصریح کرد: همچنین در این مدت 35 هزار بسته معیشتی به ارزش 12 میلیارد تومان با مشارکت خیران یزدی تهیه و در بین نیازمندان استان توزیع شد.
وی ادامه داد: در ماه مبارک رمضان امسال 1400 نیکوکاری یزدی حمایت 2000 یتیم و فرزند محسنین (غیر یتیم) تحت حمایت کمیته امداد در سطح استان در قالب طرح‌های اکرام ایتام و محسنین برعهده‌گرفته و به جمع حامیان پیوستند.
شجاعان افزود: 512 پایگاه در سطح شهر (معابر عمومی)، مساجد، مراکز نیکوکاری و مؤسسات خیریه نسبت به دریافت فطریه و کفاره مردم استان در روز عید فطر اقدام کردند و طبق آمار اولیه نیکوکاران یزدی حدود سه میلیارد تومان فطریه و کفاره پرداخت کردند.
برچسب‌ها
تسهیلات بانکی کمیته امداد امام خمینی وضعیت معیشت

http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/192674/توزیع-بسته‌های-معیشتی-در-بین-خانواده‌های-مسکین-تداوم-پیدا-کند
بستن   چاپ