خبر یزد
دانشگاه‌ها تمام نیاز آموزش کشور را برآورده کرده‌اند
شنبه 1 خرداد 1400 - 17:21:29
خبر یزد -

خبر یزد


دکتر علی خاکی صدیق، معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در آیین تجلیل از استادان نمونه دانشگاه یزد، کیفیت آموزشی را مهم‌ترین چالش دانشگاه‌ها دانست و گفت: امروزدر عرصه آموزش این ادعا را داریم که دانشگاه‌ها تمام نیاز آموزش کشور را برآورده کرده‌اند.
به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، دکتر خاکی صدیق در ارتباط ویدئو کنفرانسی در آیین بزرگداشت استادان نمونه دانشگاه یزد با بیان اینکه که دیگربه کارشناس خارجی در کشور نیاز نداریم، اظهار داشت: اگر امروز در کشور به آموزش‌های جدید نیاز داشته باشیم، یک دانشگاه دوره را تعریف و اجرایی می‌کند، در حوزه آموزشی ده‌ها و صدها دوره جدید تعریف شده که بسیاری از آنها تقاضامحور است یعنی صنعت یا حوزه‌ای آن را درخواست داشته تا اجرایی کنیم که قدرت تحرّک و دانشگاه‌ها را به‌خوبی نشان می‌دهد.
*کرونا، توانمند بودن دانشگاه‌ها را نشان داد
وی با اشاره به اینکه در عرصه پژوهش و فناوری نیز، بیماری کرونا دانشگاه‌ها را سربلند کرد، گفت: در حوزه فناوری بسیاری از وسایل مورد نیاز مقابله با اثرات کرونا را دانشگاه و شرکت‌های بنیان در حال تولید و در خدمت‌رسانی به اجتماع و جامعه هستند و در کنار مدافعان سلامت محققان و آموزشگرانی را می‌بینیم که شاید مورد توجه قرار نمی‌گیرد ولی ارزش کارشان در نزد خدای متعال محفوظ است.
معاون آموزش وزارت علوم عمده‌ترین چالش دانشگاه‌ها را مسئله کیفیت آموزشی دانست و تصریح کرد: اگر ما مسائل آموزش عالی کشور را دسته‌بندی کنیم یکی از مهم‌ترین مسائل آن مباحث کیفی و فاصله زیاد بین دانشگاه‌هایمان است.
دکتر خاکی صدیق خاطرنشان کرد: بحث کیفیت آموزشی ابعاد مختلفی دارد که نیاز به سیاست‌گذاری در جهت ارتقا آموزش عالی از ضروریات به شمار می‌رود.
وی افزود: دانشگاه یزد در این چندساله که در حال رصد دانشگاه‌ها هستیم جزو دانشگاه‌های موفق بوده و در بسیاری از نظام‌های رتبه‌بندی هم ورود پیدا کرده و در رتبه‌بندی وزارت علوم جایگاه خوب و مطلوبی دارد که امیدواریم شیب پیشرفت آن بیشتر شود و شاهد موفقیت بیش‌ازپیش این دانشگاه در تمام عرصه‌های آموزشی و علمی باشیم.
دکتر خاکی صدیق با تأکید بر اینکه موفقیت‌های هر دانشگاهی مدیون زحمات استادان و کارشناسان و دانشجویان است، تصریح کرد: ما خانواده آموزش عالی به دستاوردهای بسیار بزرگ در کشور در عرصه آموزش و پژوهش و فناوری مفتخریم.
در این آیین رئیس دانشگاه یزد، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی و مدیر دفتر نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه نیز در سخنان جداگانه‌ای به بیان دستاوردهای آموزشی و برنامه‌های در دست اقدام دانشگاه برای ارتقای کیفیت آموزش، انتخاب استادان نمونه و همچنین گرامیداشت هفته سرآمدی آموزش پرداختند.
در پایان با اهدای لوح و هدیه از استادان نمونه دانشگاه یزد در سال 1399 تجلیل شد.

http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/192741/دانشگاه‌ها-تمام-نیاز-آموزش-کشور-را-برآورده-کرده‌اند
بستن   چاپ